Вправи для подяки

Вправи для подякиБудьте вдячні і ви підвищите рівень свого щастя приблизно на 25%. У цьому впевнений Роберт Еммонс (Robert Emmons), один з провідних експертів світу з подяки, автор книги «Thanks! How the New Science of Gratitude Can Make You Happier» («Дякую! Як нова наука про подяку може зробити вас щасливішими» пер. ред.).

Як це зробити? За допомогою спеціальних вправ.

1. Кавова подяка

Якщо ви турбуєтеся про те, як знайти час на подяку, тоді немає нічого кращого ранкової кавової подяки. На каву, на відміну від, скажімо, медитації, у нас завжди знаходиться час.

Коли п’єте каву, влаштуйтеся зручніше і подумайте про те, за що ви вдячні. Наприклад:

 • Тепло чашки, яку ви тримаєте.
 • Аромат кави.
 • Перший ковток.
 • Прекрасний ранок.
 • Тиша і спокій.

2. Перед їжею

Ще один прийом, який працює, коли у вас зовсім немає часу. Подяка перед їжею — це безпрограшний варіант, адже у вас є можливість насититися їжею, що далеко не кожна людина в світі не може собі дозволити. Цікаво також задуматися про те, які пригоди пережила їжа до того, як потрапила до вас на стіл.

Це ідеальний момент для того, щоб зробити паузу і стати усвідомленим, відчути себе благословенним і щасливим. У вас є все, що потрібно для життя.

3. Те, що ви приймаєте як належне

Уявіть собі, що ви втратили частину речей, які вважаєте само собою зрозумілими, наприклад, будинок, здатність бачити або чути, вміння ходити або що-небудь, що в даний час дає вам комфорт.

Тепер уявіть, що всі ці речі повертаються до вас. Відчуйте глибоку подяку за це.

4. Подивіться на речі в перспективі

Очевидно, що справи не завжди будуть йти ідеально. Однак подяка — це не та емоція, яка створена, щоб ви завжди отримували те, чого хочете.

Коли щось йде не так, ви можете використовувати силу вдячності, щоб відпустити негативні емоції, які ви переживаєте через невдачі. Задайте собі наступні питання:

 • Що хорошого в цьому?
 • Чого це мене навчило?
 • Як я можу отримати вигоду з цієї ситуації?
 • Чи є в цій ситуації щось таке, за що я можу бути вдячний?

5. Журнал подяки

Перед тим, як лягати спати, щоночі записуйте список з п’яти речей, за які ви вдячні і які сталися з вами сьогодні. В деякі дні у вас буде незвичайний список, а в інші ви будете писати про прості радощі життя. Через кілька місяців цієї практики, у вашому світі відбудеться внутрішнє зрушення. Ви із задоволенням відзначите, наскільки приємно відчувати вдячність і які позитивні емоції це дає.

6. Лист подяки

Сядьте і напишіть листа тому, хто надав позитивний вплив на ваше життя, але кому ви належним чином не подякували. Це може бути вчитель або наставник з вашого минулого, дідусь чи бабуся або хтось ще, хто якимось чином допоміг вам.

Навіть, якщо немає можливості відправити цей лист конкретній людині з різних причин, все одно його напишіть.

7. Буйство вдячності

Почніть з огляду навколишнього середовища і обережно відмітьте те, що вас радує. Постарайтеся привернути свою увагу до цього приємного об’єкту, оскільки ви вважаєте його чудовим, красивим або корисним. Коли ви будете зосереджені на ньому, ваші позитивні почуття до цього предмету зростуть.

Тепер зверніть увагу на ваше покращене почуття і будьте вдячні за те, як себе почуваєте. Коли відчуєте щось схоже з блаженством, спробуйте перебувати в цьому стані якомога довше. Вибирайте різні предмети.

8. За допомогою очей іншої людини

Іноді ми так звикаємо до гарних речей в нашому житті, що перестаємо цінувати їх. Тому спробуйте побачити те хороше, що є у вашому житті, за допомогою очей іншої людини. Наприклад:

 • Поведіть свого друга в свою улюблену кав’ярню.
 • Позичте йому улюблену книгу або порадьте улюблений фільм.
 • Покажіть колекцію, якою дуже пишаєтеся.

Це дозволить вам побачити звичайні деталі вашого життя очима іншого, що дасть вам нову перспективу і відродить подяку за ці речі.

9. Чотири питання

Відмінний спосіб вивести речі, за які ви вдячні, на перший план фокуса свого розуму — ставити собі правильні питання. В кінці кожного дня запитуйте себе:

 • Що зворушило мене сьогодні?
 • Хто або що надихнуло мене сьогодні?
 • Що змусило мене посміхнутися сьогодні?
 • Яка найкраща річ, що сталася зі мною сьогодні?

Бажаємо вам удачі!

ГАРМОНІЯ
Додати коментар