Відпочиньте усвідомлено — і побачите, що з цього вийде

Відпочиньте усвідомлено — і побачите, що з цього вийде
Сподіваюся, ця стаття піде на користь всім, хто вважає, що якщо у вас є цілі, яких потрібно досягти, то не варто витрачати свій час на відпочинок!

Якщо чесно, для мене відпочинок зазвичай означав попрацювати (або пограти) до стану, коли я вже не можу зібрати очі в купку, після чого повністю вимикатися на кілька годин.

Але потім, якраз тоді, коли я вкрай потребувала хоч якоїсь інформації з цього питання, мені пощастило знайти вчителя в особі Дена Говарда, творця методики “усвідомленого відпочинку”.

Всього за кілька хвилин Ден показав мені кілька базових вправ, зовні схожих на інші розслаблюючі вправи, але які чомусь зробили неймовірно сильний ефект на моє тіло і розум. Після цього я повірила, що частий, глибокий і навмисний відпочинок — це куди більше, ніж просто хороша ідея. Це справжня магія!

Ось ваша перша вправа по усвідомленому відпочинку

Перший крок: Вслухайтесь в своє тіло, і знайдіть область, в якій ви відчуваєте біль, дискомфорт або напруженість. На кілька секунд перестаньте читати цю статтю і уявіть, ніби вся ваша увага зосереджена саме в цій напруженій частині вашого тіла. Дозвольте відчуттю дискомфорту заповнити всю вашу свідомість, після чого переходьте до другого кроку.

Другий крок: Повторіть перший крок, але на цей раз мовчки запропонуйте напруженій ділянці вашого тіла розслабитися. Після цього можете переходити до третього кроку.

Третій крок: Зверніть увагу на будь-які зміни, які відбудуться в напруженій області у відповідь на команду розслабитися. Тепер поверніть вашу увагу на цю область і на цей раз запросіть її «відпочити». Продовжуйте запрошувати відпочити цю область тіла протягом мінімум 30 секунд, а після повертайтеся до читання.

Четвертий крок: Зверніть увагу на всі зміни (неважливо, короткочасні або довготривалі), які відбудуться у ваших відчуттях після запрошення обраної вами ділянки тіла до відпочинку. Найбільш часто зустрічаються відчуття розм’якшення, розтікання або розчинення, ослаблення симптомів стресу, але нові відчуття можуть бути і зовсім відсутні. Тут немає правильних і неправильних відповідей, просто спостерігайте.

П’ятий крок: ще раз направте вашу увагу на напружену ділянку тіла. На цей раз повільно переходьте від слів «розслабся» до слова «відпочинь», і назад. Зверніть увагу на будь-які відмінності.

Це базовий формат, що дозволяє домогтися відпочинку, а не просто розслаблення.

Запам’ятайте, це не одне і те ж. Якщо ви відчуваєте позитивну реакцію на слово «відпочинок», спробуйте повільно «просканувати» все ваше тіло, тихо повторюючи про себе: «Зараз я відпочиваю для своїх ступнів; зараз я відпочиваю для своїх ніг; зараз я відпочиваю для свого серця» і так далі. Зверніть особливу увагу на ті області вашого тіла, які болять або напружені.

Після цього ви можете почати застосовувати силу відпочинку і розслабленості до своїх нефізичних аспектів. Спробуйте проговорити про себе: «Я відпочиваю, щоб позбутися страху; я відпочиваю, щоб стримати свій перфекціонізм; я відпочиваю, щоб мене не турбували примари минулого; я відпочиваю заради свого майбутнього».

А тепер виберіть щось таке, пов’язане з вами, що вам би хотілося втілити в реальність — хороше здоров’я, особисті стосунки, більше грошей, друзів і так далі. Після цього витратьте 30 секунд, відпочиваючи заради цих речей: «Я відпочиваю заради друзів, з якими скоро зустрінуся; я відпочиваю, щоб мій банківський рахунок став повніше; я відпочиваю, щоб мене відвідала удача».

Незважаючи на те, що ця вправа дуже проста, я була вражена, наскільки потужним виявився її ефект. Мені не тільки вдалося позбутися деяких хронічних захворювань, – люди і речі, заради яких я відпочивала, почали реагувати таким чином, який просто неможливо списати на випадковість.

Що би ви хотіли залучити, робіть це розслаблено, під час відпочинку, не намагайтеся притягнути це до себе насильно. Найгірше, що з вами при цьому може статися, – ви просто добре відпочинете.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар