Що зменшує нашу продуктивність.

produktyvnist-2Між зайнятістю і продуктивністю існує велика різниця, тому працювати якомога старанніше – не завжди шлях до успіху. Іноді, працюючи менше, можна домогтися кращих результатів. Існує список з 6 доведених наукою пунктів, які варто припинити робити, якщо ви хочете отримати від своїх дій якомога більше користі.

 

1. Перестаньте працювати понаднормово

Ваша продуктивність залишається на високому рівні саме при 40-годинному робочому тижні – і не більше. Ще в далекому 1926 Генрі Форд, засновник Ford Motor Company, провів експеримент, що довів найбільшу ефективність такого графіка.
Для підвищення продуктивності також дуже важливо добре висипатися, що підтверджують безліч наукових експериментів. Так у статті для Альтернет Сара Робінсон згадала дослідження, яке проводили військові США: з’ясувалося, що втрата однієї години сну щоночі протягом тижня завдає шкоди, еквівалентний рівню алкоголю в крові в 0,10 проміле.
Отже, хочете підвищити свою продуктивність – не перестарайтеся з роботою і висипайтеся, ось вам перше правило.

2. Не говоріть «так» занадто часто

Згідно з принципом Парето, 20% зусиль дають 80% результату, а інші 20% складають результату 80% зусиль. Сфокусуйтеся на тих зусиллях, які приносять 80% результату і перестаньте говорити «так» тому, що не приносить ефекту. «Різниця між успішними людьми і дуже успішними людьми в тому, що дуже успішні люди відповідають” ні “майже на все», – говорив Уоррен Баффет.

Сказати «ні» набагато складніше, але є один цікавий спосіб: під час дослідження, опублікованого в Журнал Consumer Research в 2012 р було виявлено, що сказати «я не можу це зробити» і «я не роблю цього» зовсім не одне і те ж. Таке просте зміна фрази згладжує внутрішній конфлікт і дозволяє відчути себе впевненіше. Так що наступного разу, коли вам потрібно буде змусити себе втриматися від згоди, спробуйте сказати: «Я не роблю цього» і результат не змусить себе чекати.

3. Перестаньте робити все самостійно і дозвольте вам допомогти

Пам’ятайте, що завжди є можливість попросити про допомогу, коли вона потрібна. Неможливо все робити самостійно. Якщо хтось може допомогти вам і зробити краще – сміливо довіряйте цю справу, до того ж, у вас з’явиться більше часу для того, щоб сфокусуватися на інших важливих речах.
Не хочете довіряти комусь ващу задачу, та й допомогти вам суттєво ніхто не може? Клінічний нейропсихолог Девід Ноуелл запевняє, що при СДУГ (СДУГ) існує наступна методика лікування: людина починає встигати більше й ефективніше, коли хто-небудь ще перебуває з нею в одному приміщенні. Так що спробуйте попросити когось побути з вами поруч в якості підтримки – тільки не в якості наглядача.

4. Перестаньте бути перфекціоністом

«Чим більше професор прагне до перфекціонізму, тим менш він продуктивний», – вважає доктор Симон Шеррі, професор психології в Університеті Далхаусі, який провів дослідження взаємозв’язку перфекціонізму та продуктивності.
Ось кілька проблем, що виникають у людей, схильних до перфекціонізму:
Вони витрачають на завдання більше часу, ніж відведено.
Вони вичікують ідеального моменту, щоб почати. Але в бізнесі ідеальний момент може настати, коли ви вже встигнете.
Вони втрачають повну картину, фокусуючись на деталях.
Пам’ятайте, що ідеальний момент – це прямо зараз.

5. Досить робити одне і те ж: автоматизуйте рутину

Згідно з дослідженням Tethys Solutions, кілька команд з п’яти чоловік, що витрачали 3%, 20%, 25%, 30% і 70% свого часу на повторюване завдання, втрачали відповідно 3%, 10%, 15%, 15% і 10% СВОЄЇ продуктивності вже через два місяці.
Люди часто забувають, що час – гроші. Якщо ви розумієте, що занадто багато часу витрачаєте на повторювані завдання – придумайте рішення, яке позбавить вас від їх виконання або автоматизує рутину. Якщо нічого придумати не вдається, то можна найняти експерта, який допоможе вам у цьому. Краще витратити якісь гроші, ніж витрачати свій час даремно. Пам’ятайте, що час – ваш найцінніший ресурс.

6. Перервіться на хвилинку, щоб нічого не робити

Дуже важливо іноді відволіктися від усіх турбот, прогулятися і побути на самоті. У деяких дослідженнях підкреслюється, що певна “доза” самотності робить людей більш сприйнятливими до співчуття іншим. При тому що ніхто не стане сперечатися, що занадто тривала ізоляція може згубно позначитися на здоров’ї, в нашому житті також повинне бути присутнім і певну кількість особистого часу (наприклад, підліткам воно необхідне для того, щоб добре вчитися і досягти успіху в своїх хобі).
Нам важливо знаходити час на усвідомлення і рефлексію. Часто ми знаходимо рішення, коли зовсім не займаємося їх пошуками.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар