Що допомагає досягти мети в найкоротші терміни?

dosyagty-mety-v-najkorotshi-terminyКажуть, якщо не заводити кота, то за гроші, які ви витратчаєте на його утримання, за 19 років цілком можна зібрати на дешеву машину. Питання тільки, чи варто міряти машину котами?

Хоча насправді питання зовсім в іншому: чи достатньо тільки встановити для себе мету і йти до неї, мало помалу? Або ж все-таки терміни важливі теж?

Ми часто повторюємо: навіть один маленький крок в день цінний. Головне, продовжувати йти. Але ж якщо довжина кроку не зміниться і завтра, і післязавтра, дорога до мрії може неабияк затягнутися. І чим довше шлях, тим складніше зрозуміти, чи залишиться актуальною сама мета до кінця вашого походу до неї.

Тому справедливо буде сказати, що час тут не менш цінний фактор, ніж завзятість і сталість намірів і дій. Чим коротше часовий проміжок, за який ви досягаєте необхідних результатів, тим вище рівень ваших досягнень.  Це і є прямий показник успішності.

Що ж допоможе не тільки досягти мети, але і зробити це в найкоротші терміни?
Відповідь проста – концентрація.

Куди складніше інше – її добитися. Ви знаєте, як буває важко зосередитися на одному завданні і виключити з поля своєї уваги все зайве. Вас постійно відволікають: люди, інші справи, сторонні думки. Частенько ви самі себе відволікаєте – розмовами, соціальними мережами, перестрибуванням з задачі на задачу …

Науково доведено, що людський мозок здатний утримувати в собі одночасно тільки близько семи елементів. Однак,  за підрахунками вчених у звичайного побутового завдання  куди більше елементів – від 30 до 100. Таким чином, навіть повністю зосередитися на завданні та повністю його зрозуміти – вже серйозна проблема. А вже там, де необхідно швидко прийти до ефективного вирішення, неуважності взагалі не може бути й місця.

Так як же навчитися концентруватися в будь-який потрібний вам момент?

Є один нескладний, але дуже дієвий прийом.  Прийом називається «ліхтарик».

Чому ліхтарик?

Уявіть, що ви йдете по темному підвалу, і нічого навколо не видно – хоч око виколи. Це не так вже страшно, оскільки у вас з собою ліхтарик і, якщо ви будете безперервно висвітлювати їм шлях попереду, то спокійно дійдете до виходу, швидко і без жодних пригод.

Однак якщо ви станете світити ліхтариком з боку в бік, забуваючи дивитися під ноги, то напевно спіткнетеся об що-небудь і впадете. І добре якщо на підлогу, а якщо яма?

Також і з будь поставленим завданням. Утримуйте свою увагу на ньому, поки воно не буде вирішена. Якщо раптом зловили себе на тому, що відволіклися – переключилися на щось інше, стороннє, – задайте собі питання: «Навіщо я це роблю? Як це допоможе мені вирішити ту задачу?».

Це питання, як ліхтарик, допоможе вам висвітити ваш наступний крок.

Як? Після чесної відповіді на питання: «навіщо це мені потрібно?», ви навряд чи зможете і далі займатися пустими дурницями і повернетеся до справи, яка була раніше відкладена вами в сторону.

Оцініть статтю
Додати коментар