Шлях до вашої мрії в стилі «Кайдзен»

Шлях до вашої мрії в стилі «Кайдзен»

В ідеальному світі десь за півроку ви вже впоралися би, як мінімум, з половиною завдань, поставлених вами на цей рік, правда? На жаль, дуже небагато людей здатні слідувати поставленому перед собою плану для того, щоб кожен рік домагатися того, що їм потрібно.

Філософія «Кайдзен» може зробити досягнення цієї мети неймовірно легким. І все, що для цього потрібно, – це налаштувати себе на постійне самовдосконалення.

Замість того, щоб націлюватися на величезні, різкі зміни у власному житті, постарайтеся шукати можливості для невеликих змін або дій, що допомагають вам просунутися в потрібному напрямку — починаючи з сьогоднішнього дня.

Невеликі, але повторювані дії з часом стають основою звичок, які залишаються з вами надовго. Недарма Альберт Ейнштейн якось сказав: «Додавання — це велике математичне відкриття всіх часів».

Перш за все, вам варто запам’ятати кілька простих істин:

Досить намагатися радикально змінитися за короткий час!

Ви не можете просто змахнути чарівною паличкою і миттєво змінитися на краще. Ви повинні прийняти цей процес і насолоджуватися ним.

Щоб дійсно зробити себе краще, потрібно наполегливо над собою працювати і від цього нікуди не дітися.

Кожна дійсно успішна людина у минулому пройшла через нудний, монотонний, займаючий купу часу процес, який в результаті дозволив досягти успіху. Так що вистачить шукати легкі шляхи до досягнення мети — вони або не існують, або навряд чи вам сподобаються.

«Будьте терплячі з собою. Самовдосконалення — дуже делікатний процес, практично священнодійство. Але ви не можете вибрати кращого застосування своїх сил», — говорить Стівен Кові.

Замість того, щоб копатися в усіх доступних книгах по самовдосконаленню в пошуках тої єдиної чудодійної поради, яка зробить вас надприродно ефективним, краще зосередьтеся на виконанні роботи, яку вам дійсно потрібно зробити.

Надихніть себе на дії, а не на роздуми про них. Пам’ятайте, що шлях до успіху довгий і тернистий.
До теперішнього життєвого успіху не можна дістатися за мить, просто якось схитривши. Так не буває.

Ваші великі, неосяжні цілі вас зовсім не надихають!

Ваші спроби стати краще, як правило, закінчуються невдачею тому, що поставлені перед собою цілі покликані надмірно радикально і масштабно змінити ваше життя.

Замість того, щоб надихати вас на конкретні дії і вчинки, вони змушують вас ходити колами навколо цієї мети у спробах зрозуміти, з якого боку за неї братися.

Нереалістичні цілі роблять проблематичним взагалі якийсь прогрес, навіть самий крихітний. Те, що повинно допомогти вам діяти, замість цього «допомагає» отримати додатковий стрес.

Гельмут Шмідт, німецький канцлер, закликав робити невеликі, крихітні шажочки на шляху до великої мети. Одного разу він сказав з цього приводу наступне: «Той, хто хоче досягти далекої мети, повинен йти до неї маленькими кроками».

Ваша продуктивність і здатність домагатися виконання поставлених завдань нерозривно пов’язані з роботою вашого мозку. А великі і важкодосяжні цілі виглядають для нього досить страшно. А коли ваш мозок чогось по-справжньому лякається, він впадає в справжній ступор. Подумайте — воно вам треба?

Якщо ви будете постійно намагатися дотягнутися до того, що ніяк не можете отримати прямо зараз, у вас просто не залишиться часу і сил на те, щоб зробити те, що дійсно піде вам на користь.

Втім, постановка перед собою мети, нехай, навіть, це найпростіша мета, завжди була найлегшою частиною шляху до самовдосконалення.

Цілі є у всіх. Справжнє випробування полягає не в тому, щоб вирішити, якого результату ви хочете досягти, а в тому, чи готові ви прийняти той факт, що для її досягнення вам доведеться чимось пожертвувати.

Якщо ви хочете завжди досягати поставлених цілей, створіть для себе працюючу систему. Замість того, щоб думати, як досягти конкретно цієї мети, нехай ця система допомагає вам просуватися вперед у будь-яких обставинах. Так ви завжди будете у виграші.

Навіть коли ви досягнете чергової мети, ви будете точно знати, що наступна мета не стане для вас проблемою. Неважливо, що це за мета — важливо, що у вас є система. Якщо ви твердо нацелитесь завжди йти вперед, це змінить все ваше життя.

«Ми піддаємо себе абсолютно непотрібному стресу, намагаючись разом скинути всю зайву вагу, за короткий термін створити успішний бізнес, або, наприклад, з першої спроби написати бестселер. Замість цього постарайтеся спростити своє життя і зменшити рівень стресу, зосередившись на нагальних проблемах і дотримуватися встановленого розпорядку дня замість того, щоб турбуватися про ледь помітні на горизонті масштабні цілі, досягнення яких повинно змінити все ваше життя. Зосередившись на діях, а не думаючи про те, що з них вийде, ви можете насолодитися цим моментом, і разом з тим поступово ставати краще», — пояснює Джеймс Клір.

Самовдосконалення — це шлях, а не місце призначення!

«Ви ніколи не зміните своє життя, поки не змінете щось таке, що робите кожен день», — вважає Майк Мердок.

Ваше навчання не повинно обриватися на отриманні диплома школи та/або інституту. Всім нам відома приказка «Вік живи — вік учись» і той, хто вперше вимовив ці слова, явно знав, що говорив. Нескінченна, добровільна і мотивована гонитва за знаннями не тільки збагатить ваше життя, але і зробить вас краще — день за днем, і крок за кроком.

Самовдосконалення — це шлях, а не пункт призначення. Поки ви живі, ви ніколи не дійдете до його кінця.
Нехай, навіть, ви досягнете успіху, але щоб його розвинути й закріпити, вам неминуче доведеться продовжувати робити те, завдяки чому ви, власне, і добилися результату.

Перший крок до того, щоб поліпшити ваше життя і стати кращим варіантом самого себе, не буде ні простим, ні легким.

Так, ніхто не може обіцяти вам, що ваше життя буде легким, але воно зовсім виразно стане краще.

Просто почніть діяти, хоча б у малому — і просувайтеся далі… далі… далі. Пам’ятайте, зробити невірний крок і впасти краще, ніж стояти на місці.

Філософія «Кайзен», і як вона працює

«Маленькі удари зрубують величезний дуб», — говорив Бенджамін Франклін.

Слово «кайдзен» в перекладі з японської означає постійне поліпшення. Витоки цього підходу до управління пріоритетами лежать в розробках теоретиків ділового менеджменту США епохи Великої депресії, що сприяли створенню арсеналу демократії, який допоміг США розгромити Японію і внести свій вклад у перемогу над Німеччиною у Другій світовій.

Японцям припала до душі ідея невеликого, але постійного поліпшення, і, прагнучи швидше відновити післявоєнну Японію, вони взяли її на озброєння, розвинули, і дали їй своє ім’я — «кайдзен».

І хоча «Кайдзен» був спочатку створений для поліпшення і розвитку компаній, він цілком застосовний і до нашого життя.

Основна ідея «Кайдзен» полягає в тому, щоб зосередитися на постійному, щоденному поліпшенні нашого життя.

Неважливо, наскільки маленьким буде кожен ваш крок, він все одно сьогодні зробить вас краще, ніж ви були вчора.

«Кайдзен» — це приголомшлива практична філософія, що дозволяє домогтися неймовірних результатів практично без зусиль!

Як пишуть Бретт і Кейт МакКей:

«Замість того, щоб намагатися досягти радикальних змін за короткий проміжок часу, просто кожен день домогайтеся невеликих змін, які в результаті приведуть вас до бажаної мети. Намагайтеся щодня поліпшити те, що ви намагаєтеся поліпшити, на 1%. Так-так. Всього на 1%.

Це може здатися вам занадто скромною зміною, але з часом ці одновідсоткові поліпшення починають складатися в щось більше. На самому початку ваші зміни будуть настільки незначними, що вам може здатися, ніби їх зовсім немає. Але мало-помалу ви почнете помічати, як ваше життя стає краще. Так, це може зайняти у вас місяці або навіть роки, але якщо ви будете робити себе краще на цей 1% кожний день, день у день, одного разу ви зрозумієте, що досягли своєї мети — і навіть більше того».

Ось чому «Кайдзен» працює

«Коли ви щодня робите себе краще — хоча б ненабагато — рано чи пізно це призводить до величезних результатів. Якщо ви почнете щодня займатися фізичними вправами, рано чи пізно ви станете набагато сильніше і здоровіше.

Це станеться не завтра і не післязавтра, але рано чи пізно це станеться. Не шукайте способи швидкого і легкого поліпшення. Покращуйте себе потроху, зате кожен день. Це єдиний шлях, яким ви можете добитися успіху, і коли ви його досягнете, він залишиться при вас», — говорив Джон Вуден.

«Кайдзен» нагадує нам, що якщо ми хочемо зробити себе краще не на якийсь термін, а назавжди, ми повинні постійно над цим працювати. Подумайте про самий крихітний крок, який ви можете зробити — крок, який не викличе у вас особливих труднощів, але разом з тим хоча б ненабагато наблизить вас до вашої мети.

Щодня ставати кращим на 1% — простий і практичний спосіб досягти великих цілей.

Вам може здатися, що 1% — це небагато. І це дійсно так. 1% — це просто. Цього легко домогтися. І цей підхід можна застосувати майже до всього, що ви хочете зробити або чого хочете досягти.

Ця мета вас не лякає і ви цілком здатні її досягти. Можливо, це не настільки захоплююче, як прагнення домогтися одним махом величезного поліпшення, проте результати такого підходу в результаті виявляться набагато краще і стійкіше.

Оцініть статтю
Додати коментар