Способи підвищення власної продуктивності.

Способи підвищення власної продуктивності.Для того щоб досягти успіху в чому завгодно, що залежить тільки від нас, потрібно зробити лише три речі:

— скоротити кількість часу, який витрачається даремно;

— стати більш організованим;

— позбутися від ментального сміття», який займає надто багато місця в нашій свідомості, відволікає, стресує і не дає зосередитися.

Існують буквально тисячі способів, як цього домогтися, але одні з них ефективніше, ніж інші. Тут ви знайдете вісім найбільш простих і застосовних на практиці способів прокачати власну ефективність, які можна почати практикувати прямо з завтрашнього дня.

Дотримуйтеся розкладу, навіть якщо це важко

Складіть короткий список того, що потрібно зробити протягом дня. Не включайте туди все підряд: так, вам потрібно закинути речі у пральну машину і не забути їх там, вам потрібно розсортувати пошту і відповісти на нескінченні листи ні про що, але не варто засмічувати такими справами короткий список важливих завдань на день.

Там повинні бути лише важливі справи. Чим менше, тим краще. Тому що мета цього списку — сфокусувати увагу на найбільш складних і важливих завданнях!

Коли ви визначилися зі списком, складіть розклад. Він не обов’язково має бути точним, тому що ви, швидше за все, не зможете визначити заздалегідь, скільки часу займе виконання кожного з найважливіших завдань.

Але цей розклад дуже допоможе зрозуміти, в якому порядку ви повинні «закривати» свої завдання протягом дня.

Зазвичай простіше і правильніше стартувати з найскладніших завдань, а більш прості речі відкласти на кінець дня, коли ваша енергія вичерпається. Але у будь-якого правила є виключення: якщо ви довго розгойдуєтеся і з ранку до обіду здатні функціонувати тільки в автоматичному режимі, не ламайте себе.

Почніть з простого і використовуйте почуття морального задоволення від рішення дрібної завдання, для того щоб швидше розгойдатися і перейти до більш складних справ.

Ставте будильник у дальній кут спальні

Якщо у вас є проблеми з тим, щоб підняти себе рано вранці, і ви ніяк не можете перенести пробудження на більш комфортний для себе час, поставте будильник подалі. Так, щоб ви могли його чути, але були змушені стати, для того щоб натиснути на заповітну кнопку.

Звучить жорстко, але діє ефективно. Тому що навіть невелика доза фізичної активності допоможе вам прокинутися остаточно. А бажання не перебудити весь дім прискорить процес ще сильніше.

Перед тим як вимкнути будильник, постарайтеся включити світло або відхилити фіранку, щоб стало світло, — це теж допоможе вам прокинутися.

Витратьте хвилину на жироспалюючі вправи

Але не для того, щоб скинути вагу (у цій справі хвилина активності вам не особливо допоможе), а для того, щоб майже миттєво привести себе в робочу форму.

Десять віджимань, двадцять присідань і півхвилини в положенні планки буде просто ідеально.

Цей нехитрий прийом призведе в бойову готовність вашу нервову систему і підвищить рівень енергії, що допоможе розпочати день з високого старту.

Витратьте хвилину на вправи відразу після того, як вимкните будильник, — це гарантує, що ви вже навряд чи повернетеся в ліжко.

Розбивайте завдання на окремі блоки

Зазвичай кожне завдання складається з окремих дій, які треба виконувати в певній послідовності. Зберіть ці дії в окремі блоки і ранги в хронологічному порядку, в ідеалі за день до того, як ви збираєтеся почати працювати над завданням.

Якщо вам потрібно скласти звіт, пропишіть всі необхідні для цього кроки: збір інформації, аналіз, заповнення таблиці, перевірка. В даному випадку –  чим детальніше ви пропишете покрокову інструкцію, тим краще.

До речі, якщо мова йде про важливу, але повторювану задачу, у процесі її виконання за заздалегідь складеним планом ви можете виміряти, скільки часу витрачаєте на кожну підзадачу, з якими проблемами стикаєтеся.

Проаналізувавши процес по кожному пункту, в майбутньому ви зможете оптимізувати його, автоматизувавши рутинні і виключивши зайві дії.

Спробуйте такий підхід зі складними багатоступінчастими завданнями. Час, який ви витратите перші пару разів, з лишком окупиться в майбутньому. Додатковий бонус тут — значна економія енергії, яку потрібно витратити, якщо ви тримаєте все в розумі і не деталізуєте завдання спочатку.

Коли ви точно знаєте, що робити далі, вам не потрібно постійно перемикатися між плануванням дії і самою дією. Фактично це виключає багатозадачність, а отже, економить час і, найголовніше, нерви.

Не поспішайте з відповіддю, якщо ви «на емоціях»

Це здається очевидним, але коли ми перебуваємо під впливом сильних емоцій, то схильні цілком ігнорувати просте правило: якщо ти захлинаєшся від раптово нахлинувших почуттів — візьми паузу і дай собі час на те, щоб твій розум повернув собі контроль над твоєю поведінкою.

Як правило, йдеться лише про кілька секунд. Зазвичай цього достатньо, щоб заспокоїтися, коли ви спілкуєтеся з кимось особисто. Якщо ж мова йде про листування або телефонних розмов, ви можете дозволити собі кілька годин, а може бути, і днів тиші.

Сильні емоції — чи то гнів, образа чи, навпаки, захоплення — впливають на нашу здатність оцінювати ситуацію тверезо. Тому, якщо не хочете виглядати дурнем або самодуром, візьміть паузу і заспокойтеся. У цьому випадку різко знижується ймовірність того, що ви зробите або скажете що-небудь, про що пошкодуєте згодом.

Додатковий бонус: взявши паузу на те, щоб привести свої почуття в порядок, ви даєте час співрозмовнику, щоб він зробив те ж саме.

Не відкладайте прибирання

Прибирайте за собою відразу ж. Заправляйте постіль відразу після того, як прокинулися, а не потім коли-небудь. Зробіть прибирання на кухні, як тільки закінчите готувати, а не тягніть з цим до наступного разу. Приберіть сміття на робочому столі, перед тим як підете додому ввечері, а не по приході на роботу з ранку.

Вважається, що сміття та безлад окуповують нашу свідомість. Тому може спрацювати і протилежне: коли ви тримаєте свій будинок і робоче місце чистими, ви отримуєте додатковий бонус у вигляді чистої свідомості та заощаджуєте енергію.

Крім того, коли ваш робочий стіл чистий, набагато простіше почати працювати і не відволікатися на пошуки потрібних предметів серед брудних чашок з-під кави і застарілих документів. Готувати на чистій кухні теж простіше і приємніше.

Медитуйте по дві хвилини в день

Медитація — це один із найбільш ефективних і перевірених часом способів очистити голову від сміття, посилити когнітивні навички і заспокоїти нерви. Неймовірно, але, для того щоб домогтися відчутних результатів, досить пари хвилин в день.

Нічого містичного, складного і надприродного в такій медитації немає і бути не може.

Все, що вам потрібно, це сісти на зручний стілець, домогтися тиші (беруші теж підійдуть), закрити очі і розслабитися. Далі перестаємо думати про мільйон незакінчених справ одночасно, фокусуємося на своєму диханні настільки глибоко, наскільки це можливо. Ось і вся наука.

Найголовніше: послідовність у даному випадку набагато важливіше, ніж тривалість, тому важливо практикувати цю просту і коротку медитацію кожен день.

Плануйте вихідні в четвер

Один з найбільш дратівливих способів витратити час даремно — намагатися спланувати свої вихідні в останню хвилину. Це тягне за собою цілий ряд неприємних переживань: стрес, зіпсовані відносини з сім’єю і друзями, запізнення і гірке розчарування з-за марно витраченого часу.

Між тим немає нічого складного в тому, щоб визначитися зі своїми планами заздалегідь. Ніхто ж не змушує вас сліпо їм слідувати. Вечір четверга для цього оптимальний час: ви вже розумієте, чого хочете, але ще є час на те, щоб скоригувати плани, якщо трапиться щось більш цікаве.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар

  1. леся

    продуктивність – це просто змога робити більше роботи

    Відповіcти