Середземноморська дієта

Народи Середземномор’я відрізняються дуже здоровим уявленням про те, чим насправді нам потрібно харчуватися. У них найнижчий рівень смертності від серцево-судинних захворювань, але ж вони вживають в їжу і сир, і м’ясо, і алкоголь.

Ключ до їх прекрасного здоров’я в тому, що вони у великій кількості вживають в їжу оливкову олію. Крім того, середземноморські народи їдять багато свіжої риби та інших свіжих продуктів, зате набагато менше споживають консервів.

Середземноморська дієта не розрахована спеціально на втрату ваги, її не можна назвати жорсткою. У той же час вона дає можливість вибирати здорові продукти, в яких немає тваринних жирів, цукрів і консервованої їжі, якими так багате наше повсякденне меню.

Основа середземноморської дієти повинна стати основою вашого повсякденного харчування. Це означає виключення консервованої їжі, харчування замороженими обідами або в «Макдоналдсі», всіх важких страв британської кухні.

Типове меню на добу

Сніданок

Кілька фруктів, трохи свіжого хліба і фруктовий сік або вода.

Ланч

Салат з тунцем, анчоусом і оливками, политий оливковою олією, кілька склянок води.

Обід

Великий солодкий перець, фарширований рисом, м’ясним фаршем, помідорами і травами, политий оливковою олією і запечений. Салат і свіжий хліб. Можна запити склянкою червоного вина.

Переваги

  • Дієта дає можливість вибирати з безлічі різноманітних і корисних страв, так що з нею не засумуєш.
  • У всіх ресторанах є вибір страв середземноморської кухні, так що харчування поза домом не повинно бути проблемою.
  • Середземноморська дієта розрахована більше на здорове харчування, ніж на втрату ваги, а здоров’я завжди має бути на першому місці.
  • Більшість страв середземноморської кухні легко приготувати, так як більшість продуктів з’їдається в свіжому вигляді. Особливо легко приготувати всі види макаронів.
  • Ця дієта корисна для здоров’я не тільки в зниженні рівня тиску і вмісту холестеролу в крові. Багато з тих, хто пробували її дотримуватися, стверджують, що вона допомагає зменшити болі при артриті. Ймовірно це відбувається за рахунок високого вмісту жирних кислот у вигляді рослинного масла і риб’ячого жиру.

Хоча дієта не викликає великого зниження ваги, вона допомагає виробити звичку до здорового харчування, що назавжди позбавляє від скинутих кілограмів.

Недоліки

Якщо Ви чекаєте швидкої втрати ваги, ця дієта Вас розчарує.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар