ВООЗ про шкоду пальмової олії

ВООЗ про шкоду пальмової олії
Фахівці ВООЗ офіційно визнали пальмову олію небезпечною з усіх сторін. Її вживання призводить до ожиріння і небезпечних хронічних патологій, а виробництво завдає серйозної шкоди навколишньому середовищу. Індустрію з випуску пальмової олії в підготовлюваній до публікації доповіді навіть порівняли з алкогольною і тютюновою промисловістю.

У 2015 році в США заборонили використовувати трансжири при виробництві продуктів харчування, а в 2018 ВООЗ випустила рекомендацію ввести подібну заборону і у всіх інших країнах. Але експерти побоюються, що в цьому випадку виробники напівфабрикатів замінять трансжири дешевим пальмовим маслом, яке точно також небезпечно для людського здоров’я.

Пальмову олію виробники продуктів харчування люблять насамперед за її відносну дешевизну. У свою чергу компанії з виробництва самого пальмового масла витрачають чимало грошей на проведення досліджень і експериментів, щоб переконати нас в безпеці і корисності свого продукту.

Але ретельно вивчивши 48 подібних досліджень, експерти ВООЗ зробили зворотній висновок. Їм вдалося простежити чітку зв’язок між високим споживанням пальмової олії в 23 країнах світу і різким збільшенням рівня смертності громадян від ішемічної хвороби серця. Крім того, цей продукт призводить до зростання рівня «поганого» холестерину.

В офіційній доповіді також зазначено, що вперше про потенційну шкоду пальмової олії стало відомо ще в 2003 році, але з того часу обсяги його виробництва у всьому світі збільшилися майже в 4 рази, що зробило проблему набагато більш явною і помітною.

Головна причина такої популярності пальмового масла – в об’єднанні його виробників з виробниками готової їжі і напівфабрикатів. У спробах просувати свої товари вони досить часто приховують від споживачів правду. У складі багатьох потенційно небезпечних продуктів ви не знайдете рядка «пальмова олія», вона може ховатися під більш ніж 200 іншими назвами, наприклад, «жири рослинного походження».

Тому якщо ви побачите в складі того чи іншого продукту подібний рядок, краще все ж залишити його на полиці магазину і пошукати більш безпечну заміну.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар