В якому вигляді шпинат принесе більше користі

В якому вигляді шпинат принесе більше користі

Всі знають, що овочі та зелень неймовірно корисні для здоров’я. Але виявляється, має значення ще й те, в якому вигляді ви їх вживаєте. Шведські вчені розповіли, як з’їсти шпинат, щоб отримати від нього максимальну користь.

Фахівці з Линчепингского університету встановили що лютеїн, який у великих кількостях присутній в зелених листових овочах, допомагає знижувати запалення в клітинах імунітету і таким чином серйозно скорочує ризик розвитку інфаркту. Крім того, він здатний накопичуватися в імунних клітинах, що дозволяє створити свого роду “подушку безпеки”. Однак головна особливість в тому, що в ході експериментів пацієнтам водили лютеїн у вигляді ін’єкцій.

Але чи реально підвищити рівень лютеїну одним лише раціоном? Чемпіоном за вмістом цієї речовини визнаний шпинат, тому якщо є його правильно, цілком можна запастися настільки цінним для нашого організму речовин.

У рамках експерименту вчені купили шпинат в звичайному супермаркеті і протестували всі можливі варіанти його приготування. Логічно, що чим більше часу ви будете варити або смажити шпинат, тим менше користі в ньому залишиться. Наприклад, під час смаження лютеїн і зовсім руйнується за пару хвилин.

Тоді вчені припустили, що кращим варіантом вживання стануть салати, але і тут помилилися. Оптимальний спосіб споживання шпинату з метою знизити запалення в організмі – смузі з вершками, молоком або йогуртом.

У момент подрібнення з листя шпинату виділяється особливо багато лютеїну, а жири з молока або вершків дозволяють йому рівномірно розчинитися в напої. Якщо смак шпинат в подібному вигляді не надто вас приваблює, можна приховати його іншими інгредієнтами.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар