Що таке «синдром понеділка» і як з цим жити

Що таке «синдром понеділка» і як з цим жити
А як ви ставитеся до понеділків? Ми готові сперечатися, що більшість відчуває суперечливі почуття саме по відношенню до цього дня тижня. Психологи розповіли, чому так відбувається.

Дослідження, проведене в далекому 1990 році, показало, що в понеділок у світі відбувається найбільше суїцидів. А недавнє опитування на цю темпу показало, що найкритичнішим часом понеділка для більшості офісних працівників є 11:17. В цілому ж психологи визнають, що з понеділком явно щось не так.

Перша причина такого явища – порушення біологічних ритмів. Недолік сну протягом робочого тижня і спроби “доспати” по вихідних геть збивають наші внутрішні циркадні ритми. Друга причина виключно емоційна. Вихідні підсвідомо асоціюються у нас з святом, а понеділок – це сірість і необхідність обов’язково щось робити. Причому не те, чого насправді хочеться. Ну тут нічого не поробиш, якщо ваш графік роботи традиційні 5\2 – вам залишиться тільки змиритися.

Третя причина – алкоголь, точніше його наслідки, які найчастіше припадають якраз на понеділок. Після бурхливих вихідних похмілля може бути досить сильним і зіпсує весь ваш робочий день, тому намагайтеся правильно розраховувати свої сили, щоб не страждати від поганого самопочуття на робочому місці.

Якщо нейтралізувати всі три причини, то понеділок перестане бути таким лякаючим і похмурим. Спробуйте зменшити кількість алкоголю, не плануйте на неділю тривалі і галасливі вечірки і привчіть себе засинати і прокидатися приблизно в один і той же час, незалежно від дня тижня. Ну, а якщо зовсім не допомагає, є і радикальна міра – пошук роботи з вільним графіком.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар