У чому відмінності між релігією і духовністю?

Spiritual-BodiesДля багатьох не втаємничених людей такі поняття, як релігія і духовність сприймаються як тотожні. Це не так, бо існують певні відмінності і вони цілком конкретні. У даній статті ставиться чітке розходження, яке раз і назавжди пояснить, в чому відмінності між релігією і духовністю.

Необхідність привести порівняння і виявити відмінності релігії від духовності виникла не на порожньому місці. Справа в тому, що багато хто свідомо боїться контактувати з духовністю і навіть цураються духовних людей. Є побоювання, що такі люди небезпечні, нібито вони можуть повести за собою, ввести в якісь відносини з релігією.

Ні, це все неправда. Варто проявити зовсім трохи здорового глузду і тверезо поглянути на навколишню дійсність, як відразу виявляться відмінності. Духовність не несе на собі відбитку ніяких релігій і якщо вони присутні, то тільки як доповнення, а не основа. Ще далі відстає духовність від сект в усіх їх видах.

Подивимося детально по пунктах.

1. Основа будь-якої релігії, це схиляння перед богом. Не можна одночасно вірити в багатьох богів, для кожної релігії він свій і єдиний, решта помилкові. Духовність дарує людині вільний вибір життя. Усередині релігії її членам пропонується певні правила поведінки, життя і способу мислення. Як показує практика, з плином часу багато що змінилося в цих самих правилах. Так деякі з них правильні і ведуть до гарантованого посмертного заохочення. Духовність не накладає обмежень, вона тільки підштовхує до реалізації тих бажань, які саме нам здаються вірними. Є повна свобода вибору, включаючи і можливість звернутися до релігії.

2. Тотально всі релігії тримають свою владу над людиною, впливаючи страхом. Духовність дарує хоробрість робити те, що бажає душа. У релігії прописано все, що потрібно робити і як. Прикладів багато, деякі релігії настільки щільно прописують дії своїх послідовників, що їм не можна вільно одягатися, працювати, є тощо. У духовності свобода обмежена тільки нормами моралі і особистою відповідальністю. У духовності можна рухатися до мети і не боятися нічого. Саме любов повинна бути рушійною силою, а не страх.

3. Людина в релігії нічого не шукає, вона дає відповіді на всі питання. У духовності шукають істину все життя і вона завжди розширюється. Причому найчастіше істина від різних релігій прямо протилежна. Згадайте хрестові походи, які довгі сотні років проходили під прапором релігії різних представників. Навіть вбивство визнається в релігії допустимим за певних умов. Духовність не має догм та непорушних істин. Треба шукати істину, а не покладатися на дані згори аксіоми. Кожна людина унікальна і відповідно для кожної – істина своя. Заглядаючи в глибину свого серця в процесі пошуку, в духовності людина зрозуміє, що від неї вимагається далі.

4. У всіх релігіях вжито заходів для утримання своїх адептів від впливу інших релігій, для духовності немає перешкод. Той, хто йде  по шляху пізнання в духовності – прагне зрозуміти і  об’єднати всі концепції бачення божественності. Переважна більшість людей вважає себе в лоні однієї з релігій, але перебуваючи всередині певного вчення, ніхто не може вийти за його межі. Релігія просто не дасть познайомитися з чужим вченням, адже загрожує втратою її членів. Духовна людина сприймає зерна істини, які, безумовно, містяться скрізь в різноманітних вченнях. Не важливо, в яку форму їх загорнула релігія.

5. Для духовної людини незалежність природна, для членів всіх релігій існує природна залежність від неї. Чим більш ретельно дотримуються правила і догми, прописані в релігії, тим вище шанс знайти якісь блага після життя. Сюди входять і спосіб життя і поведінки та виконання умов. Іноді людина зовсім випадає з світу звичайного життя. А от у духовності немає нічого такого, що заважає щастю людини у теперішній час. Навпаки особиста свобода дозволяє бути там, де хочеться і тоді, коли потрібно. Якщо хочеться, можна виконувати обряди, якщо немає такого бажання, то й не треба. Щастя завжди поруч, його досягти легко.

6.Як бути з протизаконними вчинками. Духовність не обмежує людини, але треба розуміти, карма неминуча для кожного. Людина в релігії дотримується карми під дією страху покарання і на цей рахунок є конкретні інструкції, наприклад всім відомі заповіді. Духовність спирається на всеосяжні закони природи. Не важливо, вірить людина в фізику чи ні, але вона працює. Також і карма завжди наздожене суб’єкта, який провинився. Духовність знає про це. Вибір за людиною і він свідомий, тому ніхто не тисне страхом покарання.

7. Ідеальний послідовник релігії повторює прописаний шлях. Духовність відкриває всі дороги перед подорожанином, що йде по її шляху. Не всі це знають, але всі дороги на шляху істини йдуть до одного місця, тільки довжина різна. Свобода пересування по своєму шляху багато чого коштує. У релігії цей шлях здійснює син божий або сам бог, а завдання людини тільки повторити його.

У висновку – релігійна людина не завжди йде до бога, зате духовна людина завжди близька до бога.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар

thirteen + four =