Що потрібно знати батькам про стрімінг

Що потрібно знати батькам про стрімінг

Хтось сидить у кімнаті та грає у відеогру, а ваша дитина дивиться за тисячі кілометрів. Дві абсолютно незнайомі людини, пов’язані магією інтернету. Стрімінг – нова і трохи незвичайна концепція, чи не так?

Стрім (Stream) – це процес трансляції відео чи аудіо даних через інтернет. Зазвичай використовуються відео або аудіо-розважального, навчального або інформаційного характеру. Часто на стримах присутні елементи живого спілкування між ведучим та глядачами .

Де діти можуть дивитися стрими

Існують різні способи перегляду стриму, але здебільшого ваші діти, ймовірно, отримуватимуть доступ до них через такі веб-сайти, як Twitch, YouTube Gaming, Facebook і навіть Tik Tok.

Реєстрація зазвичай безкоштовна і доступна з різних пристроїв, від телефонів і планшетів до ноутбуків, ПК і ігрових консолей, таких як PlayStation 4 і Xbox One.

Однак для доступу до цих платформ користувачі повинні бути старше 13 років, щоб мати і/або керувати своїм власним обліковим записом, тому вам вирішувати, чи можуть вони мати його під вашим наглядом.

Вплив потокового мовлення

Потокове мовлення дає дітям неймовірне уявлення про масштаби та магію відеоігор. Ці потоки, які транслюються у прямому ефірі з власних будинків або офісів стримерів, дозволяють глядачам випробувати ігри так, як вони ніколи не змогли б інакше.

Однак для доступу до цих платформ користувачі повинні бути старше 13 років, щоб мати та/або керувати своїм власним обліковим записом.

Діти можуть дивитися стрими, щоб отримувати поради та ідеї про те, як стати краще у своїх улюблених іграх, особливо у творчих, таких як Minecraft (для всіх 10+), а також шукати рішення та підтримку, якщо вони застрягли на особливо складному рівні. Потокова передача також може дозволити їм випробувати ігри, які вони не можуть собі дозволити, або ігри, які були випущені лише на консолях, якими вони не мають.

Попередження: стрими також дають можливість дітям доступу до ігор, у які ви, можливо, неодноразово казали їм, що їм не дозволено грати!

Велика різниця між переглядом нарізаних та відредагованих відео на YouTube та переглядом потоку полягає в їхньому безпосередньому контакті.

Діти мають миттєвий доступ в режимі реального часу до своїх улюблених стрімерів, багато з яких створюють спільноту фанатів та геймерів. Вони можуть залишати коментарі в чаті та спілкуватися з сотнями шанувальників своїх улюблених ігор та геймерів.

Бути частиною такої спільноти може бути надзвичайно цікаво. Ви можете познайомити дітей з різними точками зору та познайомити їх з друзями, яких вони інакше ніколи б не впізнали. Проте будь-хто може зареєструватися для участі в трансляціях, і те, що робить його таким простим, наприклад, його доступність та низька вартість, також може призвести до зловживань.

Безпека потокових передач

Тролі — збірний термін, наданий людям в Інтернеті, які навмисно діють шкідливим чи зловмисним чином — можуть зареєструватися на цих платформах так само легко, як і наші діти (звичайно, якщо ви дали їм дозвіл), і важливо бути уважними до їхніх дій.

У той час як у багатьох великих та авторитетних стримерів є команда людей, які стежать за чатом спільноти, щоб переконатися, що контент дружелюбний, а мова виключає ненормовану лексику, у дрібних стримерів може не бути нікого, хто контролював це.

Але не панікуйте! Як і в більшості випадків, все, що вам потрібно, це неупередженість, прагматичний підхід і готовність говорити та слухати своїх дітей. Існує також ціла низка інструментів, які допоможуть вам забезпечити безпеку ваших дітей.

Відмінним першим кроком буде ознайомлення себе та своїх дітей з Умовами обслуговування платформи. Це довгі блоки тексту, написані юридичною мовою, які з’являються, коли ви вперше встановлюєте нову програму або підписуєтеся на послугу.

В умовах описується, що дозволено, а що немає на платформі, і практично в кожному випадку в умовах обслуговування будуть вказані вікові вимоги (зазвичай 13 років і старше), а також тип поведінки, яка може призвести до того, що хтось буде видалений із платформи. Це може включати ненормативну лексику або знущання, оскільки існує чітка різниця між дружніми балачками і спілкуванням зі спробою зачепити співрозмовника. У такому разі корисно показати дітям, як використовувати системи блокування.

А якщо ваша дитина вирішить не стримувати себе… ну, інтернет не завжди добре місце, чи не так? Люди можуть стати мішенню з безлічі безглуздих і дрібних причин, і ніколи це не стає очевиднішим, ніж в Інтернеті.

Багато дорослих не готові до кіберзалякування та образ, які приходять з невеликою популярністю в Інтернеті, не кажучи вже про наших дітей, і оскільки речі транслюються в прямому ефірі, важливо пам’ятати, що можна говорити, а що — ні, т.к. немає можливості виправити помилки, відмотавши інформацію назад. А якщо хтось випадково розкриє своє місцезнаходження, школу, де він ходить, або будь-яку іншу особисту інформацію, конфіденційність інформації неможливо буде повернути.

Що потрібно знати батькам про стрімінг

Якщо ваша дитина зацікавлена ​​у проведенні власних трансляцій, може бути надзвичайно корисно поспілкуватися з нею, перш ніж вона почне свій новий канал, та обговорити, що вона може зробити, щоб уникнути саме таких негативних сценаріїв розвитку.

Люди не завжди налаштовані дружелюбно і ви повинні давати своїм дітям можливість приходити до вас, коли вони відчувають знущання чи погрози, щоб ви могли разом вирішити проблему та вжити заходів, щоб пом’якшити її у майбутньому.

Залучення

Вам потрібно пам’ятати не тільки про поведінку самих стримерів, але й ігри, в які вони грають. Стрімери не завжди вказують у своїх відео, чи вони грають у гру з більш строгим рейтингом, і перешкод для їх перегляду в цьому випадку немає.

Все, що потрібно дітям, щоб отримати доступ до потенційно неприйнятного контенту, — встановити прапорець, підтвердивши, що вони «приймають» наявність контенту для дорослих. Це може бути проблематично, особливо якщо дитина думає, що готова дивитися гру з дорослими темами. Ось тут батьки і повинні відреагувати.

Більшість стримерів зберігають архів минулих трансляцій на своїх каналах, тому якщо ви не впевнені в їх придатності, можливо, варто знайти тихе місце, поки дитина спить, і подивитися для себе. Це може виявитися найкориснішими стримами у світі – ура! – або ви можете виявити, що вони не підходять для ваших дітей.

Якщо останнє – ну, принаймні, подивившись, ви матимете певне уявлення про їх зміст, і зможете чітко і об’єктивно пояснити дитині, чому контент стрімера не підходить (поки що). Можливо, ви навіть зможете знайти іншого стрімера, який висвітлює такі ж ігри, але без матюків!

Висновки

Насамперед, важливо залишатися залученими до життя дитини.

Деякі батьки можуть довіряти міркуванням своїх дітей, уважно спостерігаючи за ними на відстані. Тим часом інші можуть дозволяти своїм дітям дивитися трансляції тільки тоді, коли вони знаходяться в одній кімнаті.

Можливо, ви зможете знайти канал, який ви зможете дивитися разом (ви навіть можете освоїти нові навички та здивувати своїх друзів та сім’ю на наступному ігровому вечорі)! Не існує універсального підходу і вирішувати, що найкраще підходить для вашої сім’ї.

Нагадайте своїм дітям, що ви їм довіряєте, що ви завжди їх підтримаєте, і що можна говорити з вами про потокове мовлення – хороше і погане. Таким чином, ви будете знати, що ваші діти поінформовані про те, що є прийнятною і неприпустимою поведінкою в мережі, а ваш маленький геймер може, як і раніше, насолоджуватися заздалегідь схваленими каналами, знаючи, що він може звернутися до вас, якщо щось піде не так.

Оцініть статтю
Додати коментар