Сила негативного мислення.

syla-negatyvnogo-myslennyaМи схиблені на силі позитивного мислення: хочеш досягти успіху – завжди шукай світлу сторону. Але ця ідея не завжди була такою популярною. Коли Норман Піл випустив свою знамениту книгу «Сила позитивного мислення» в 1952 році, вона вважалася спірною. Деякі психіатри виступили проти праці Піла, називали його шахраєм і жуліком, тому що він часто посилався на невідомих експертів і анонімні свідчення.

З роками багато противників пом’якшилися або навіть приєдналися до його кампанії (на Amazon пошук за словами «Позитивне мислення» видає понад 37 000 книг). Але зараз маятник, можливо, хитнувся в інший бік: з’являються книги і дослідження, які ставлять під сумнів нашу невтомну погоню за щастям.

Наведемо п’ять прикладів, як «погані» думки можуть давати хороші результати.

1. Негативне мислення допомагає уникнути провалу

Габріель Еттінген в своїй книзі Rethinking Positive Thinking (Переосмислення Позитивного  Мислення) повідомляє, що «натхнений настрій і позитивне ставлення можуть послабити мотивацію, необхідну, щоб мобілізуватися і будувати стратегічні плани. Мріяти не означає робити».

«Популярна література настільки змушує нас прийняти цю ідею позитивного мислення, що ми відсахуємося від усього негативного, а перешкоди по природі своїй негативні, – каже Еттінген журналу The Atlantic. – Тому ми схильні не обмірковувати негативні концепції або ідеї і зосереджуватися лише на позитиві, а це, як показують наші дослідження, не дуже-то корисно».
Еттінген каже, що спроба передбачити перешкоди – важливий аспект продуктивної роботи, головне на них не зациклюватися. «Потрібно інтегрувати перешкоди в образи бажаного майбутнього і потім розробляти план, який допоможе вам обійти їх або впоратися з передбачуваними труднощами».

2. Негативний результат підвищує концентрацію

Тодд Кашдан і Роберт Бісвас-Дінер в своїй книзі The Upside of Your Dark Side (Побачте Свою Темну Сторону) доводять, що негатив проявляється в ряді характеристик, відокремлено від агресії, ворожості і склочництва. Він також пов’язаний з критичним мисленням і обережністю, і увага до нього підвищує вашу чутливість і дозволяє поліпшити результати.
«Негативні емоції допомагають зосередитися на поточній ситуації, – пишуть вони. – Коли ви свердлите дірку в стіні, ви, напевно, звертаєте увагу на супутні вимірювання, як і на становище своєї руки. Тривога, пов’язана з ризиком невдачі, допомагає просвердлити отвір в потрібному місці».

3. Негативний настрій покращує командну роботу

Поганий настрій члена команди може поліпшити результати всієї групи, вважає Ребекка Мітчелл, експерт з поведінки і професор бізнес-школи Ньюкасл. У недавньому дослідженні Мітчелл виявила, що такі настрої, як горе, роздратування, розлад і ворожість спонукають інших членів команди уважніше ставитися до своєї роботи.
«Найуспішніші та інноваційні команди – це ті, в яких лідери створюють здоровий баланс між негативними і позитивними емоціями, – каже вона. – Якщо ваша команда зосереджена тільки на позитиві, то її члени просто погоджуються один з одним, шукають ідеї, які розділяють всі, а не точки розбіжностей».
Мітчелл говорить, що напруженість підстьобує більш ефективні рішення, тому що члени команди шукають проблеми в своїх міркуваннях і потім знаходять докази на користь або проти своїх ідей.

4. Негативні думки створюють баланс

Дослідники Піттсбурзького університету Роберт Шварц і Грегорі Гарамон вивчили позитивне і негативне мислення в їх зв’язку з тривогою, депресією і стресом. Хоча занадто інтенсивний внутрішній негативний діалог може спровокувати депресію і паніку, вчені дізналися, що саме здоровий стан розуму – це свого роду «золотий перетин», на дві третини позитивний настрій, і на одну третину негативний.
«Хоча посилення позитиву може принести негайний ефект, в перспективі, загрожуючі нам, події можуть пройти непоміченими, залишаючи людину уразливою до небезпеки», – пишуть вони.

5. Негативні нагадування допомагають вам бути вдячними

Думки про смерть – напевно, самі негативні, які можна собі уявити. Але в одному дослідженні виявилося, що коли його учасники уявляли свою смерть, спираючись на сценарії з реального життя (наприклад, загибель у пожежі у себе вдома), вони краще усвідомлювали свою смертність, і у них зростало почуття подяки в порівнянні з тими, хто при цьому не роздумував. «Коли людина безпосередньо стикається з реальністю« неіснування », – пишуть дослідники, – життя саме по собі сприймається як обмежений ресурс, який нам не гарантований, і ми починаємо його більше цінувати».

ГАРМОНІЯ
Додати коментар