В який час доби краще приймати вітаміни

В який час доби краще приймати вітаміни
Напевно, багато хто з вас п’ють вітамінні добавки, особливо в хворобливий осінньо-зимовий сезон. Сьогодні ми розповімо, як робити це правильно: в який час дня і які вітаміни і мікроелементи краще приймати.

Вітаміни А, Е, D і К

Всі ці вітаміни відносяться до жиророзчинних, тому найкраще вони засвоюються в присутності жирної їжі. Опиняючись в стравоході, жири з їжі активізують викид ферментів і жовчі, які допомагають швидше транспортувати вітаміни в печінку і переробити їх. Причому для запуску цього механізму досить зовсім небагато жиру. Приймати вітаміни краще в першій половині дня.

Вітаміни групи В

Вітаміни групи в дарують нам заряд енергії і беруть участь в головних процесах життєдіяльності організму. Кращий час їх прийому – ранок, якщо ви будете пити їх вдень або ввечері, велика ймовірність розвитку проблем зі сном.

Вітамін С

Вітамін С відноситься до водорозчинних, тому його потрібно запивати великою кількістю води. А приймати його можна в будь-який час доби, і якщо ви п’єте ще й залізо, то добре робити це в один час з вітаміном С.

Кальцій

Він не вимагає якихось особливих схем прийому, але якщо ви п’єте відразу кілька мікроелементів, то пам’ятайте, що кальцій не поєднується з цинком і залізом, тому між їх прийомом краще витримувати 2 години.

Залізо, магній і клітковина

Ці елементи краще пити ввечері або навіть перед самим сном. Магній може надавати легку проносну дію (що не завжди потрібно вам протягом дня).

Що стосується заліза, то його дія блокується кофеїном, тому, якщо ви п’єте багато кави протягом дня, то прийом добавки може виявитися просто марною.

А ось велика кількість клітковини, прийнята за сніданком, може заважати засвоєнню поживних речовин з їжі, яку ви з’їсте протягом дня.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар