Що про вечірні тренування думають лікарі

Що про вечірні тренування думають лікарі
Більшість людей зі стандартним 8-годинним робочим днем відвідують тренажерний зал вечорами, після роботи. Але наскільки ефективні вечірні тренування і чи не шкодять вони сну і режиму дня в цілому? Відповідь на це питання шукали швейцарські вчені. Подробиці наводить Medicine & Science in Sports & Exercise.

Команда фахівців з Швейцарської вищої технічної школи вивчили відразу 23 дослідження, проведені в цій області, і прийшли до висновку, що тренування не пізніше, ніж за 4 години до сну, ніяк не позначається на його якості. В цілому, навіть якщо вечірні тренування як і впливають на сон, то виключно позитивно. Приміром, вони збільшують тривалість повільної фази сну, під час якої і відбувається основне відновлення сил.

Але як і будь-яке правило це також має свої винятки – дуже інтенсивні тренування за 60 хвилин до вечірнього відходу до сну. Інтенсивними вважаються навантаження, при яких ви не можете нормально говорити. Якщо ваші тренування саме такі, то за годину ритм серцебиття не встигне відновитися і очевидно вас чекають проблеми з засипанням.

Помірні тренування не будуть шкідливі навіть в цей проміжок часу. Навести приклад складно, оскільки тут все індивідуально і залежить від вашого рівня фізичної підготовки, але в будь-якому випадку, якщо тренуватися в інший час не виходить, не варто відкладати вечірній спорт через острах проблем зі сном. Навіть в цьому випадку фізична активність принесе вам чимало користі.

Оцініть статтю
Додати коментар