Відмінності схуднення чоловіків і жінок

Відмінності схуднення чоловіків і жінок

Кожен, у кого є хоч мінімальний досвід спілкування з чоловічою статтю, знає: різниця між чоловіками і жінками не обмежується лише частинами тіла. Ми по-різному любимо, приймаємо рішення, думаємо, водимо машину, працюємо, плануємо майбутнє, робимо покупки. Також по-різному ми і худнемо. Саме тому для чоловіків і жінок дієти, незважаючи на загальні базові принципи, все ж різняться.

Давайте розглянемо основні відмінності в схудненні чоловіків і жінок.

Відмінність 1. Чоловікам потрібно більше калорій

Пояснюється це просто. Вони вище, маса тіла у них теж більше. Вони володіють великою кількістю м’язів і більш швидким обміном речовин. Зазвичай чоловіки виконують більше фізичної роботи, нехай навіть самої елементарної: винести дитині велосипед або переставити крісло.

Це дозволяє їм претендувати на додаткових 250-300 кілокалорій щодня. Саме тому найнижчою межею калорійності раціону жінок вважається 1200 ккал, для чоловіків – 1500. Якщо вони будуть їсти менше, обмін речовин почне сповільнюватися. Внутрішні органи будуть голодувати, жир ж буде відкладатися незважаючи ні на що.

А оскільки потреби в калоріях у чоловіків більше, ніж жінок, їм потрібно більше білка, більше жирів і вуглеводів.

При наявності тренувань рекомендована норма споживання для жінок, що бажають схуднути – 1700-2000 ккал, для тих чоловіків, котрі худнуть, – 2000-2300 ккал. Це збільшення повинно відбуватися поступово, за рахунок білків, жирів, вуглеводів. Зверніть увагу, чоловікам не можна відмовлятися від жирів, так як це може привести до імпотенції.

Відмінність 2. Жир у чоловіків відкладається у верхній частині живота

Жир з верхньої частини живота чоловікам неважко витратити за допомогою фізичних вправ в поєднанні з дієтою. Цей жир досить небезпечний для життя, так як присутній не тільки під шкірою, але також між внутрішніх органів, оточує печінка, серце, підшлункову залозу, а також інші важливі органи, призводить до їх ожиріння. Такий вісцеральний жир збільшує ризик коронарного атеросклерозу, інфаркту, жирового гепатозу, ряду інших захворювань.

У жінок, навпаки, на боках, стегнах, внизу живота жир задуманий самою природою, на час вагітності та годування груддю – це запас поживних речовин і м’яка подушка безпеки для малюка у разі падіння. У жіночого організму повинна бути дуже вагома причина, щоб отримати енергію з цього запасу. Саме тому жінкам важче використовувати жирові запаси зі своїх проблемних зон.

Більш того, жіноча фізіологія вносить обмеження на мінімальний відсоток жиру в організмі. Якщо чоловік може легко підтримувати 15% жиру, то жінкам не рекомендується опускатися нижче 21%.

Відмінність 3. Чоловіки ставляться до їжі інакше

Чоловікові важче дотримуватися дієти. З іншого боку, свій стрес він не заїдає, як жінки, а частіше запиває спиртними напоями. Згідно з дослідженням канадських вчених, жінці для схуднення потрібно разом з чоловіком обідати і вечеряти. Виявляється, з чоловіком жінка вибирала менш калорійну їжу, ніж обідаючи або вечеряючи в жіночій компанії.

Це відбиток соціокультурних факторів. В суспільстві побутує думка, що жінка повинна їсти як пташка. Цей образ підтримується в рекламі, кіно і жіночих ЗМІ. Згадати хоча б рекламу йогурту, який жінки їдять на сніданок або рекламу приправ, де жінка спочатку сім’ю нагодує, а тільки потім сяде за стіл сама. Тому в чоловічій компанії жінка намагається підтримувати «ідеальний образ» і в ресторані швидше замовить салат з рибою, ніж стейк з картоплею.

Відмінність 4. Безпечна норма схуднення

Світові уми в дієтології зійшлися на тому, що є якісь приблизні цифри, а саме: на скільки грам в тиждень безпечно худнути. Якщо ж худнути швидше, з’являється ризик того, що деякі системи організму не зможуть так швидко перебудуватися. Крім цього, екстрено скинута вага дуже часто так само набирається назад з тією ж швидкістю.

Отже, нормальна швидкість схуднення для жінок – до 2 кг в місяць (0,2-0,5 кг в тиждень). Для чоловіків – до 4 кг на місяць (0,2-1 кг в тиждень), тобто швидше в два рази. Верхня цифра – для тих, у кого зайвої ваги більше 20 кг, іншим рекомендується худнути повільніше.

Відмінність 5. Більшість чоловіків худнуть швидше жінок

Уявіть: ви з чоловіком їсте третій тиждень один салат, але ваша вага стоїть, а у чоловіка відлітає третій кілограм! Несправедливо? Вся справа в тому, що у чоловіків від природи м’язової маси більше, ніж у жінок. Також у них вище рівень тестостерону, який і сприяє набору м’язової маси. Як наслідок, обмін речовин у них також швидше. Так що чоловічий організм при інших рівних умовах спалює калорії успішніше жіночого.

Крім того, втрату ваги у жінок можуть маскувати гормональні коливання. Так, в різні фази циклу в жіночому організмі по-різному затримується вода. Перед менструацією багато жінок спостерігають збільшення ваги, а після критичних днів їх вага приходить в норму. У чоловіків гормональний фон стабільний, тому втрату ваги може приховувати надлишок солоної їжі, відсутність режиму споживання рідини та інші, не пов’язані з ендокринною системою фактори.

Так, якщо ви можете худнути в компанії з чоловіком – сміливо залучайте його, не пошкодуєте! Навіть, якщо чоловік трохи випередить вас на шляху до досягнення результату, для вас це стане додатковим стимулом і вдячністю, адже це ваша заслуга.

Оцініть статтю
Додати коментар