Сила волі людини.

syla-voliСила волі – одна з головних рис характеру людини. Нерідко навіть говорять “характер” замість “сила волі”. Це не випадково, адже від того, наскільки в людині розвинена сила волі, залежить те, як вона зможе реалізувати інші свої якості.

Деякі люди кажуть що їм сила волі не потрібна або що їм це просто не дано. Вони з якимось полегшенням кажуть: “Ну немає у мене сили волі”.

При цьому зарядка і холодний душ вранці з чистою совістю відкладаються до наступного понеділка, або дістається чергова сигарета з пачки, або робиться щось ще, від чого потрібно було відмовитися.

Мабуть, ці люди просто лукавлять перед іншими, а може навіть і перед собою прикриваючи свою слабкість. До речі, ці люди протестують якщо їх називають безхарактерними. Мати характер хочуть усі. Тому доцільно починати удосконалювати себе саме з виховання в собі сили волі.

Розвиток в собі сили волі – дуже важкий процес. Адже по суті своїй це насильство над собою, примус робити те, чого робити не хочеться, або навпаки, відмова від того що дуже хочеться.

На мій погляд найкраще розвивати силу волі займаючись спортом (будь-яким, головне щоб систематично і не для галочки). У спорті постійно доводиться домагатися якихось результатів долаючи різні труднощі і своє друге “я”.
Те саме друге “я”, яке благає вас вранці полежати в ліжку ще п’ять хвилин, хоча ви вже спізнюєтеся.
Це те “я”, яке змушує купити ще одну булочку або пачку сигарет, хоча ви вчора твердо вирішили більше не купувати.
Це те “я”, яке заспокоює вас: “Та нічого, не так вже й важко – прибратися за іншими”, хоча ви точно знаєте, що сьогодні не ваша черга і всередині у вас все кипить.
Це друге “я” є в кожній людині і майже кожен з нас щодня по багато разів вступає з нею у сутичку.

І тут, як у спорті, ви відчуваєте і радість перемоги і гіркоту поразки, немов ви суперничали з іншою людиною. І те, як часто ви перемагаєте в цих сутичках, показує ступінь розвитку вашої сили волі.

Вас хоч і “два в одному”, але ви-то – перший. А значить і господарем у себе повинні бути саме ви. Той, хто вже перестав боротися схожий на чоловіка-підкаблучника – він викликає жалість і презирство.

Сила волі допомагає людині в складних життєвих ситуаціях. Саме вона дає сили йти вперед тоді, коли здається, ніби мета дуже далека. Без наявності сили волі людина опускає руки при першій невдачі і береться за іншу справу, яку також залишає незавершеною.

Яка вона, ця сила волі?

Вона не має фізичної форми і її не можна помацати, але її завжди можна відчути і виміряти при потраплянні людини в різні життєві ситуації, найчастіше максимально некомфортні і неприємні для неї.

Перешкоди постійно зустрічаються на нашому життєвому шляху, адже ні перед ким не вистелена килимова доріжка. Дуже часто до своєї мети доводиться пробиратися через сумніви, страхи, небезпеки і, навіть, втрати. А в цих випадках без сили волі ну просто ніяк. Це вже є досить вагомим аргументом для того, щоб приділити свій час і сили розвитку сили волі.

У цій статті ми розглянемо три ефективних методи, які допоможуть Вам розвинути в собі силу волі і успішно протистояти всім перешкодам і труднощам у Вашому житті:

1. В один час дотримуйтеся тільки однієї мети

Якщо Ви розриваєтеся між кількома цілями, Вам дуже важко буде сконцентруватися і досягти успіху. У таких ситуаціях розвиток сили волі не представляється можливим. Дана проблема сягає своїм корінням в питання дисципліни.

Якщо людина є достатньо дисциплінованою, вона може зосередитися на двох (але не більше) цілях, а якщо ні … краще всього вибрати одну мету і кожен день робити хоча б один впевнений крок на шляху до неї.

Це дасть Вам незаперечну перевагу і дозволить зосередити всю енергію на вирішенні певного кола завдань. Ви будете успішно долати труднощі, а кожна нова, нехай навіть найменша перемога додатково зміцнить Вашу силу волі і дасть ще більше енергії на рух до мети.

При цьому: чим у серйозніших ситуаціях Ви братимете участь, тим сильніше буде Ваша рішучість. Пройде зовсім небагато часу і Ви зможете легко управляти своїми цілями за допомогою сили волі.

2. Займіться медитацією

Для деяких людей медитація виглядає нудним заняттям і вони не бачать в ній великої практичної цінності. Насправді ж вона дуже велика.

Крім того, що медитація здатна заспокоїти розум і позбавити людину від похмурих думок, так вона ще й сприяє розвитку сили волі.

Звичайно, під час медитації Ви протистоїте не реальним труднощам і раптово виникшим проблемам, а своїм негативним думкам, страхам і сумнівам.

Однак це ще складніше! Для того, щоб перемогти свої недоліки і слабкості, людина повинна затратити максимум енергії, а без сили волі зробити це просто неможливо.

3. Знайдіть свій стимул

Щоб зробити конкретні кроки на шляху до Вашої мети, Ви повинні бачити результат своєї праці. Цей результат і повинен стати Вашим стимулом.

Наприклад, якщо Ви беретеся за новий прибутковий проект, уявіть його вже реалізованим. Ви отримуєте чек на велику суму і одним махом розраховуєтесь з усіма накопиченими боргами. На Вашому обличчі сяє усмішка, а настрій Ваш з кожною секундою стає все краще. Якщо ж Ви зібралися схуднути, уявіть себе струнким і підтягнутим. Ви йдете по вулиці і ловите захоплені погляди перехожих, а Ваші друзі не можуть повірити, що Вам вдалося так перетворитися за такий короткий термін. Дозвольте стимулу стати Вашою мотивацією, яка допоможе подолати будь-які перешкоди і домогтися поставленої мети, а заодно і зміцнить Вашу силу волі.

Сила волі збільшується повільно, але вже через деякий час те, що здавалося раніше неможливим, долається без докладання особливих зусиль.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар