Що таке хропіння і через що воно виникає?

Що таке хропіння і через що воно виникає?

Хропіння – специфічний процес, що супроводжує дихання людини або тварини уві сні, і виражений виразним низькочастотним, деренчавим звуком і вібрацією.

Причини хропіння можуть бути різними – це і викривлення носової перегородки, і хронічні захворювання носоглотки, але досить часто є причиною ожиріння і супутнє розтягнення верхнього неба.

Якщо у людини з м’яким небом все в порядку, то як би вона не дихала, хропіння не виникне, але в тому випадку, якщо м’яке небо ослаблено і провисає, то рух повітря викликає коливання м’якого піднебіння і виникає неприємний звук у вигляді хропіння. Тобто, хропіння пов’язане з тим, що під час сну у людини мимоволі розслабляється м’яке небо і язичок. Хропіння виникає внаслідок вібрації м’яких тканин гортані глотки, обумовленої особливостями анатомічної будови людини.

Італійські вчені прийшли до висновку, що хронічне нічне хропіння у самої людини, котра хропить, призводить до деструктивних змін в мозку, зменшуючи кількість сірої речовини і значно знижуючи розумові здібності.

Сильне хропіння може досягати гучності 112 дБ. Однак, людина, котра хропить, зазвичай не чує власного хропіння. Хропіння зазвичай заважає сплячому поруч партнеру, який протягом часу засипання і протягом ночі мучиться від звуків хропіння. Як наслідок, партнер хропіння вранці відчуває себе не виспавшимся, стомленим, дратівливим.

До методів лікування хропіння відносяться:
– народні методи;
– СИПАП-терапія;
– внутрішньоротові пристосування для лікування хропіння;
– лазерна пластика неба
– електронні апарати для лікування хропіння;
– ортодонтичне лікування.

Розглянемо варіанти народної боротьби з хропінням

1. Як відомо, хропіння, в основному, проявляється, якщо людина лежить на спині. Відповідно, якщо не давати хроплячому спати на спині, перевернути на живіт або пліч – то хропіти він не буде.

Але ось питання: як це зробити? Адже не будеш прокидаючись від хропіння, будити людину і змушувати її перевертатися… Можна застосувати наступний варіант: знайти невеликий камінчик, але такий, щоб спати на ньому було незручно, взяти бинт та обмотати камінь на спину хропучому ночами перед сном. Таким чином, спати на спині йому буде незручно і він буде спати на боці або на животі. І, навіть, якщо він захоче уві сні перевернутися на спину – нічого не вийде, камінь нагадає про себе і сплячий знайде інше зручне положення для сну.

2. Якщо цей спосіб вам не до вподоби, то можна спробувати інший спосіб. Як відомо, чим нижче розташована голова сплячої людини, тим більше вона хропе. І дуже хорошим способом є покласти людину так, щоб голова була піднята. Для цього можна використовувати згорнуту ковдру, одяг, рушник або меншу подушку.

Нехай ваш сон буде міцним!

ГАРМОНІЯ
Додати коментар