Секс під час менструації: за і проти

Секс під час менструації: за і проти

Менструація – це природна частина жіночої фізіології, але все ж вона несе з собою деякі обмеження в образі життя. Приміром, в «ці дні» не рекомендується ходити в лазню або сауну і купатися у відкритих водоймах. Питання ж з сексом під час місячних досі залишається відкритим.

Доступних наукових досліджень на цю тему досить мало. Останнє масштабне опитування було проведено ВООЗ ще в 80-х роках. Тоді результати показали, що понад 50% мешканок Великобританії і 98%, Азії та Латинської Америки переконані, що потрібно уникати статевих контактів під час місячних. Головне побоювання у багатьох пов’язано з підвищеним ризиком інфекцій і з тим, що в цілому це «брудно» і чоловік не повинен з цим стикатися.

Але фахівці встановили, що багато забобонів живі і в наші дні. Творці спеціального тампона-мембрани для інтиму в період менструації провели своє опитування і встановили, що жінки вдвічі частіше за чоловіків відмовляються від близькості під час місячних. Вони зізнавалися, що побоюються забруднити все навколо і тим самим зіпсувати момент.

Ризик

Отже, розберемося, чи насправді менструація збільшує ризик інфікування під час близькості. Будь-які віруси, в тому числі і ВІЛ, містяться у всіх рідинах організму. Під час менструації просвіт матки трохи розширюється і втрачає деяку кількість захисного слизу. Це серйозно полегшує мікроорганізмам шлях проникнення в жіночий організм. Але в той же час стандартна бар’єрна контрацепція захистить вас від цієї проблеми.

Існує й інша думка, що ризик інфекцій зростає тільки при контакті з новими партнерами, якщо у вас постійний партнер, то, ймовірно, вам не про що турбуватися. Крім того під час місячних середовище в піхві стає більш кислим, що може підвищувати ризик розвитку молочниці. Але знову ж таки інформації про зв’язок зі статевими контактами в цій області немає.

Зниження лібідо

Традиційно прийнято вважати, що жіноче лібідо досягає свого піку в момент овуляції і поступово знижується до моменту початку менструації. Але опитування показують, що багатьом дівчатам хочеться близькості саме під час менструації, не виключено, що тут грає роль і парадокс «забороненого плоду». А у жінок, які приймають гормональні контрацептиви, овуляція і зовсім відсутня, скачки настрою згладжуються, тому під час так званої “кровотечі” їх бажання може бути рівно таким же, як і в інші дні циклу.

Імовірність вагітності

В перші дні менструації ймовірність завагітніти досягає свого мінімуму, але все ж це не привід відмовлятися від використання презерватива. Хоча календарний метод контрацепції визнаний найменш ефективним з усіх, багато пар продовжують його практикувати і для них період менструації стає періодом найменшого ризику.

Але варто пам’ятати, що вагітність після незахищеного сексу під час місячних – зовсім не рідкість, особливо якщо у жінки короткий цикл (21-25 днів), а секс трапився в кінці менструації.

Секс як ліки

Ви здивуєтеся, але секс під час місячних цілком може володіти і терапевтичним ефектом. Легка фізичне навантаження на тлі викиду окситоцину і ендорфінів може послабити біль в животі і навіть підняти ваш настрій. Подібний ефект надасть тренування помірної ефективності.

Близькість під час місячних може бути показана жінкам з дуже рясними виділеннями. Окситоцин викликає скорочення гладкої мускулатури матки, її слизова починає відторгатися швидше і, відповідно, тривалість менструації може зменшитися.

Компроміс

Жінки переконані, що секс під час місячних може відштовхнути партнера, але насправді в такій ситуації завжди можна знайти компроміс. Опитування показали, що більшість чоловіків не лякає щомісячна кровотеча і вони не вважають її чимось гидким. Але все ж варто пам’ятати, що секс має приносити задоволення обом партнерам, тому, якщо когось з двох бентежить період менструації, то краще відмовитися від близькості в ці дні.

Що стосується побоювань забруднити все навколо, то їх можна легко уникнути, якщо змінити звичне ліжко на ванну кімнату, ну або в крайньому випадку постелити темну постільну білизну і приготувати вологі серветки. Крім того, є варіанти сексу і без вагінального проникнення, і менструація – саме час про них згадати.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар