Уроки продуктивного життя, підглянуті у дітей.

uroky-produktyvnogo-zhyttya-pidglyanuti-u-ditejУважно спостерігайте за маленькими дітьми, попереджає письменник і психолог Адам Манн. Не купуйтеся лише на їх чарівний зовнішній вигляд – вони можуть дати вам чимало уроків продуктивного життя. Ось лише кілька з них.

1. Сон – один з головних пріоритетів
Діти, особливо немовлята, сплять так, ніби отримують за це зарплату. Вони можуть спати від 10 до 18 годин на добу. Сон допомагає їм рости і розвиває їх імунну систему, а також відновлює енергію і дає гарний настрій. Не виспавшись, вони стають примхливими, дратівливими, їх не заспокоїти. Але ж з дорослими все точно так же! Якщо ми недостатньо виспалися, ми починаємо бурчати і злитися на все. Наша пам’ять працює гірше, нам важко зосередитися, ми стаємо неуважні. Звичайно, 18 годин на день – перебір, але щоб бути продуктивніше, сон повинен бути нашим пріоритетом.

2. Практика – це наше все
Спробуйте лягти на живіт і перевернутися на спину. Легко? А колись вам потрібно було декілька місяців практики, щоб цьому навчитися. Ви робили це кожен день і в кінці кінців добилися результату. Те ж саме відбувається і в дорослому житті. Найчастіше з першої спроби нічого толком не виходить. Але практика доведе вас до кінця.

3. Порядок – це добре
Прокинутися, поїсти, пограти, поїсти, поспати, пограти, поїсти, поспати… І так кожен день. Здорово, так? Для дітей це той же графік, що для нас «дім-робота-дім». Але вони не втомлюються від цього графіка, вони отримують від нього задоволення. Завдяки йому вони ростуть і розвиваються. Але і дорослі без нормальної дієти для тіла і душі не можуть бути продуктивними. Як в ієрархії потреб Маслоу, фізичні потреби – на першому місці. Потрібно пам’ятати, що регулярні позитивні дії допомагають нам функціонувати і рости над собою в усіх відношеннях.

4. Уміння вчасно зупинятися
Всім батькам знайома ситуація, коли діти втомлюються від гри, прогулянки або чого-небудь ще. Вони вам відразу дадуть знати! Якщо дитина наїлася, вона відкине ложку. Коротше кажучи, у кожного є свої межі. Продуктивні люди теж розуміють це і знають, коли пора зупинитися. Зробити невелику перерву, прогулятися, послухати музику, поспілкуватися з цікавою людиною – все це очищає свідомість і повертає креативність. Якщо ви стомлені, визнайте це і зробіть перерву.

5. Концентруйтесь на чомусь одному
У дітей буває такий період, коли вони хапають все, що їм подобається. І хапаються з усією силою – якщо їм сподобаються ваші волосся, вони можуть їх висмикнути. Зауважте, як вони зосереджені. Ніщо не може їх відвернути, вся їх увага прикута до об’єкта. Якби дорослим це вдавалося так само легко! Нам варто повчитися цьому у дітей. І це робить нас набагато більш продуктивними.

6. Смійтеся!
Ви знаєте, як це чарівно і заразливо – посмішка або сміх дитини. Відразу видно, що вона щаслива. Але сміх і посмішки допомагають в будь-якому віці. Вони допомагають боротися зі стресом, підвищують настрій і роблять нас більш приємними людьми. Загалом, ніколи не стримуйте сміх.

7. Говоріть про свої бажання
Хочеться їсти? Болить живіт? Втома? Коли діти чогось хочуть, вони тут же вас інформують про це самим ясним чином. Вони не чекають слушного моменту. Їм все одно, хочете ви це знати чи ні. Ні, це не означає, що потрібно перетворитися на грубу людину з поганими манерами, яка веде себе так, ніби вона одна на світі. Але в цьому теж криється важливий урок: все-таки необхідно доносити до інших людей, чого вам хочеться. Продуктивні люди ініціативні. Навіть якщо їм страшно, вони все одно діють, тому що знають, що треба використовувати кожен шанс і рухатися вперед, домагаючись великих результатів.

8. На все свій час
Коли прийде час перевертатися, вони перекинуться. Коли прийде час навчитися сидіти, вони сядуть. Коли прийде час повзати, вони поповзуть. Немовлята не пропускають якихось стадій у своєму розвитку. Продуктивні люди живуть так само. Вони не витрачають час на спроби завершити велику справу за короткий час. І вони роблять все по порядку. Вони розбивають задачу на маленькі кроки і роблять їх один за іншим.

9. Насолоджуйтесь дрібницями
Годуйте мене, переодягайте, обіймайте, грайте зі мною, любіть і захищайте мене – я буду щасливий. Мені не потрібні якісь супермодні підгузники або маса різнокольорових ковдр з красивими картинками, я ж немовля. Мені не потрібні гори однотипних іграшок – я буду грати з тим, що є, і буду щасливий.
Дорослі не такі. Нам потрібно більше гаджетів, більше речей, більше розваг. Нам потрібно весь час перевіряти пошту, лізти в Twitter, Facebook і Instagram, дзвонити по телефону… але коли ви з цим покінчите, у вас не залишиться часу і енергії на те, щоб найкращим чином виконати завдання. Вчіться задовольнятися тим, що у вас є, і вимагати лише того, чого ви потребуєте.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар