Скотт Стейнберг «Криза – це можливість».

skott-stejnberg-kryza-tse-mozhlyvistКриза… У наші неспокійні часи це одне з найбільш неприємних, я б навіть сказав – страшних слів. За своє життя ми стикаємося з самими різними кризами – починаючи від політичних і економічних, від яких ковбасить всю країну, до криз особистих – в роботі, у відносинах, та й зі здоров’ям не завжди все гладко.

Я завжди боявся криз, але потім начитався всяких розумних авторів на кшталт Дейла Карнегі, Річарда Бренсона і Стівена Кові, які в один голос заявляли: «Будь-які проблеми в житті – це цінний досвід, треба приймати їх, а не уникати». Ну, типу ще Ніцше сто з гаком років тому сказав: «Те, що нас не вбиває, робить нас сильнішими».

Коли починаєш цікавитися літературою з саморозвитку, то постійно стикаєшся з цією думкою. Але одна справа запропонувати читачеві з ентузіазмом сприймати проблеми і зовсім інша – пояснити йому, як цьому навчитися.

Як переключити свою мислення?

Зрештою, якщо нашій людині сказати що-небудь у дусі: «Те, що твою квартиру обікрали, це хороший позитивний досвід для тебе», то можна і в око отримати.

До чого я веду? Нещодавно я прочитав книгу «Криза – це можливість», написану професійним вирішувачем проблем. Книга про кризу, випущена в самий розпал економічної кризи в Україні… Що це – спроба зрубати бабла на болючій темі чи реальна антикризова допомога? Давайте розберемося.

Книга «Криза – це можливість» має смачний підзаголовок: «10 стратегій, які дозволять вам процвітати в епоху змін». Процвітати хочеться завжди, звучить це заманливо, але, дійсно, відомо безліч історій успіху, коли, користуючись кризовою ситуацією в економіці, деякі удачливі ділки сколочували неймовірні статки. Ризик – справа благородна, але в даному випадку – далеко не завжди чесна і законна.

Але «Криза – це можливість” не про хитрість і махінації. Це неймовірно щира книга про особисту сміливість, мужність і особисту відповідальність.

Автор книги – Скотт Стейнберг, фахівець зі стратегії та інновацій, керівник консалтингової компанії TechSavvy Global, популярний в США автор і спікер. Основна тема його статей і виступів – зміни: як їх пророкувати і правильно поводитися в умовах постійних змін.

У стародавніх китайців було прокляття: «Щоб тобі жити в епоху змін!».  Стейнберг розвінчує міф про те, що кризи – це щось жахливе. «Ви просто не вмієте їх готувати», – заявляє Скотт і з ним важко не погодитися. Книга «Криза – це можливість» пропонує не тільки якісь практики і вправи з прокачування своєї моральної і фізичної стійкості, але і здорово мотивує.

З недоліків можна відзначити лише трохи сухувату мову книги. Від популярного спікера чекаєш красивих асоціацій та гри слів, але в книзі цього не дуже багато. Втім, отримати натхнення це не заважає – Скотт все чітко розкладає по поличках, читається книга легко.

Так які ж 10 способів боротьби зі страхом змін пропонує Скотт Стейнберг?

Основна думка цих стратегій, а якщо бути точним – правил, полягає в трьох простих словах: сміливість, новизна і рух.

  1. Будьте сміливими і направляйте свою тривогу в конструктивне русло. Не дозволяйте страху перешкодити вам рухатися вперед до особистих і професійним цілей. Навчіться жити з хронічною боязню і невпевненістю і боротися за допомогою свідомо прийнятих рішень зі своїми страхом і тривогами.
  2. 2.Зробіть страх своїм другом – ставитеся до нього як до персональної системі оповіщення. Аналізуйте джерела свого страху і намагайтеся дивитися на світ під різними кутами.
  3. Перетворіть тривогу і параною в інформованість. Попереджений – значить, озброєний. Завжди намагайтеся розібратися в тому, що відбувається з вами і навколо нас.
  4. Перетворюйте невдачі в успіхи. Виховуйте в собі цілеспрямованість і рішучість, намагайтеся отримувати вигоду навіть з невдач (ось цей пункт – на 100% мій, я цьому мистецтву свого часу навчився і мені це не раз стало в нагоді в житті).
  5. Навчіться мистецтву імпровізації. Свикнітесь з думкою, що в житті все непередбачувано і вчіться діяти з нагоди. У будь-якій ситуації намагайтеся знайти можливість навчитися новому і зберігайте холоднокровність.
  6. Ризикуйте, але ощадливо. Оцінюйте шанси і прораховуйте ризики. Набивайте руку в грі і змиріться з тим, що «якщо довго мучитися, то що-небудь вийде». Людина дії, яка не витрачає багато часу на роздуми і сумніви, рано чи пізно приходить до успіху у своїй справі.
  7. Постійно експериментуйте і завжди намагайтеся пробувати щось нове.
  8. Виберіть свій бій. Вибудуйте свою стратегію і шукайте способи повернути ситуацію на свою користь. Будьте винахідливі, задавайте багато питань і встановіть пріоритети.
  9. Продовжуйте рухатися. Визначте, що у вашій сфері контролю, а на що ви не можете вплинути – і забудьте про друге, зосередившись на першому. Постійно міняйтеся, не бійтеся пристосовуватися, підтримуйте старі і заводите нові відносини.
  10. Ідіть в ногу з часом. Постійно інвестуйте в себе, стежте за трендами і придумуйте щось нове.

Вердикт: гарне практичне і мотивуюче керівництво. Читайте, якщо хочете навчитися протистояти страху змін і відчувати себе в своїй тарілці в різних життєвих ситуаціях.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар