Управління власними думками.

upravlinnya-vlasnymy-dumkamyЩодня в нашій голові проноситься тисяча і одна думка, які ми звикли не контролювати. В результаті наші думки керують нашою свідомістю, переносячи нас з одного стану в інший.

Думки наші змінюють одна одну в результаті реакції на різні «подразники».

Не вірите? Просто уявіть, що ви йдете по вулиці, а у вашій голові проносяться різні думки. Що це можуть бути за думки? Та самі звичайні – від « чи вимкнув чи я праску?» до «чи правда, що в 2040 році настане кінець світу?».
Раптом Ви помічаєте стару кульгаву людину, яка важко йде з вулиці. Ви заходите в продуктовий магазин і бачите, як бідна бабуся перераховує копійки, щоб купити найдешевший сорт хліба. Що ви в цей момент думаєте? «Бідні люди, як же важко їм живеться …». Вас переповнює почуття співчуття,
Ви хочете допомогти їм. Ви продовжуєте свій шлях, як бачите двох хлопців, що знущаються над бродячою кішкою. «Покидьки!» – думаєте ви – «ви б знайшли рівного собі по силі замість того, щоб ображати слабкого». Що ви в цей момент відчуваєте? Невдоволення і злість через те, що в нашому світі все так несправедливо.

Приклади можна наводити нескінченно довго, проте вже з вищезгаданого зрозуміло – наші думки надають першочерговий вплив на наш стан і вчинки. Прекрасно, коли у вашій голові переважають добрі і світлі думки, ви повні позитиву і радості до життя.

І головне – ви готові розділити цю радість з близькою людиною і оточуючими людьми.

Але що, якщо ваші думки похмурі, ви переповнені прикрістю і злістю, внаслідок чого страждають найрідніші вам люди?

Вихід один – необхідно терміново навчитися контролювати власні думки, поки вони не зіпсували вашу життя. Але можливо управляти власними думками, хоча і неодноразово така можливість піддавалася сумнівам.

Більше того, робити це не так вже й складно. І в цій статті ми розповімо вам, як же ефективно керувати думками і завжди перебувати в позитивному настрої і відмінному емоційному стані.

Перше, що слід зрозуміти – для того, щоб стати щасливішою, людина повинна позбутися негативних думок. Звичайно, деколи це буває дуже непросто, але повірте – витрачені зусилля будуть того коштувати.

Хіба ви не хочете бути щасливою, енергійною і життєрадісною людиною?

Ось для цього і потрібно навчитися керувати своїми думками. Отже, вчимося контролювати власні думки в кілька етапів.

Етап 1. Визнайте той факт, що ваша думка – реальна.

Коли людина ставиться до думок як до чогось абстрактного, вони лізуть у його голову одна за одною. Якщо ці думки не помічати і не фільтрувати, рано чи пізно людина «потоне» в негативних думках, а її емоційний стан погіршиться. Прямо тут і зараз визнайте наступне:
• Думки, які з’являються у вашій голові, реальні;
• Як тільки у вас з’являється думка, ваш мозок виділяє хімічні сполуки;
• У мозок надсилається електричний імпульс;
• Ви усвідомлюєте, що саме ви думаєте,
• Думка безпосередньо впливає на ваші відчуття і ваше життя.

Хоч скільки намагалися різні «вчені» довести абстрактність думки – їм це не вдалося зробити. Коли ви усвідомлюєте, що ваші думки реальні, ви можете перейти до другого етапу контролю за своїми думками.

Етап 2. Зверніть увагу на те, як ваше тіло і весь організм відчуває себе під впливом негативних думок.

Для цього не обов’язково навмисно злитися або засмучуватися. Достатньо лише згадати останній випадок, коли вам доводилося злитися на кого-небудь.

Як поводилося ваше тіло?

Напевно у вас потіли долоні, частішало серцебиття, напружувалися всі м’язи, піднімався тиск і крутилася голова. Причому подібна реакція виникає на будь-яку негативну думку, змінюючи тільки форму прояву. У деяких людей лише підвищується тиск і паморочиться голова, в інших – запотівають долоні. Однак хоча б одна з перерахованих реакцій спостерігається завжди.

Етап 3. Більш приємна вправа: зверніть увагу, як на ваш організм і ваше тіло впливають позитивні думки.

Кожен раз, коли у вас з’являється приємна і радісна думка, ваш мозок виділяє хімічні речовини, від яких ви відчуваєте себе добре. Проста вправа – якщо ви зараз знаходитесь не в кращому настрої, відкиньте всі справи, підіть в окрему тиху кімнату, в якій вас ніхто не буде відволікати і не буде заважати гадати, сядьте в зручне крісло, закрийте очі і згадайте якусь приємну подію вашого життя.

Яку? Та будь-яку. Головна умова – щоб ця подія викликала в вас приємні і теплі емоції. Це може бути момент народження вашого маляти, остання поїздка на море або купівля автомобіля. Пориньте глибоко в ті щасливі переживання, які володіли вами у найкращі моменти вашого життя. А тепер відкрийте очі. Ви будете здивовані настільки сильною зміною свого емоційного стану.
Ще кілька хвилин тому ви були готові «рвати і метати», а ваш настрій було гірше не придумаєш. Але зараз весь світ ніби посміхається вам, в душі живе весна і ви готові посміхатися світу.

Що це, як не зміна психологічного стану шляхом контролю власних думок? Ваші позитивні думки неодмінно відіб’ються на стані вашого організму – ваше серце буде битися спокійно, долоні будуть сухими, дихання повільне і розмірене, м’язи розслаблені, на обличчі сяє усмішка, ваш настрій піднесено.

Недаремно адже навіть древні мудреці говорили:”Які думки переважають в людині, такою вона і є”.

Етап 4. Усвідомте, що погані думки лише забруднюють ваше мислення, приводячи до нехороших наслідків.

Хто б що не говорив, але думки людини володіють великою силою. Коли ваші думки в порядку, ваша душа знаходиться в гармонії зі світом, а тіло не знає страждання і захворювань. Але варто тільки негативним думкам почати витісняти позитивні, як тут же тіло захворює, на душі шкребуть кішки і не хочеться жити. Людині здається, що всьому виною обставини і інші чинники, однак справжня причина страждань ховається саме в її думках.

Змінюємо свої думки – змінюється наша реальність. Вплив ваших думок відчуває на собі кожна клітина організму.

Саме з цієї причини більшість фізичних розладів виникає в періоди важких емоційних потрясінь. Коли людина перебуває в стані стресу, у неї паморочиться голова і підкошуються ноги. Крім того, саме люди з негативним мисленням, на думку медичних працівників, більшою мірою схильні до онкологічних захворювань. Для того, щоб завжди бути здоровим, слід поміняти своє мислення на позитивне. Позитивні думки не тільки допоможуть вам стати більш енергійною і життєрадісною людиною, але і знизять ймовірність хвороб.

Невже цього недостатньо для того, щоб прямо з цієї секунди почати протистояти негативному мисленню? Повторимося: погані думки забруднюють ваше мислення. Усвідомили? Тоді рухаємося далі.

Етап 5. Ваші негативні думки не завжди правдиві і мають під собою реальний грунт.

Якщо ви сприймаєте всі спонтанні думки, які приходять у вашу голову, на віру – ви ризикуєте піти невірним шляхом. Якщо ви не думаєте про що-небудь, але думки все одно спонтанно лізуть у вашу голову, знайте – вони можуть вам брехати. Тому не вірте кожній думці, яка приходить у вашу голову. Дослідіть власні думки і відфільтровуйте негативні.

Якщо ви не будете цього робити, вам доведеться прийняти помилкову негативну думку за правдиву з усіма витікаючими неприємними наслідками для вашого емоційного стану і здоров’я. Тому просто визнайте, що не всі ваші думки об’єктивні, а значить не варто і переживати через них.

Етап 6. Оголосіть спонтанним негативним думкам війну!

Прямо зараз ви стоїте на роздоріжжі і перед вами два шляхи – або ви дасте можливість власним негативним думкам і далі розбудовувати вас, приймаючи їх на віру, або (що ми щиро і радимо зробити) привчаєте своє мислення працювати позитивно, створюєте позитивні думки і живете з ними. Головне, що ви повинні знати – незалежно від прийнятого вами рішення відповідальність за наслідки будете нести ви і тільки ви.

Хочете прямо зараз дізнатися класний спосіб контролювати свої думки?

Він старий, як світ, однак тільки одиниці з тисячі використовують його на практиці. Для того, щоб контролювати свої думки, слід ловити себе на тому, що ви знову мислите негативно. Спочатку зробити це вкрай складно, так як людина забуває про цю необхідність. Але через пару днів це увійде у людини в звичку. Як тільки ви почнете видаляти негативні думки з власної голови, вони втратять над вами владу.

Етап 7. Виправте напрямок ваших думок.

Ви вже почали виконувати вправу по «лову» та усуненню негативних думок? Це прекрасно! Тепер закріпимо результат у вигляді виправлення напрямки ваших думок. Безумовно, ви не можете просто взяти і сказати собі: «Думай про хороше», оскільки рано чи пізно негативні думки почнуть підкрадатися до вас. Вам необхідно навести порядок у вашій голові. Кращий спосіб зробити це – записати власні негативні думки на папері, давши на них аргументовану відповідь.

Наприклад, на думку «Мої діти не слухають і не люблять мене» ви можете записати відповідь: «Мої діти дуже маленькі, тому їм хочеться бігати і стрибати. Мої діти люблять мене, просто не завжди можуть це показати ». І таким чином вам потрібно проаналізувати всі свої негативні думки. На виконання даної вправи може піти досить багато часу.

Але хто сказав, що буде легко? Замінити негативні думки на позитивні – завдання не з легких. Однак, якщо ви твердо вирішите зробити це, вас ніщо не зупинить.

Ще кілька важливих порад, як контролювати негативні думки:

1. Раз і назавжди позбудьтеся від думок з категорії «Все або нічого».

З яких слів починається більшість ваших негативних думок?
• Вічно я опиняюся крайнім!
• Завжди одному мені не щастить!
• Ніхто не любить мене! Невже я така страшна?
• Щоразу мене використовують!
• Ніколи його не буває поруч. Значить, я не потрібна йому!

Прикладів може бути ціле безліч, але факт залишається фактом. Тому, при появі негативних думок цієї категорії, постарайтеся згадати випадок, який спростовує негативну думку.

• «Ніхто мене не любить!» – «Скільки приємних подарунків від друзів я отримала на день народження!»
• «Ніколи його не буває поруч» – «Як же було приємно, коли місяць тому він відчув, що мені погано і примчав на допомогу».

2. Перестаньте вибирати з усіх можливих варіантів найбільш несприятливий.

Ми так влаштовані, що звикли завжди прораховувати гірші варіанти розвитку подій. Прораховувати-то їх можна, але сприймати на віру – вкрай не рекомендується. Якщо ви повертаєтеся додому і постійно думаєте, що квартиру можуть пограбувати – будьте впевнені, що одного разу так і станеться. Думки матеріальні, тому не варто приймати на віру найгірший з усіх варіантів розвитку подій.

3. Досить зосереджуватися на поганому.

Якщо ви питаєте думки друзів, четверо з яких передбачили сприятливий розвиток подій, а двоє останніх – несприятливий, ви повірите останнім.

Чому?
Все просто – ви сконцентрували свою увагу на негативі. Більше того, ви вже впустили негативні думки в свою голову і підсвідомо чекали, коли один з ваших друзів підтвердить ваші домисли. Природно, вам не слід дивитися на світ крізь рожеві окуляри. Однак постарайтеся всіма силами шукати в кожній ситуації щось хороше, передбачивши всі можливі варіанти. Особливо важливо почати мислити позитивно в тих областях, в яких ви в 90% випадків мислите негативно. Рано чи пізно позитивне мислення увійде в вашу звичку, а життя змінитися в кращу сторону.

4. Перестаньте «відчувати».

Ні, мова йде не про те, щоб стати бездушним «сухарем». Мова все про те ж – про ваші думки. Скільки разів ви говорили собі: «Я відчуваю, що вони не повірять мені», «Я відчуваю, що спізнюся на поїзд», «Я відчуваю, що мене ніхто не полюбить».

Хіба ховається за цим вашим «Я відчуваю …» хоч щось об’єктивне? Чи є реальні причини так думати, або це тільки ваші домисли? Відокремте свої відчуття від реальності, адже дуже часто в житті все відбувається зовсім не так, як ви відчуваєте.

5. Досить шукати винних!

Кожна людина боїться взяти відповідальність за те, що трапилося у своєму житті на себе. Але ж хтось повинен бути винним! Ось і шукає людина винного серед оточення, але насправді в більшості випадків винна вона сама.

Запам’ятайте: Коли ви звинувачуєте іншу людини у власних проблемах, ви втрачаєте прекрасну можливість виправити ситуацію, а також перетворюєтеся в пасивну жертву обставин. Завжди беріть відповідальність на себе, але не починайте себе картати у всіх бідах. Так, ситуація трапилася, але її можна виправити. Мисліть конструктивно і позитивно.

Як бачите, контроль над власними думками – завдання не з легких, але вам він під силу. Якщо ви хочете прожити щасливе і радісне життя, почніть вже сьогодні контролювати власні думки. Повірте, результати варті того.

Оцініть статтю
Додати коментар