Виправдання, які заважають нашому успіху.

vypravdannya-yaki-zavazhayut-nashomu-uspihuЗнаючі люди кажуть, що Всесвіт кожному дає шанс домогтися щастя, любові, грошей, процвітання, гармонії … Потрібно тільки вміти розуміти ці знаки і не сидіти склавши руки. Тобто щось робити для того, щоб бажане здійснилося. Але як часто ми, бачачи підказки долі, відмовляємося від будь-яких дій. Більш того, знаходимо всілякі виправдання власної пасивності. Психологи склали цілий список подібних пояснень і радять ніколи не вдаватися до них.

1. «Все надто пізно»

Наше життя в суспільстві строго регламентовано. Всі ми, згідно нав’язаним з дитинства стереотипам, зобов’язані пройти певні щаблі розвитку. Спочатку дитячий сад, потім школа, інститут, армія, одруження, робота, народження дітей… І якщо ми не вписуємося в подібну схему, тобто не встигаємо за невідомо ким складеними «графіком», то найчастіше відчуваємо себе відстаючими, невдахами. Тим часом, у кожного свій особистий план розвитку. Не дарма ж в психології існує розподіл людей, зрозуміло умовний, на ранніх і пізніх. Перші йдуть, так би мовити, з випередженням «графіка», у них все головне трапляється до 30-ти. А пізні довго запрягають, та всі найбільш значущі події у них припадають на більш пізній час.

Так ось, якщо ви з якихось причин «запізнилися» чи то з отриманням диплома про вищу освіту, чи то з народженням дитини, то чи ще з чимось, ніколи не кажіть: ні, це вже не для мене, занадто пізно , раніше треба було… Таким чином ви програмуєте себе на бездіяльність, ставите себе в певні рамки і у вас, дійсно, може не вийти те, про що ви завжди мріяли. Краще скажіть собі: зараз найкращий момент для того, щоб рухатися вперед. А ще краще конкретизувати установку і частіше повторювати, а то і записувати в спеціальний блокнот.

2. «У мене немає грошей»

Це фраза з лексикону бідних людей, на яких ніколи не проллється грошовий дощ, які приречені отримувати копійки, задовольнятися малим, ніколи нічого собі не дозволяти. Похмуре, виснажлива життя. І слова ці принизливі. На думку психологів, як ви про себе думаєте, а тим більше говорите вголос, так ви і живете. Певні фрази вкарбовуються в підсвідомості, а вже вона по-своєму трансформує почуте і в обхід нашої волі впливає на наше життя. Навіщо ж потім дивуватися, що грошей, дійсно, немає, якщо ви не раз заявляли про це.

Ніколи не вимовляєте цю фразу, навіть якщо у вас в гаманці немає ні копійки. Говорите: у мене є гроші, просто зараз я не хочу витрачати їх на таку-то річ або на таке-то захід. Підсвідомість запам’ятає, і рано чи пізно гроші до вас прийдуть.

3. «Часу не вистачає»

Вам пропонують, наприклад, добре оплачуваний приробіток, або подруга записалася на йогу і кличе вас скласти їй компанію, або є можливість відвідати тренінг по вашій спеціальності, а ви у відповідь відбуваєтеся фразами: я б із задоволенням, але часу немає.

Як же так, у всіх однакова кількість часу – 24 години на добу, але хтось встигає зробити безліч корисних справ, а хтось лише скаржиться на його нестачу. Знаєте що необхідно для того, щоб встигати? Освоїти тайм-менеджмент, тобто спробувати взяти під контроль свій час. Керуйте своїм життям. Плануйте справи, встановіть певний режим роботи. Не намагайтеся осягнути неосяжне, робіть акцент тільки на найголовнішому. І перестаньте вбивати час в багатогодинних телефонних розмовах, в блуканні по інтернету, в просиджуванні в соціальних мережах. Ви не уявляєте, які у вас приховані резерви часу! Використовуйте їх собі на благо.

4. «Я нічого не вмію»

Низька самооцінка, як правило, характерна для людей молодого віку. Коли ви дуже молоді і недосвідчені, применшення власних достоїнств, невміння побачити свій потенціал – це нормально. Пройде якийсь час і ви відчуєте, що виросли, стали професіоналом. Але якщо час тече, а ваше самопочуття залишається на колишньому рівні, – так не годиться. Тут одне з двох: або у вас, дійсно, болюча невпевненість в собі, комплекс неповноцінності, і тоді потрібно вирішувати свої психологічні проблеми, або ж ви просто не вчитеся, чи не розвиваєтеся і тому не наважуєтеся братися за складні завдання, боячись їх провалити.

В такому випадку вихід один – серйозно зайнятися самовдосконаленням. У наш час для цього є всі можливості. Вам навіть не доведеться ходити на заняття вечорами – всьому тепер можна вчитися в віддаленому режимі. Інтернет пропонує масу курсів – слухайте їх, набирайтеся нових знань і відкривайте для себе нові перспективи. А фразу «Я нічого не вмію» забудьте.

5. «Я це не потягну»

Уявімо ситуацію: вам запропонували зайняти більш високу посаду, або є можливість отримати другу вищу освіту, або ви так мріяли про дитину, але зараз наполегливо робите кар’єру і шалено зайняті… У розпачі ви повторюєте фатальну фразу: «Я це не потягну, у мене не вистачить сил на все» –  і розслабляєтеся.

Насправді у кожного з нас є не тільки величезний резерв часу, але і запас сил. Природа влаштувала нас таким хитрим чином, що при високій мотивації, при пристрасному бажанні ми в змозі гори звернути. Наприклад, я працював з однією дівчиною, яка зуміла чудово поєднувати кар’єру з материнством. Вона просто була відповідальною і добре організувала своє життя. В результаті, і великим колективом керувала, і дитину успішно ростила.

6. «Не з моїм щастям»

У кожного з нас буває в житті чорна смуга – період, коли здається, що всі небесні сили відвернулися. У такому випадку варто проаналізувати свої вчинки, свою поведінку, навіть свої думки – може бути, ви самі спровокували такий розвиток подій? І спробувати повернути собі прихильність долі. Але для цього потрібно не сидіти, гірко зітхаючи, мовляв, не було щастя і не буде, а стати господарем свого життя, тобто здійснювати вчинки і відповідати за них.

7. «Мене ніхто не розуміє»

Знаєте, хто найчастіше так говорить? Тривожні, песимістично налаштовані, які сумніваються у всьому люди. Їх потрібно постійно вислуховувати і підбадьорювати, підтримувати морально і заспокоювати. Але погодьтеся, не кожен навіть самий люблячий чоловік або сама чуйна подруга в стані нескінченно грати роль жилетки. У всіх людей свої проблеми, втома, нездужання і часом елементарно не вистачає життєвих сил вислуховувати чергову скаргу навіть близької людини. А тому навчитеся самостійно справлятися зі своїми негараздами – в кінці кінців, це ж ваше життя і ваші колотнечі.

8. «Не можу відмовити»

Багато хто з нас не вміють в потрібну хвилину вимовити слово «ні». І потім страждають, тому що змушені переступати через себе, через своє «не хочу», тільки щоб не образити того, хто просить. Ця боязнь засмутити іншу людину своєю відмовою бере початок в дитинстві. Здебільшого батьки хочуть, щоб ми були слухняними. І ми часто такими і стаємо. Батьки задоволені – який поступливий у них дитина, а ця дитина, ставши дорослим, відчуває себе маріонеткою в чужих руках, тому що не навчений відстоювати свої інтереси.

Ніколи не робіть те, що вам незручно, не цікаво, не вигідно, тільки тому, що вас про це попросили. Зрозуміло, якщо мова не йде про ситуації, коли від вас залежить чиєсь життя або здоров’я. Вчіться говорити «ні» і не виправдуйтеся фразою: «Не можу відмовити».

9. «Батьки в усьому винні»

Яка зручна позиція: що б не сталося у вашому житті, – в усьому звинувачувати батьків. Не подобається робота – батьки винні, тому що не ту освіту дали. Не ладиться в сім’ї – батьки винні, не забезпечили вас окремим житлом… І якби ж то так говорив підліток! Але якщо подібна фраза зривається з вуст дорослої людини, це просто смішно. Після того, як ви перестали бути дитиною, у вас була маса можливостей виправити «недоліки» батьків: отримати другу професію.

«Батьки дали мені неправильне виховання». Не потрібно звинувачувати батьків, що вони вам дали недостатньо знань, освіту, не прищепили будь-яких цінностей. Батьки вас дуже люблять і вони зробили все, що було в їхніх силах. А почати працювати над собою і своєю освітою ви можете і зараз. Тому женіть геть усі виправдання, які пов’язані з батьками.

10. «Я не годжуся для тривалих відносин»

Ця фраза може прозвучати в зв’язку з різними обставинами. Припустимо, ви пережили хворобливе розставання з партнером і тепер боїтеся повторення сумного досвіду. Або ж побоюєтеся загрузнути в стосунках і ненароком втратити себе. Або боїтеся довіритися партнеру, стати залежним від нього, а потім опинитися обдуреним. Так, будь-які відносини в результаті можуть виродитися абсолютно не в те, чого ми від них чекаємо. Все може піти за песимістичним сценарієм. Але ж може розвиватися і за оптимістичним!

У будь-якому випадку ваші страхи – це наслідок невпевненості в собі і недовіри до іншої людини. Значить, потрібно просто попрацювати над собою. І вже у всякому випадкові не відмовлятися від почуттів, від можливого щастя.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар