Стережіться тих, хто крадуть мрії.

sterezhitsya-tyh-hto-kradut-mriyiЯк тільки у людини вимальовується мрія і вона робить перші кроки на шляху до неї, навколо починають з’являтися мрієкради.

Це циніки, які будуть сміятися над вашою мрією.

Вони говоритимуть: «Навіщо тобі це? На цьому грошей не заробиш!». Або ось так: «Ти чого придумуєш? Займися нормальною справою!». Або навіть ось так: «Відмовитися від” білої “зарплати і пенсії заради якоїсь дурної мрії? Ось ідіот!».

Мрієкради переслідують нас з самого дитинства, просто в дитинстві ми не все розуміємо. Мрієкрадом може бути хто завгодно, починаючи з батьків і вчителів, які хочуть як краще, і закінчуючи колегами та знайомими, які хочуть як гірше або обмежені і не вірять у те, що мрії збуваються або попросту заздрять вам.

Одне об’єднує всіх цих людей незалежно від їх мотивів: вони хочуть знищити нашу віру і поставити під сумнів наші здібності.

В арсеналі мрієкрадів є різні види озброєння. Це можуть бути і сльози, і лестощі, але улюблена зброя мрієкрада – насмішка. Мрієкрад не забуде посміятися над усім тим, що виділяє вас з натовпу – тим, що ви не просто мрієте, а втілюєте мрію в реальність.

Інша зброя мрієкрада – це «так правильно».

У мене є знайомий музикант, як це говориться, саксофоніст від Бога. Йому б записувати пісні і давати концерти, але … це «не правильно». Так йому кажуть батьки, так йому каже дружина, так йому кажуть друзі та знайомі. А от сидіти в офісі і складати договори – це саме що ні на є «правильно». Тому, що це стабільність і пенсійні відрахування.

Ще один знайомий – талановитий художник. Знаєте, він з такого типу людей, які малюють на будь-якій  поверхні, що попалася під руку. Але, знову ж, родичі і «неправильно». І він точно так само сидить в офісі від дзвінка до дзвінка, а по вихідних ми розмовляємо про те, що «так не можна» і «не хочу прожити все життя ось так».

Ви скажете – потрібні гроші. Звичайно, потрібні. Але, раз вже у нас у світі повно і музикантів, і художників, які не вмирають з голоду, то, мабуть, справа не в тому, що творчі професії не приносять грошей. Я особисто знаю і музикантів, і художників, які заробляють собі на життя своїм талантом. Та й в епоху інтернету стало набагато простіше підняти грошей на улюбленій справі. Тут питання не в грошах, а в тому, від чого ви готові на якийсь час відмовитися, щоб слідувати своїй мрії.

Гроші і стабільність – два улюблені аргумента мрієкрадів. По суті, вони пропонують нам прожити більш-менш комфортне і ситне життя звичайної сірої людини, яка засунула свої мрії подалі на полицю і займається зовсім не тим, що їй подобається. Чи хочете ви таке життя, вирішувати вам.

Коли ваша мрія здійсниться, мрієкради перетворяться в жахливих підлабузників

Коли брати Райт робили перший літак, їх вважали божевільними навіть у власній родині: «Хто і коли чув про літаки? Навіщо ви витрачаєте час даремно?». Сусіди, родичі і всі довкола дошкуляли їм вимогами припинити займатися дурницями.

Райт були бідними людьми, у них не було великої лабораторії, і їм, щоб сховатися від звинувачень і нападок, доводилося працювати вночі в батьківському підвалі. Їхній батько працював торговцем велосипедами і в підвалі складував запасні та поламані частини, в основному – повний непотріб. Це сміття брати активно використовували у своїх розробках.

Головною проблемою було те, що в підвалі аероплан не складеш – потрібен простір. Вони виносили свої літаки вночі із сараю і несли в поле, подалі від села, а рано вранці, коли сходило сонце, проводили випробування. Після величезного числа проб і помилок їм нарешті вдалося домогтися того, що літак зміг протриматися в повітрі цілу хвилину.

Тоді вони оголосили про своє досягнення і все місто зібралося подивитися і посміятися: тільки ідіоти думають, що можна злетіти в повітря на конструкції, яка важче цього самого повітря. Але люди були вражені, побачивши, що брати Райт добилися успіху. І після вдалого випробування всі навколо негайно заговорили, що ці хлопці геніальні.

Що робити, якщо ви зіткнулися з мрієкрадом?

Тут два варіанти – для сміливих по життю і сміливих в душі.

Рецепт для сміливих – це гумор. Якщо в основі мрієкрадства лежать слабкі, ниці почуття типу заздрості або нерозуміння, то їх можна зруйнувати влучно сказаним словом. Впевнена у собі людина не знітиться, коли її мрію спробують зрівняти із землею. Вона дасть здачі.

Рецепт для скромних за життям, але сміливих в душі – це посмішка. Посміхніться. Скажіть: «Можливо, ти правий». Про себе додайте: «Можливо, ні». І йдіть далі.

Єдине в чому праві мрієкради – це в тому, що успіх не можливий без болю, втрат і жалю. На шляху до мрії вам зустрінеться все те, про що вони говорять, але сльози і помилки – вірна ознака того, хто наближається до своєї мети.

Не відчуває болю поразок і втрат лише той, хто мріє, але не намагається втілити мрію в реальність. Але їхній біль – інший, біль під назвою «життя без мрії».

Оскар Уайльд писав: «Якщо щось і варто робити, так тільки те, що прийнято вважати неможливим».

Всі грандіозні відкриття були зроблені через те, що хтось поставив неможливе під сумнів. Мрійте про неможливе. Робіть неможливе – саме так звичайні люди стають великими. І не слухайте мрієкрадів.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар