Як боротися з болями в м’язах

Як боротися з болями в м'язах
В організмі людини більше 600 м’язів і захворіти може кожен з них. Болі в м’язах найчастіше носять тягнучій характер, тому сплутати їх з чимось іншим досить складно. Про те, чому виникають такі болі і як допомогти собі, розповіаємо в даній статті.

Причина

Головними причинами виникнення болю в м’язах є наступні:

  • Травми і сильне перенапруження
  • Неправильна постава (при цьому м’язи дуже сильно втомлюються)
  • Стреси
  • Довге перебування в незручному і статичному положенні, наприклад, робота в неправильній позі, сидіння за комп’ютером і т. д.

Допомога

Пам’ятайте, що найправильніший вихід із ситуації – звернення до лікаря, який встановить точний діагноз і призначить лікування. Але якщо ви не можете опинитися у лікаря прямо зараз, ми розповімо, як самостійно надати собі першу допомогу.

Перш за все, залиште пошкоджене місце в спокої. Виключіть будь-які фізичні навантаження, що провокують біль. І не варто кожні 10 хвилин мацати хворе місце в надії, що все пройшло. Цей спосіб відмінно працює якщо м’язи болять на тлі перенапруги, отриманої в тренажерному залі.

Якщо біль не ниюча, а різка – це вірна ознака м’язового спазму. В цьому випадку відмінно допомагає тепло. Зігрітий м’яз швидше розслабиться і вам стане легше. Відмінний варіант лазня або сауна, але якщо такої можливості немає, підійде і сухе тепло — грілка, теплі шкарпетки, хустина і т. д. Втім лазню можна замінити і прийняттям теплої ванни, після якої варто тепло одягнутися (в два шари) і лягти під теплу ковдру. Після того, як ви гарненько пропотієте, змініть одяг і лягайте спати. Повторіть цей ритуал 2-3 дні і ви обов’язково побачите ефект. Важливо: подібне лікування не рекомендовано, якщо причиною болю є защемлення грижі.

Приділяйте час спокійним пішим прогулянкам. На тлі виключення фізичних навантажень вони стануть чимось на зразок самомасажу. В процесі ходьби вправляються і добре масажуються практично всі кістки, суглоби і м’язи. На тлі болю в м’язах може бути показана розтяжка, якщо ви вмієте робити її правильно. Вона покращує кровообіг, підвищує еластичність м’язів і знижує ймовірність травм.

Якщо ж біль не проходить протягом двох-трьох днів на тлі використання даних методів, терміново зверніться до лікаря.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар