Що важливо знати про питну воду

Що важливо знати про питну воду
Тіло кожної дорослої людини приблизно на 60% складається з води, тому ми з вами, скоріше не те, що ми їмо, а те, що ми п’ємо. Саме тому сьогодні ми розповімо вам багато корисної та цікавої інформації про питну воду.

Вода з-під крана

Водопровідна вода може бути дуже різної якості, і залежить це від конкретного регіону і навіть району міста. Але навіть артезіанське джерело не гарантує вам безпеку і здоров’я, тому воду все ж потрібно додатково очищати.

Перед попаданням в кран вашої квартири вода вже проходить очищення і за всіма нормами є питною, але експерти все ж радять користуватися фільтрами. На станціях водопідготовки воду знезаражують і очищають спеціальними механічними фільтрами, але поки вода проходить по трубах, в неї можуть потрапити бактерії, іржа і солі важких металів. Використання такої води без додаткової фільтрації може спровокувати неприємності зі здоров’ям.

Жорстка і м’яка вода

Жорсткість – це властивість води, яка визначається числом розчинених в ній солей, чим їх більше, тим жорсткіше вода. Саме жорстка вода винна в тому, що в чайнику або кавомашині утворюється накип. При вмиванні така вода дуже сушить шкіру, а при митті з милом або шампунем вона дуже погано піниться. Щоб визначити жорсткість води, в ній вимірюють рівень вмісту кальцію і магнію.

П’єте ви жорстку або м’яку воду – це не несе небезпеку вашому здоров’ю, побоюватися варто тільки води з дуже великою кількістю солей.

Мінералізація води

Мінералізація не дорівнює жорсткості, вона показує, скільки у літрі води міститься тих чи інших солей, цей параметр ще називають загальним солевмістом. Смак води зазвичай вважається приємним при вмісті солей 600 мг\л. В мінеральних водах, які вважають лікувальними, солей міститься набагато більше. Наприклад, у воді “Єсентуки No4” солей в 10-30 разів більше, ніж у звичній нам питній воді.

Фільтрація води

У всьому потрібна міра і, навіть, в очищенні води. Якщо ви будете пити воду, наближену по своїм властивостям до дистильованої (вона практично позбавлена корисних солей), це буде не менш небезпечно, ніж вода з високим вмістом солі. Вода для нашого тіла – це не просто рідина, вона несе в собі важливі мінерали і мікроелементи. Щодня людині потрібно отримувати цілий ряд мікроелементів: калій, кальцій, натрій, фосфор, залізо, мідь, цинк і т. д. У воді всі ці речовини присутні в дуже невеликих концентраціях у вигляді розчинених солей.

Існує кілька способів очищення води. На станціях її механічно очищають від великих сторонніх частинок, а ось в побуті вже застосовуються технології більш тонкого очищення (найчастіше в них використовується активоване вугілля).

Найбільш радикальний спосіб очищення води називають зворотним осмосом. В цьому випадку вода проходить через мембрану фільтра, який не пропускає практично нічого крім самої рідини. Після такого фільтра вода по суті дуже близька до дистильованої. Така вода шкодить вашому здоров’ю! Оскільки в організмі існує свій водно-сольовий баланс, а вживання води, позбавленої мінералів, лише розріджує кров і знижує в ній концентрацію корисних елементів.

Саме тому фільтри зворотного осмосу оснащують ще й мінералізуючим модулем, який насичує воду корисними елементами.

Бутильована вода

Бутильована вода з маркуванням «питна» фільтрується також через систему зворотного осмосу і штучно мінералізована після очищення. Якщо ж на пляшці написано “артезіанська”, значить вода взята з підземних джерел. Артезіанська вода часто дуже жорстка і засолена, тому перед вживанням її фільтрують, іноді відразу через кілька фільтрів.

Але у артезіанської води є незаперечний плюс: медики визнали її самою здоровою і корисною, оскільки в ній просто не виживають патогенні мікроорганізми. Але все ж при виборі такої води важливо ретельно вивчати інформацію на етикетці, щоб з’ясувати, де була здобута, очищена і розлита ця вода.

Домашні фільтри

Організувати фільтрацію води у себе вдома – це найпростіший і доступний спосіб пити чисту і безпечну для здоров’я воду.

Самий простий і бюджетний варіант – фільтри-глечики, головний мінус в невеликих обсягах і те, що змінні фільтри-картриджі часто забиваються і їх доводиться міняти.

Проточні фільтри більш зручні і практичні у використанні. Зазвичай вони складаються з 3 або 4 колб з різними видами очищення, які приєднуються прямо до водопроводу. У підсумку з окремого крана ви відразу отримуєте чисту питну воду. Колби теж потрібно міняти, в залежності від того, скільки води витрачає ваша сім’я.

Кип’ятіння води

Кип’ятіння повністю знезаражує воду, але в той же час при цьому процесі випадають в осад солі, утворюється накип, а вода за рахунок цього трохи зм’якшується. Це не альтернатива фільтрації, але якщо немає іншого способу очищення, то кип’ятіння стане непоганим варіантом.

Важливо знати, що кип’ятіння не в силах знищити пестициди, гербіциди, нітрати і важкі метали. Багато джерел повідомляли про особливу шкоду багаторазово кип’яченої води. Однак переконливі докази її небезпеки в науці відсутні. Так, тривале кип’ятіння насправді робить воду більш важкою, але великої небезпеки для здоров’я така вода все ж не несе. Однак зловживати кип’ятінням також не варто.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар