Щоб легко заснути.

shhob-legko-zasnutyДля того, щоб не придбати порушення сну, не страждати від безсоння, а cпати міцним глибоким сном, необхідно дотримуватися таких нескладних рекомендацій:

Приблизно з 18.00 температура тіла людини починає знижуватися – організм готується до сну. Тому, після шести годин вечора не рекомендується все, що може підвищити температуру тіла, а саме: виконання активних фізичних вправ, куріння, вживання перед сном гострої їжі, алкоголю і т.п.

Існує така думка, що чарка спиртного перед сном допомагає заснути. На жаль, цього засобу настійно рекомендуємо уникати. Не кажучи про ранкове похмілля, сон, викликаний алкоголем, зазвичай дуже короткий. Людина прокидається через кілька годин і не відчуває себе відпочившою, а заснути вже не може.

Не їжте перед сном: останній прийом їжі повинен бути не пізніше, ніж за чотири години до сну, протипоказана жирна їжа перед сном.

Не пийте перед сном – це не принесе користі, а вночі неодмінно вас розбудить бажання сходити в туалет. Особливо не рекомендується вживати в другій половині дня напої, що містять кофеїн (кава, чай, кола та ін.).

За годину до сну зробите півгодинну прогулянку на свіжому повітрі в повільному темпі.

Перед сном прийміть теплу ванну (наприклад, з морською сіллю тривалістю 15 хв або з травами, ароматичними маслами) або ж, навпаки, прохолодну, але повітряну ванну (протягом 10 хвилин) – виберіть самі, що вам більше підходить.

Уникайте емоційних сплесків у вечірній час. Всі проблеми усувайте протягом дня. Не плануйте завтрашній день перед сном – зробіть це днем. Не з’ясовуйте відносин з близькими. Постарайтеся менше хвилюватися і переживати.

Не займайтеся безпосередньо перед сном інтенсивною розумовою діяльністю (не читайте серйозні книжки, не розгадуйте кросворди, не сидіть в інтернеті і т.п.).

Не дивіться перед сном телевізор. Навіть програми, що здаються розслаблюючими, насправді збуджують нервову систему, гіперстімулірують зір, слух і мозкову діяльність. Так що візьміть за правило вимикати телевізор не пізніше 21.00. Все, що цікавить вас в телепрограмі в більш пізній час, можна записати на рекордер і подивитися наступного дня. Краще послухайте спокійну тиху музику (або шум дощу, шум моря, спів птахів, звуки природи), почитайте щось легке, приділіть час дитині.

Візьміть за правило дотримуватися режиму: лягати спати і підніматися вранці в один і той же час.

Запам’ятайте: постіль – місце для сну або для інтимної близькості. Тому не варто регулярно читати або дивитися телевізор, лежачи в ліжку.

При запорах зробіть масаж черевної порожнини перед тим, як лягти спати.

Відкрийте кватирку або балкон (пам’ятайте, що в спальні має бути свіже повітря, але в той же час ви не повинні відчувати холод, температура повинна бути комфорна для вас), постарайтеся захистити себе від зовнішніх шумів, світла, неприємних вам запахів. Вам не повинні заважати домашні тварини, хропіння партнера, цокання годинника біля ліжка.

Комфортно розташуєтеся в ліжку (для цього важливе значення має правильний вибір ліжка і матраца. Розслабтеся, зігрійтеся. Стежите за своїми думками, викинувши всі турботи і занепокоєння з голови. І сон не змусить себе чекати.

Якщо вам важко розслабитися перед сном, долають думки про майбутній або минулий день, можливо, вам слід навчитися мистецтву розслаблення і йогівськім асанам.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар