Вчасно позбавляйтеся від мотлоху.

bagato-recheyУ наш вік споживання ми не помічаємо, як обгородили себе «кріпосними стінами» з непотрібних предметів. Зрештою зайвих речей стає так багато, що позбуватися від них немає ні сил, ні бажання.

Більшість з нас володіють просто величезною купою речей, які не тільки захаращують наш будинок, але і змушують нас відчувати себе незатишно. Найцікавіше, що варто нам почати перебирати цю «купу», як ми з подивом виявляємо, що насправді в ній багато «важливого» і що ні в якому разі не варто це викидати, бо це «дуже важливо». У підсумку ми залишаємося все з тією ж «купою», з якою починали.

А як зробити так, щоб вона перетворилася на «купку», а потім, можливо, і зовсім зникла?

Все насправді дуже просто: коли ви візьметеся за капітальне прибирання свого будинку, кожна річ, яку ви будете тримати в руках, повинна пройти своєрідне випробування. Потримайте предмет 2-3 секунди, і, якщо за цей час він не викличе у вас ніяких емоцій або викличе, але не дуже приємні, ви можете викинути його без жалю.

Таким чином можна позбутися сотні речей. Це і невикористані подарунки, і одяг, який нам не підходить, і книги, які ми ніколи не прочитаємо.

Відбраковування речей за принципом «подобається – не подобається» насправді має корисну властивість. Кожен раз, коли ми говоримо «прощай» непотрібному предмету, ми звільняємо частинку себе. І чим більше ми звільнимо, тим легше нам буде рухатися далі.

Перше, що варто піддати ретельній перевірці, – це гардероб. Він є основним збирачем непотрібних речей. Останніми в списку перевірок будуть різні сувеніри. Емоційний зв’язок з кожним з таких пам’ятних предметів очевиден. Але запитайте себе, чи потрібні вам всі ці старі записки від подруг і друзів, безліч фотографій і різних фігурок? Залиште тільки те, що для вас дійсно дорого.

Ми звільняємо місце не просто в квартирі або гардеробі, ми емоційно розвантажуємо навколишній простір від предметів, які тиснули на нас.

Весь цей трудомісткий процес відбувається не для того, щоб створити вільний простір і з новими силами його захламити знову. Процес так званого відбраковування повинен діяти завжди, навіть якщо ви йдете просто в магазин за продуктами. Таким чином, ви не дозволите проникнути в будинок предмету, який потім буде викинутий.

Головне – ставитися до свого будинку як до себе самого. Підходьте до обстановки житла зі смаком. Кожна річ повинна знаходитися на своєму місці. Сортуйте речі за кольорами, зберігайте їх на плічках – це суттєво економить вільний простір. Ми не одягаємо речі, які нам не йдуть чи не подобаються, тому і в своєму будинку потрібно залишати тільки те, що приносить нам задоволення.

Варто почати жити за таким принципом, як ви помітите, як багато вільного простору у вашому домі. Подібне ставлення до речей емоційно розвантажує вашу свідомість як ковток свіжого повітря в замкненій кімнаті.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар