Використовуйте мудрість древніх, щоб зберігати спокій в будь-яких ситуаціях

Використовуйте мудрість древніх, щоб зберігати спокій в будь-яких ситуаціях
Проблеми ускладнюють наше життя, виникаючи в той самий момент, коли нам здається, що ми всі тримаємо під контролем. І якщо їх записувати, то може здатися, що погані речі трапляються щодня.

Але завдяки стоїцизму, ми можемо навчитися фокусуватися на досягненні своїх цілей, незалежно від обставин.

Що таке стоїцизм?

Стоїцизм базується на двох основних питаннях: «Як нам прожити повноцінне і щасливе життя?» і «Як можна стати кращою людиною?» На практиці їх поєднання змушує задуматися, що ми робимо для того, щоб бути щасливими.

Щастя — це почуття задоволення і гордості від знання, що ми робимо те, що повинні робити, і є тими, ким повинні бути.

Школа стоїцизму, заснована в 280 році до Н. е. Зеноном Кітійським, подарувала світу новий погляд на життя. Дотримуючись цієї філософії, кожен прожитий день, годину і хвилина є дорогоцінним часом, даним людям для того, щоб вони виконували своє призначення.

Хочете знати, як використовувати вчення стоїків, щоб зберігати самовладання в скрутну хвилину?

Нижче перераховані можливі способи.

1. Підтримуйте зв’язок з реальним світом.

В наші дні підтримувати зв’язок з реальністю буває дуже складно.

Давайте будемо чесними, –  це практично неможливо. З розвитком технологій, а особливо соціальних мереж і смартфонів, ми виявилися відірваними від реального світу. І це потрібно виправляти.

Одним людям зробити це простіше, ніж іншим, але в тій чи іншій мірі це під силу кожному з нас. Просто частіше бувайте наодинці зі своїми думками і фокусуйтеся тільки на виконанні поточного завдання.

2. Будьте вдячними.

Подяка – одна з тих речей, які ми звикли приймати як належне. З часом у кожної людини розвивається почуття вдячності до себе або ж проявляється повна відсутність подяки.

Якщо тривалий час все йде добре, ми забуваємо про тих, хто допоміг нам цього досягти. Але потім, немов з нізвідки, приходить щось погане, і ми не знаємо, що з цим робити.

Насамперед варто прямо зараз почати вести журнал подяки. Щодня записуйте в нього все те, чого навчилися і за що вдячні. Йдеться не про очевидні речі на кшталт їжі і сім’ї. Дякувати треба за уроки, які нам дали, і за знайомства, які нас надихають. Будучи вдячними, ми зможемо подивитися на світ з іншого боку і зробити своє життя набагато простіше.

3. Усвідомте свою прихильність.

Ми дуже часто відчуваємо прихильність до речей, людей і місць. Ця прихильність стає настільки сильною, що ми часом навіть не уявляємо своє життя без неї. Це може стати серйозною перешкодою для особистісного зростання.

Далеко не завжди у нас є можливість отримати все, чого ми хочемо, тому потрібно більш виважено ставитися до своїх бажань. Привчіть себе дивитися на речі як на щось тимчасове, і коли вони затримаються на тривалий час, це принесе вам ще більше радості. Таке мислення допоможе простіше ставитися і пристосовуватися до життєвих змін.

4. Цінуйте відведений вам час.

Центральне місце в думках стоїків займає смерть.

Людина, яка перейнялася ідеями стоїцизму, не вірить у безсмертя. Вона завжди готовий до самовдосконалення. Та ні, це зовсім не означає промчати по життю, не озираючись по сторонах. Скоріше, потрібно зберігати послідовність у виконанні поставленого завдання і рухатися вперед. Намагайтеся використовувати будь-яку з’явившуся можливість, особливо коли мова йде про важливі речі.

5. Припиніть байдикувати.

Погодьтеся, набагато приємніше цілу годину дивитися телевізор замість того, щоб попрацювати над проектом.

Але чого ви досягнете за цю годину?

Звичайно, це захоплююче і добре розслабляє, але час, витрачений на розваги, приносить набагато менше вигоди, ніж виконання поставленого завдання.

Неробство може бути як корисним, так і шкідливим, але в кінцевому підсумку лінь завжди завдає людині шкоди. Але, якщо її перемогти, то ваше життя зміниться самим кардинальним чином: домогтися успіху стане простіше, а впевненості в собі – додасться. Просто дивно, наскільки сильно неробство стримує наш розвиток!

6. Розставте пріоритети.

Що у вашому списку пріоритетів займає перше місце? А що якщо ваші пріоритети розставлені трохи невірно?

Стоїцизм робить упор на діях людини, а не на читанні історій про те, як хтось інший щось робить. Ось чому соціальні мережі є стримуючим фактором, хоча ми і потребуємо їх як в робочому інструменті, способі підтримування контактів з далекими родичами і відновлення зв’язків з друзями.

Немає необхідності відмовлятися від чого-небудь, щоб в підсумку потім знову до цього повернутися. Потрібно скласти список найважливіших речей і зосередитися на їх досягненні, а не розмовляти, читати пости в соціальних мережах або залишати коментарі до фотографій з чужої відпустки.

Як одного разу сказав Марк Аврелій в «Міркуваннях про себе»: «Необхідно пам’ятати про те, що обсяг уваги залежить від особливостей об’єкта. Не потрібно приділяти незначним речам більше уваги, ніж вони того заслуговують».

7. Будьте чесними.

Перший крок на шляху до зміни себе – бути чесним з собою. Складно повірити, але багато хто з нас не помічають своїх недоліків, а тому не знають, що потрібно виправляти. Будьте чесними з собою і ви не тільки почнете бачити проблеми, але і зрозумієте, як з ними розібратися.

Чесність — благородна риса характеру. Її наявність свідчить про зрілість і розвиток людини.

Стоїцизм допомагає нам у формуванні певних стандартів життя, вчить знаходити спільну мову з оточуючими і зберігати спокій у стресових ситуаціях. Такий спосіб мислення готує людину до недосконалості світу ще до того, як вона з ним зіткнеться.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар