Секрети мови тіла: чого не роблять успішні люди.

Секрети мови тіла: чого не роблять успішні люди.Представляємо Вашій увазі результати спостережень Тревіса Бредбері про мову рухів тіла. Успішні люди знають про силу непромовлених слів тому, що вони читаються в нашому тілі. Секрет у тому, щоб уникати деяких непомітних, але виразних рухів, коли Ви спілкуєтеся з кимось в робочій обстановці або в будь-який важливий для Вас момент.

Тревіс Бредбері (Travis Bradberry) – співавтор книги «Емоційний інтелект 2.0», яка перекладена на 23 мови. Публікується у таких виданнях, як BusinessWeek, Fortune, Forbes, The Washington Post, The Harward Business Review, співзасновник консалтингового центру TalentSmart, в число клієнтів якого входять три чверті компаній зі списку Fortune 500.

Мова тіла говорить за нас раніше, ніж ми встигнемо обдумати свої слова. І контролювати її складніше, ніж нашу мову, – чи не тому й вірять їй більше, ніж почутому? Наприклад, ви злегка обм’якли або ссутулились на нараді… Це читається як ознака невпевненості або того, що вам стало нудно. Іноді це так і є.

А іноді наші рухи сприймаються оточуючими зовсім не так, як ми могли б подумати.

Поспостерігайте за успішними людьми, які транслюють свою впевненість і володіння ситуацією і в мові, і в рухах тіла.

Особливо зверніть увагу на те, чого робити не можна…

1. Сутулитися. Ви ніколи не скажете своєму босові: «Я не розумію, чому я повинен вас слухати», – але якщо ви зміните положення тіла і будете сидіти згорбившись, ваше тіло скаже це за вас, і дуже чітко. Це знак неповаги. Коли ви ссутулились і не тримаєте поставу, це показує, що вам не цікаво і ви не хочете перебувати тут.

Наш мозок звик зчитувати інформацію з пози з тієї кількості простору, який займає стояча поруч з нами особа.

Поза сили – коли ви стоїте прямо з розправленими плечима, тримаючи голову прямо. Тоді як, зсутулившись, ви зминаєте свою форму, прагнете зайняти менше місця і таким чином показуєте, що у вас менше влади. Тому є дуже вагома причина зберігати рівну поставу протягом усієї розмови: так ми зберігаємо також увагу до співрозмовника, показуємо свою повагу і зацікавленість у ньому.

2. Перебільшено жестикулювати. Часто, коли люди хочуть щось приховати або відвернути увагу, вони посилено жестикулюють. Поспостерігайте за собою, коли ви не хочете давати пряму відповідь, – ви також помітите невластиві вам рухи тіла.

Прагніть до того, щоб ваші жести були невеликими і точними, це говорить про те, що ви контролюєте ситуацію і свою мову. Такі жести характерні для більшості успішних людей, які впевнені в собі і сконцентровані на бізнесі. Також ваші жести мають бути відкритими.

3. Дивитися на годинник. Не робіть цього, коли розмовляєте з кимось, це читається як неповага і нетерпіння. Цей, здавалося б, непомітний жест насправді завжди помітний. І навіть якщо ви просто звикли контролювати час і вам насправді цікаво слухати вашого співрозмовника, цим жестом ви створите у нього враження, що під час розмови вам було нудно.

Ми знаємо, що можемо уважно слухати і не дивлячись на співрозмовника, але наш візаві подумає зворотне

4. Відвертатися в бік від усіх. Цей жест говорить не тільки про те, що ви не залучені в те, що відбувається. Він ще на підсвідомому рівні зчитується як знак недовіри до мовця. Те ж відбувається, коли ви під час розмови не повертаєтеся до співрозмовника або дивитеся в бік.

Намагайтеся контролювати не тільки жести, але й рухи тіла, щоб не посилати явно негативних сигналів під час робочої наради або важливих переговорів.

5. Схрещувати руки і ноги. Навіть якщо ви при цьому посміхаєтеся і ведете приємну бесіду, людина все одно буде відчувати якесь неясне відчуття, що ви відштовхуєте її. Це класика мови тіла, про яку писали багато. Так ви створюєте фізичний бар’єр між собою і співбесідником, тому що не відкриті до того, що він говорить.

Стояти зі схрещеними на грудях руками зручно, але доведеться боротися з цією звичкою, якщо хочете, щоб вас не вважали (незаслужено!) потайливим типом.

6. Суперечити своїм словами мімікою чи жестами. Наприклад, натягнута посмішка під час переговорів, коли ви говорите «ні». Можливо, так ви хочете пом’якшити відмову, але набагато краще, якщо слова і вираз вашого обличчя відповідають тому, що ви відчуваєте. Ваш співрозмовник вважає із цієї ситуації лише те, що щось тут не так, щось не сходиться і, можливо, ви щось приховуєте від нього або хочете обдурити.

7. Посилено кивати. Багато психологів радять час від часу кивати співрозмовнику, щоб підтримувати контакт. Однак якщо кивати після кожного його слова, співрозмовнику буде здаватися, що ви погоджуєтеся з чимось, чого насправді не зовсім розумієте, і взагалі жадаєте його схвалення.

8. Поправляти волосся. Це нервовий жест, що говорить про те, що ви більше сконцентровані на вашій зовнішності, ніж на тому, що відбувається. Що, загалом-то, недалеко від істини.

9. Уникати прямого погляду в очі. Хоча всі ми розуміємо, що можна бути повністю залученим у розмову і слухати дуже уважно, не піднімаючи очей, сигнали нашого тіла і те, як їх читає мозок, тут перемагають доводи розуму. Це буде сприйнято як скритність, як те, що ви чогось недоговорюваєте, і викличе у відповідь підозру.

Особливо важливо зберігати контакт очима в той момент, коли ви робите якусь важливу заяву чи повідомляєте складну інформацію. Тим, у кого є така звичка, потрібно нагадувати собі про те, щоб не дивитися в підлогу або по сторонах, тому що це абсолютно точно буде мати негативний ефект.

Здавалося б, посилено киваючи, ми висловлюємо зацікавленість, але співрозмовник подумає, що ви погоджуєтеся з тим, чого насправді не розумієте

10. Надто пильно дивитися в очі. На противагу попередньому, занадто довгий контакт очима сприймається як агресія і намагання домінувати. В середньому американці зберігають контакт очима протягом 7 секунд, найдовше – коли слухають, менше – коли говорять самі.

Важливо також, як саме ви відводите очі. Якщо ви опускаєте очі вниз, це сприймається як підпорядкування, в бік – впевненість і довіру.

11. Закочувати очі. У деяких є така звичка, так само як і красномовно переглядатися з кимось із колег. На щастя для нас, такі свідомі звички легше піддаються контролю, і це варто того.

12. Сидіти з нещасним виглядом. Тут складніше – ми не завжди можемо контролювати і навіть уявити, як ми виглядаємо з боку. Проблема в тому, що якщо ми занурені у свої сумні думки зовсім не з вини тих, хто нас оточує, вони все одно будуть сприймати, що ви засмучені через них.

Вихід – згадувати про це, коли ви оточені людьми. Приймайте до уваги той факт, що якщо ви підходите до колеги з якимось робочим питанням і при цьому ваше обличчя виглядає сумним і заклопотаним, його перша реакція буде не на ваші слова, а саме на вираз вашого обличчя: «Чим ви незадоволені на цей раз?» Проста посмішка, як би банально це не звучало, зчитується мозком позитивно і залишає тривале сприятливе враження про вас.

13. Наближатися занадто близько до співрозмовника. Якщо ви стоїте ближче, ніж на півтори ступні, це сприймається як вторгнення в особистий простір і сигналізує про неповагу. І наступного разу ця людина відчує себе ніяково у вашій присутності.

14. Стискати руки. Це знак того, що ви нервуєте або зайняли оборонну позицію або хочете посперечатися. Спілкуючись з вами, люди у відповідь теж будуть відчувати нервозність.

15. Слабке рукостискання. Занадто сильне рукостискання говорить про прагнення домінувати, занадто слабке – про недостатню впевненість у собі. І те, й інше – не дуже добре. Яким має бути ваше рукостискання? Завжди різним в залежності від людини і ситуації, але незмінно твердим і теплим.

 

ГАРМОНІЯ
Додати коментар