Управління гнівом.

upravlinnya-gnivomКожен з нас кілька разів у житті точно стикався з таким неприємним явищем, як гнів. Людина починає кричати, злиться, роз’їдати саму себе від негативних емоцій – але до чого все це? Адже найчастіше наш «праведний гнів» не має жодних підстав.
Гнів – звичайна реакція на конкретні ситуації та обставини і він ні в якому разі не повинен стати постійною емоцією в наших будніх справах. Адже все життя з таким сусідом тут же піде під скіс – кар’єра, особисте життя, діти, друзі. Нікому не хочеться провести так залишок днів. Тому потрібно терміново управління гнівом взяти під свій жорсткий контроль!

Психологи встановили, що ті люди, які постійно знаходяться у владі гніву і не знають як керувати гнівом – часто хворіють! У них порушуються функції і виникають проблеми з шлунково-кишковим трактом, а також з печінкою.

Придушувати в собі гнів ні в якому разі НЕ МОЖНА, оскільки це може призвести до затяжної депресії.

Відчуваєте в собі злість, обурення, лють?

Визначтеся в собі – це може бути, як легке роздратування, так і справжній сказ. Звідки беруться в людині такі негативні емоції?

Найчастіше причиною злості стає біль – відчуваючи її, людина втрачає контроль над ситуацією і над собою, стає просто некерованою.

Гнів так само може бути викликаний плітками, зрадою, смішками за спиною чи хибною обіцянкою. Всі ці обставини викликають так званий «праведний гнів». Виникнення його йде не з порожнього місця. Але крім нього існує ще й злість, яка не має причини, а виникає лише тому, що світ не підлаштований тільки під вимоги людини. У цьому випадку гнів спрямований на все навколо.

Гнів посилюється або стає некерованим через наступне:

  • фізичну або емоційну біль;
  • вплив алкогольних або наркотичних речовин;
  • невдачі у кар’єрному чи особистому житті;
  • стрес, тривоги.

Іноді відчуття злості збігається зі стресом, а це, ясна річ, призводить до загального погіршення стану людини.

Для управління гнівом визначаємо його ознаки:

  • всі м’язи напружені, руки стиснуті в кулак;
  • по тілу проходять мурашки;
  • перепади температури – стає то жарко, то холодно;
  • посилене серцебиття.

Якщо помітили за собою ці ознаки, постарайтеся заспокоїтися і взяти себе в руки. Але як це зробити, адже сказати дуже просто, а от виконати, ех …

Як взяти свої емоції під контроль?

Пора сказати гніву «НІ»! І ми Вам в цьому з радістю допоможемо!

Поїхали!

Як керувати гнівом? Способи боротьби з ним:

– Дихайте спокійно і рівно;

– Послухайте музику, повільно порахуйте до десяти;

– Розслабте тіло і приберіть всі думки з голови.

Подібні дії важко проробляти в стані афекту, але все ж треба постаратися. Однак вони допоможуть лише тимчасово стримати гнів, але не вивести його з людини. Щоб повністю заспокоїтися і прийти в себе необхідно випустити пар. Спробуйте зробити це по-різному – займіться жвавим спортом, побийте боксерську грушу, виколотіть віником або шваброю килими на вулиці – допомагає, чесно, сам пробував!

Головне зібрати в собі всю злість і виплеснути її на ділі, щоб у душі не залишилося ні залишку цієї неприємної і негативної емоції!

Оцініть статтю
Додати коментар