Що може розповісти про ваше серце пробіжка по біговій доріжці

Що може розповісти про ваше серце пробіжка по біговій доріжці
Медики та науковці з Європейського товариства кардіологів перетворили звичайне тренування на біговій доріжці на справжній діагностичний тест. З його допомогою кожен з нас може дізнатися свої особисті ризики серцево-судинних захворювань.

У дослідженні брала участь 12615 людина, у деяких з них були діагностовані патології коронарної артерії, у інших – були лише підозри. Всі добровольці спочатку ходили, а потім бігали на біговій доріжці, потроху нарощуючи інтенсивність і не зупиняючись до останніх сил. У цей час дослідники знімали ехокардіограму у всіх випробовуваних.

Додатково для кожного добровольця розрахували його особистий рівень МЕТ. Це показник індивідуальної швидкості метаболізму при різних навантаженнях. Наприклад, під час прогулянки він становить від 3 до 6, а під час пробіжки виростає до 10. Стало відомо, що кожний додатковий МЕТ на біговій доріжці зменшує ризик смерті людини від серцево-судинних захворювань відразу на 9%. Тобто чим швидше і довше може бігти людина, тим краще здоров’я її серця і судин.

Подальше спостереження за учасниками показало, що в найближчі 5 років 1253 осіб померли саме від тих чи інших серцево-судинних захворювань. Аналіз даних показав, що смертність серед учасників з поганою кардіограмою була майже в 3 рази вище в порівнянні з людьми, показники яких вписувалися в норму. Причому тут вчені враховували також стать, вік і деякі інші фактори, які потенційно могли б вплинути на результат.

Отже, щоб самостійно оцінити свої особисті ризики, бігом підніміться по сходах 3-4 прольоти. Якщо у вас вийде, значить з вашим серцем все гаразд, в іншому випадку краще звернутися до лікаря і додатково обстежити серце.

Важливо: незалежно від результатів тесту вчені рекомендують займатися спортом. В ідеалі у вас повинно бути 150 хвилин в тиждень помірних аеробних навантажень або 75 хвилин інтенсивної аеробної активності.

Оцініть статтю
Додати коментар