Що таке м’язова пам’ять і як вона допоможе вам в тренуваннях

Що таке м'язова пам'ять і як вона допоможе вам в тренуваннях
Що простіше: починати тренування «з нуля» або продовжувати їх після тривалої перерви? У вчених є однозначна відповідь на це питання. Фахівці вже одноголосно визнали існування м’язової пам’яті, але ось механізм збереження подібних «спогадів» виглядає зовсім не так, як ми уявляли його спочатку.

Всі, хто хоча б трохи знайомий зі спортом, знають, що якщо довго не тренувати м’язи, то в підсумку вони «здуваються», а на їх місце приходить жирова тканина і в’яла шкіра. Але що ж насправді відбувається в м’язах в такі моменти?

Коли людина тренується, зростання м’язів відбувається за рахунок утворення в них нових ядер зі стовбурових клітин. Всупереч поширеним переконанням ці самі ядра зберігаються, навіть коли м’язи починають змінюватися на тлі відсутності тренувань. І якщо людина відновлює тренування, то саме ці ядра і допомагають м’язам набагато швидше згадати минуле.

Саме цей механізм і пояснює нам феномен існування м’язової пам’яті: м’язи людей, які коли-небудь займалися силовими тренуваннями, набагато легше і швидше «відповідають» на нові тренування, в порівнянні з людьми, які починають тренуватися «з нуля».

Крім того, кожен з нас може запастися такими ядрами ще в молодості, щоб запобігти м’язової слабкості в літньому віці.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар