В яку сторону спати головою з точки зору традиційних уявлень і науки

В яку сторону спати головою з точки зору традиційних уявлень і наукиНе одну сотню років людство задається питанням: «В яку сторону спати головою, щоб добре себе почувати і привернути в дім благополуччя?» .

Сомнологи (спеціалісти науки, що вивчає сон) до цього питання ставляться скептично і рекомендують при виборі напрямку орієнтуватися на власні відчуття. Але людині хочеться чудес і тому вона шукає відповідь в окультних науках.

Що радить китайське філософське вчення фен-шуй

Фахівці давньої китайської філософії стверджують, що правильне положення голови під час сну обов’язково покращить здоров’я і якість життя. Людина – це маленька частинка Всесвіту, яка повинна підпорядковуватись його законам, щоб гармонізувати простір навколо і захиститися від неприємностей.

У кожної сторони світу є власна енергетика, яка по-різному діє на сплячого, хоч він цього й не усвідомлює. Енергія проходить крізь людину і дає їй здоров’я, успіх, благополуччя або приносить хвороби і невдачі.

Якщо в житті настала чорна смуга, спробуйте спати по фен-шуй і направити енергетичний потік для відновлення здоров’я і власного блага. Прихильники східного вчення рекомендують, перш ніж визначити, в який бік спати головою, правильно облаштувати кімнату для сну. Щоб в спальні встановилася спокійна і заспокійлива обстановка потрібно створити приглушене освітлення, повісити щільні штори і прибрати комп’ютер і телевізор. З цими вимогами погоджуються сомнологи.

У китайському вченні є кілька загальних рекомендацій, куди потрібно поставити ліжко узголів’ям:

Північ.
Рекомендується вибирати хворим людям, щоб швидше вилікуватися. Енергетика півночі внесе в життя гармонію, стабільність і розміреність.

Північно-схід.
Напрямок підходить для нерішучих людей, які повільно аналізують ситуацію і приймають рішення.

Схід.
Хороша можливість підзарядитися енергією сонця і отримати приплив нових сил.

Південно-схід.
Поставити ложі узголів’ям у цьому напрямку слід невпевненим у собі людям, щоб позбутися від комплексів і психологічних проблем.

Південь.
Допомагає поліпшити матеріальне становище, стати лідером, піднятися по кар’єрних сходах. Спати головою на південь не рекомендується вразливим людям.

Південно-захід.
Сприятливий напрямок для тих, хто хоче стати більш розважливими, мудрими, практичними.

Захід.
Не вистачає романтики, нових ідей, пригод? Спробуйте спати головою на захід, щоб наповнити життя цікавими подіями. У слов’ян склалося думка, що спати ногами на схід не можна, тому що так ховають небіжчиків. Це не має ніякого відношення до сну і ритуали поховання у народів світу відрізняються.

Північно-захід.
Сон головою в північно-західному напрямку сприяє поліпшенню фінансового стану, розвитку лідерських якостей.

Це загальні положення східного вчення. Якщо ви прагнете змінити життя, привести думки в порядок, поліпшити самопочуття фахівці з фен-шуй радять вибрати напрямок сторони світу, виходячи із року народження.

Як розрахувати оптимальне місце для сну

Щоб дізнатися, куди спати головою, потрібно обчислити персональне число гуа. Воно вкаже сприятливий напрямок.

Для визначення числа складіть дві останні цифри року народження. Але необхідно врахувати важливу обставину. Тим, хто народився в січні або на початку лютого, доведеться скористатися китайським календарем, який заснований на місячних місяцях. Східний новий рік починається в проміжку від 20 січня до 20 лютого. День народження може потрапити на попередній рік. Його потрібно враховувати при визначенні числа гуа. Наприклад, Ви народилися 21 січня 1990 року. Згідно з китайським календарем рік розпочався 27 січня, значить, при підрахунку ви берете останні цифри 1989 року. Складаємо дві останні цифри року народження. Якщо в результаті виходить двозначне число, цифри складаються ще раз: 8+9=17, 1+7 =8. Жінки до отриманого числа повинні додати 5, а чоловікам необхідно отримане число відняти від 10. Якщо в результаті підрахунків виходить двозначне число, дві останні цифри складаються.

Ще один нюанс. Якщо при розрахунках вийшло число 5, то чоловіки змінюють його на 2, а жінки на 8. Знаючи персональне число, можна вирішити в яку сторону потрібно лягати спати головою.

До західної групи належать люди, чиє персональне число гуа – 2, 6, 7, 8. Для цієї групи сприятливий напрямок: західний, південно-західний, північно-західний, північно-східний.

Одержавші інші цифри люди – належать до східного типу, щоб активувати силу енергії доведеться вкладатися головою на схід, південний схід, південь, північ.

Сучасна думка

Магнітне поле Землі впливає на самопочуття, сон і функціонування нервової системи. Тому ліжко потрібно розташовувати так, щоб магнітні поля сплячої людини і Землі збігалися. Голова під час сну повинна бути спрямована на північ. Таке положення сприяє швидкому засипанню і хорошому сну, позитивно впливає на систему кровообігу, обмін речовин.

Німецький фізик Вернер Гейзенберг прийшов до висновку, що людський організм налаштований на магнітне поле землі за мільйони років еволюції. Енергія проходить крізь тіло і відновлює витрачені за день ресурси. Чутливі люди швидко розуміють, куди краще спати головою. Найбільша заправка енергією відбувається в період сну, коли голова знаходиться на півночі. Деякі лікарі рекомендують своїм пацієнтам лягати в такому напрямку, щоб міцніше спати і позбутися від безсоння.

Що думають фахівці

Сомнологи вважають, що хороший сон забезпечує зручне ліжко та постільні приналежності, свіже повітря. Куди правильно спати головою, організм сам підкаже. Якщо незадоволені якістю сну, замучило безсоння, прислухайтеся до своїх відчуттів, переставте ліжко.

Однак, часто причина поганого сну криється не в напрямку голови, а в проблемах з психічним і фізичним здоров’ям.

Оцініть статтю
Додати коментар