Тривалість життя подружжя залежить від їх сварок

Тривалість життя подружжя залежить від їх сварок
До цікавого висновку прийшли американські вчені. Виявилося, що є прямий взаємозв’язок між тривалістю життям подружжя і тим, як вони зазвичай сваряться. Подробиці повідомляє Psychosomatic Medicine.

Протягом 32 років вчені з Університету штату Арізона спостерігали за 192 сімейними парами. Подружжя регулярно розповідали про те, як вони спілкуються між собою, як переживають конфлікти і сварки з другою половинкою (збирають емоції або дають їм вихід) і т. д. Отриману інформацію експерти порівняли з даними про здоров’я і тривалість життя кожного з партнерів.

З’ясувалося, що у чоловіків і жінок, чия поведінка під час сварок збігається, набагато більше шансів прожити довше і менше хворіти. Під однаковою поведінкою малося на увазі або бурхливе вираження емоцій з двох сторін, або тихе мовчання знову ж обох. А ось чим сильніше розбіжність між стилями спілкування під час сварки, тим вище шанси розвитку хвороб і передчасної смерті.

Різна реакція чоловіка і дружини на конфлікт провокує ще більші складнощі в їх відносинах. Той, хто дає волю своїм емоціям, – прямо говорить те, що думає, з метою як можна швидше вирішити конфлікт, а інший, навпаки, – мовчить і йде від діалогу. У підсумку обидва партнера залишаються незадоволеними, стрес від численних невирішених конфліктів накопичується і це виливається в ті чи інші проблеми зі здоров’ям, – пояснює куратор дослідження Кайл Бурасса.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар