Секретний прийом, що допомагає легко встановлювати контакт з оточуючими


У спілкуванні між двома людьми часто грають роль самі здавалося б незначні варіанти. Наприклад – нахил голови, – пише Perception.

Психологи з Каліфорнійського університету встановили, що дивлячись на співрозмовника, люди частіше фокусуються саме на лівій стороні обличчя. Це можна пояснити тим, що під час зчитування інформації з обличчя людини в мозку активізується саме права півкуля. Адже при одному лише погляді на обличчя людини ми можемо отримати дуже багато інформації: вік і стать людини, її національність і расова приналежність, емоції і настрій і т. д.

Але все ж найбільший обсяг інформації дають нам очі співрозмовника. Контакт очі в очі допомагає людям встановлювати більш міцні соціальні контакти. Саме тому люди, які не дивляться під час розмови в очі, часто здаються нам відстороненими і байдужими.

Психологи перевірили, як змінюється в наших очах сприйняття обличчя іншої людини, якщо воно буде трохи нахилене в одну зі сторін і під різними кутами. Протягом відразу двох експериментів психологи фіксували, куди перш за все падає погляд співрозмовника, якщо він дивиться на обличчя людей, нахилені під різними кутами. Також всім випробуваним потрібно було самостійно оцінити вираз кожного з обличч.

Ми з’ясували, що при нахилі голови “феномен лівої сторони обличчя” майже повністю зникає і люди дивляться саме в те око, яке виявляється вище, – розповів автор дослідження Ніколас Давиденко.

У той же час, коли обличчя людини, котра сидить навпроти, хоча б трохи нахилене, вона автоматично починає здаватися вам більш доброзичливою. І саме в такому положенні вам простіше встановити з нею контакт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

15 + 10 =