Секрети стимуляції роботи мозга.

Секрети стимуляції роботи мозга.Стимулювати роботу мозку набагато простіше, ніж може здатися на перший погляд. Мозок потребує тренувань, як будь-який людський орган. Без постійних навантажень наш мозок стає ледачим, слабшає пам’ять, все складніше стає зосередитися і розібратися в новій інформації. Наведений нижче комплекс вправ допоможе повернути жвавість розуму.

Дуже багато хто навколо скаржаться на погану пам’ять. Напевно, вся справа в тому, що занадто багато інформації змушений переробляти щодня мозок, от і не справляється з завданням, дає осічки.

Що ж робити? Тренувати його, впевнено відповідають психологи. І посилаються при цьому на своїх американських колег — Лоуренса Катца і Меннінга Рубіна, які розробили комплекс вправ для інтелекту.

Аеробіка для мозку

Чому погіршується пам’ять? Тому що слабшають зв’язки між нейронами — особливими нервовими клітинами, які передають імпульси, тобто інформацію. Перешкодити цьому покликана нейробіка — своєрідна аеробіка для мозку. Вона корисна — і дорослим, і дітям. Перші завдяки нейробіці стимулюють роботу мозку і тренують пам’ять, а другі вчаться зосереджуватися і засвоювати нові знання.

Техніка нейробікі гранично проста. Для її виконання не потрібні особливі умови, підготовка або певний час. Зарядку для розуму можна практикувати в будь-якому місці і коли завгодно. Головне — тренування повинні стати регулярними.

Стимулюємо мозок

1. Відвідуйте нові місця

Для цього зовсім не обов’язково вирушати в поїздку по містах і селах (хоча і це корисно для тренування інтелекту). Досить хоча б раз на тиждень відвідувати магазин, в якому ви жодного разу не були, або ж гуляти в парку, розташованому далеко від вашого будинку.

2. Вдихайте нові запахи

Ви, напевно, знаєте про цілющі властивості ефірних масел. Наприклад, масло чайного дерева впливає на різні бактерії і навіть віруси. Масло апельсина діє заспокійливо, тому допомагає при безсонні. Лимон прояснює думки, дає енергію. Троянда має властивості афродізіака. Купіть різні масла і щоранку вдихайте аромат одного з них. Новий запах розбудить мозок.

3. Дійте з закритими очима

Спробуйте ходити по квартирі, не включаючи світло. Мийтеся в душі з закритими очима. Ці вправи загострюють увагу.

4. Працюйте лівою рукою

Це якщо ви правша. А якщо лівша, то, наприклад, чистіть зуби або розмішуйте цукор в каві правою рукою. Все оригінальне, нестандартне активізує мозок.

5. Носіть різний одяг

Щодня міняйте гардероб. Вчора ви прийшли на роботу у всьому чорному, значить, сьогодні виберіть одяг білого кольору. До речі, сучасний дрес-код, вказуючий щодня надягати новий костюм або нову спідницю з джемпером, таким чином, очевидно, має настільки благу мету, як стимуляція роботи нашого мозку 🙂 .

6. Вибирайте новий шлях

Ходити однією і тією ж дорогою на роботу чи в супермаркет нудно. Мозок перестає помічати деталі і вам здається, що ви спите по дорозі або йдете, як в тумані, нічого потім не пам’ятаючи з навколишнього оточення. Ось чому так важливо час від часу вибирати новий шлях, навіть якщо він довший.

7. Беріться за нову роботу

Не відмовляйтеся від роботи, яку ви раніше ніколи не виконували. Можливо, ви не дуже добре розбираєтеся в новому проекті, зате ваш мозок при цьому швидко активізується, і ви з легкістю опануєте не знайомі вам раніше сфери.

8. Відповідайте нестандартно

Придумайте оригінальні відповіді на стандартні запитання. Ну, здавалося б, що нового можна сказати у відповідь на стереотипне «як справи?». А ви спробуйте, заготовте з десяток несподіваних фраз.

9. Підвищуйте тактильну чутливість

Ця вправа покращує зв’язок між кінчиками пальців і мозком. Вчіться визначати на дотик якість тканин, розрізняти монети різного номіналу або просто перебирайте чотки.

10. Читайте нові журнали

Купуйте журнали, на які ви зазвичай не зупиняєте погляд. Якщо вам подобаються статті з психології, виберіть журнал, присвячений полюванню і риболовлі. Якщо віддаєте перевагу журнал про тварин, купіть ділове видання, присвячене проблемам фінансів і підприємницькій діяльності. Тобто час від часу змінюйте тему читаного.

11. Дивіться телевізор без звуку

Вимкніть звук і спробуйте зрозуміти те, чому присвячений той чи інший сюжет. Точно так само корисно дивитися фільми без звуку, вгадуючи зміст сюжету.

12. Відпочивайте різноманітно

Якщо зазвичай у вихідні ви зустрічаєтесь з друзями в кафе чи сауні, запропонуйте їм поїздку за місто. Не обов’язково до кого-небудь на дачу — можна просто в ліс. Захопіть з собою побільше їжі і влаштуйте пікнік. Якщо ви ніколи не бували ні на одному спортивному заході, обов’язково сходіть на… футбольний матч. Так-так! Незвичайні враження і струс вам і вашому мозку будуть забезпечені.

13. Вибирайте новий темп

Якщо ви по натурі флегматик, здійснює неспішні дії, спробуйте у вихідний день стати холериком. Робіть все в два рази швидше, ніж зазвичай. Якщо ж ви все робите швидко, спробуйте, як це — жити в розміреному темпі.

14. Вивчайте іноземні мови

У процесі вивчення іноземної мови активізується пам’ять і розвивається асоціативне мислення. Людина починає швидше запам’ятовувати слова і краще пам’ятати події. До того ж білінгви — люди, які однаково добре володіють двома мовами, — вважаються розумнішіми.

15. Запам’ятовуйте телефонні номери

Теж цікавий спосіб активізації мозку. Запам’ятовуйте не тільки номери стаціонарних телефонів, але і стільникових.

16. Згадуйте події

Кожен вечір згадуйте все, що відбулося за день, причому в найдрібніших подробицях. Через якийсь час, освоївши цю техніку, починайте згадувати все, що було вчора, позавчора і т. д. Але проробляти подібні занурення в минуле необхідно регулярно. Якщо ви зможете робити це постійно, через півтора-два місяці ваш мозок буде нагадувати суперсучасний комп’ютер, в якому всі дані розкладені по поличках і готові до використання. Ви навчитеся тримати в активованому стані події будь давності, легко згадувати дати і числа, слова, вивчені напам’ять шматки тексту і т. д.

17. Займайтеся спортом

Щоб мозок прокинувся, необхідний приплив до нього крові. Найпростіший спосіб добитися цього — почати рухатися. Саме в цьому полягає одне із завдань ранкової зарядки. Кілька нахилів, присідань, стрибків — і мозок прийшов в активний стан. Ви помічали, що в кінці робочого дня, коли голова гуде від напруги і падає здатність мислити і аналізувати, досить пройтися швидким кроком додому, щоб розум знову знайшов свіжість.

18. Правильно харчуйтеся

Щоб розум був ясний і пам’ять не підводила, включайте в свій раціон наступні продукти:

  • волоські горіхи, 5 штук в день (міститься в них лицитин — краще паливо для мозку);
  • риба, 100 г в день (жирні кислоти омега-3, йод — збільшується швидкість реакції);
  • какао, чашка в день (антиоксидант флавонол покращується кровообіг мозку);
  • оливкова олія (мононенасичені жирні кислоти — захист мозку від старіння);
  • яблука (які в них містяться антиоксиданти, що перешкоджають ослабленню пам’яті);
  • шпинат і чорниця (лютеїн — захист для клітин мозку від руйнування);
  • помідори (лікопен — захист для клітин мозку від руйнування).
ГАРМОНІЯ
Додати коментар