Тренування в харчовій плівці і костюмі-сауні: чому це не працює

Тренування в харчовій плівці і костюмі-сауні: чому це не працює

Багатьом здається, що разом з потім на поверхню шкіри виходить і жир. Розбираємося, чи так це?

Найважливіше: жир не виходить через піт. Такого механізму в організмі немає. З шару жирової клітковини немає проток на поверхню шкіри:

Тренування в харчовій плівці і костюмі-сауні: чому це не працює

Жир — це запасена енергія. Єдиний спосіб схуднути — створити дефіцит енергії в організмі і змусити його витрачати запаси.

Жироспалювання — біохімічний процес. Після того, як жир вийшов назовні з клітини, він потрапляє в кровотік і дістається до м’язів, де розпадається на вуглекислий газ і воду з утворенням енергії. По-іншому жир не йде. Його не можна виплавити і видавити механічно. Єдина альтернатива — ліпосакція.

Втрата ваги під час занять в плівці або костюмі-сауні — це втрата води в результаті зневоднення. Такі тренування просто безглузді, а іноді і небезпечні.

Піт і зневоднення

Якби організм не вмів охолоджуватися, то при досягненні температури тіла 42 C наставала би смерть. Охолодження — завжди пріоритет для організму.

Ми охолоджуємося за рахунок того, що кров переносить тепло з центру тіла до поверхні. Звідти воно через шкіру розсіюється в навколишнє середовище.

Потовиділення — інший механізм охолодження, який включається, коли температура зовні наближається до температури тіла. Щоб організм охолоджувався, піт повинен випаровуватися з поверхні шкіри. У вологих і жарких умовах навколишнього середовища (ефект сауни) механізм потовиділення перестає працювати, і тіло охолоджується.

Піт — це «просочування» через спеціальні канали в шкірі розведеної плазми крові, але ніяк не жиру. Ось так піт виходить на поверхню шкіри (сині клубочки — це потові залози). Жировий прошарок знову ні при чому:

Тренування в харчовій плівці і костюмі-сауні: чому це не працює

В результаті втрати води в організмі відбувається зневоднення, підвищується концентрація натрію. Це викликає виділення гормонів, які відповідають за водно-сольовий баланс. Організм на це відповідає подальшими набряками — утримує воду «щоб» розбавити ” сіль.

Втрата витривалості і швидке стомлення

Під час будь-яких фізнавантажень більша частина крові, що циркулює в організмі, йде в робочі м’язи. Їм потрібна енергія і кисень для роботи, а вони переносяться з кров’ю.

Але при тренуванні в жарких і вологих умовах («ефект сауни») організму потрібно ще й охолоджуватися за рахунок того, що кров переносить тепло від центру тіла до його поверхні, в результаті чого посилюється кровообіг шкіри.

Тому в організмі відбувається конкуренція за кров: між м’язами, які потребують енергії і кисню, і шкірою.

В результаті м’язи недоотримують енергію і кисень, погіршується виведення продуктів розпаду, падає витривалість і швидше приходить втома. Тобто, ви не відпрацьовуєте тренування.

Через втрату рідини об’єм крові зменшується і вона стає густішою. Це при тому, що потреба в крові у організму більше звичайного рівня: потрібно обслуговувати і м’язи, і шкіру.

Тому серцю доводиться підтримувати об’єм кровообігу на потрібному рівні за рахунок збільшення частоти скорочень: якщо воно не може викинути досить крові за одне скорочення, це доводиться компенсувати частотою.

Тренування перевантажують серце, особливо то стосується дуже повних людей, у яких навантаження на серцево-судинну систему і так велике. Ну і зрозуміло, це категорично протипоказано всім, хто має будь-яку серцеву патологію і проблеми з судинами (варикоз, тромби). Тренування в жарких умовах можуть спровокувати тромбоутворення.

Спадання тиску

Під час заняття в костюмі-сауні або термо-плівці (та й в будь-яких жарких умовах) в шкірі відкриваються резервні капіляри, а судини її розширюються. На тлі зниження серцевого викиду може статися судинний колапс і, як наслідок, непритомність.

Висновки

  • Жир не йде через піт.
  • Втрата ваги відбувається за рахунок води, яка повернеться з запасом — це відповідь організму на збільшення натрію від зневоднення.
  • Ви швидше втомлюєтеся під час тренування і працюєте менш ефективно.
  • Навантаження на серце виростає.
  • Кров стає густішою, підвищується ризик утворення тромбів.
  • З’являється ризик теплового удару і непритомності.
ГАРМОНІЯ
Додати коментар