Що потрібно знати батькам про багатокористувацькі відеоігри

Що потрібно знати батькам про багатокористувацькі відеоігри

Одна з перших речей, якій кожен з батьків вчить свою дитину, — це не розмовляти з незнайомцями. Хоча це все ще чудова порада, сьогодні вона стала більш складною для батьків, оскільки діти різного віку підключені до цифрових технологій, особливо ті, хто любить грати у відеоігри.

Багато популярних відеоігор дозволяють гравцям спілкуватися онлайн за допомогою голосового, текстового або відеочату і батькам, не завжди так просто дізнатися, хто бере участь у розмові.

Щоб спонукати ваших дітей робити безпечний вибір, граючи в онлайн-ігри, ось кілька кроків, які можуть зробити батьки та опікуни.

Перш, ніж діти натиснуть «Старт» ігри

Обговоріть та встановіть правила

Перший крок — почати відкриту, неупереджену розмову зі своїми дітьми, щоб дізнатися більше про види відеоігор, які їм цікаво грати. Чи відкривають вони свій світ Minecraft (для всіх старших 10 років), щоб інші могли грати та будувати світи разом із ними? Коли буде наступний матч із друзями по Fortnite (підліткам 13+) та хто переможе? У що грають їхні друзі?

Як тільки ви і ваша сім’я отримаєте загальне уявлення про ігри, в які люблять грати ваші діти, настав час встановити чіткі межі.

Коли справа доходить до бесіди зі старшими дітьми, важливо дати їм відчути, що вони мають певний ступінь свободи дій. Зрештою, ціль цих розмов — розширення прав та можливостей дітей та підвищення стійкості, тому залишайтеся відкритими для їх пропозицій. Вступ у ці переговори із єдиною метою встановити кордони і домовитися про те, що працює, а що ні, часто приємніше, ніж суворіша… і більш напружена… альтернатива.

Пам’ятайте, кожен друг починається як незнайомець, навіть для дорослих.

Щоб гарантувати, що ваші діти не будуть зрештою спілкуватися з будь-ким в Інтернеті, важливо допомогти своїм дітям вибрати, з ким дружити в Інтернеті.

Хорошою відправною точкою, особливо для дітей молодшого шкільного віку, може бути встановлення жорсткого та чіткого правила, що дозволяє грати в онлайн-іграх тільки з іншими дітьми, яких ваші діти знають зі школи та позакласних занять.

Або ви можете встановити правило, яке вимагає, щоби ваші діти отримували ваше схвалення для прийняття будь-яких і всіх запитів на додавання в друзі, щоби ви могли брати участь у вирішенні, коли онлайн-знайомий може стати онлайн-другом. Час від часу ви можете періодично сідати з ними та переглядати їх списки друзів, щоб переконатися, що вони використовують здоровий глузд.

Пам’ятайте, кожен друг починається як незнайомець, навіть для дорослих. Вийти за межі своєї зони комфорту та потоваришувати з різними людьми з усього світу може бути дуже корисним досвідом. Але для ваших дітей шлях до нових дружніх відносин повинен починатися з вашої активної участі.

Звичайно, само собою зрозуміло, що за жодних обставин ваша дитина не повинна ділитися особистою інформацією в Інтернеті зі своїми друзями, новими чи старими. Крім того, застерігайте своїх дітей від прийняття будь-яких запрошень від людей, яких вони не знають, чи це спілкування в соціальних мережах, спілкування на приватній вечірці, вступ до команди чи щось ще. Переконайтеся, що ваші діти знають, що потрібно залишатися в рамках платформи/середовища відеоігор, які ви погодили у своїх домашніх правилах.

Згодом інтереси ваших дітей розвиватимуться, як і ваші домашні правила. Тож не забувайте регулярно до них повертатися.

Перевірка інформації про рейтинг

Інтерактивні елементи дозволяють дізнатися, які ігри дозволяють користувачам спілкуватися в Інтернеті. Повідомлення про взаємодію користувачів дозволяє дізнатися, коли гра дозволяє гравцям спілкуватися в мережі.

Використовуйте батьківський контроль

Активація батьківського контролю на ігровому пристрої – чудовий спосіб переконатися, що ваші домашні правила дотримуються.

Ці елементи управління включають можливість обмеження онлайн-спілкування. Залежно від пристрою ви можете повністю блокувати онлайн-спілкування, схвалювати певні запити на додавання до друзів або отримувати звіти про онлайн-активність вашої дитини. Коли ви готові надати своїм дітям більше автономії, ви завжди зможете змінити або відключити їх.

Безпека під час онлайн-ігри

Більшість людей грають у ігри, щоб добре провести час, але деякі гравці можуть зайти надто далеко.

Простіше кажучи, не всі розуміють «веселість» однаково. Боротьба з більш агресивними або навмисне «токсичними» гравцями вимагатиме поєднання соціальних навичок, використання доступних технологій та розуміння унікальних спільнот, які створює кожна гра.

Насправді, у багатьох іграх є правила спільноти, яких вони намагаються дотримуватися. Можливо, ви захочете заздалегідь ознайомитися з цими рекомендаціями разом зі своєю дитиною, щоб дізнатися, як має вести себе ігрове співтовариство і чи відповідає їх потребам.

Само собою зрозуміло, що ви також повинні застосовувати власні правила щодо того, як ваші діти повинні ставитися до інших людей або розмовляти з ними, будь то онлайн або офлайн. Це перевірене часом золоте правило (стався до інших так, як ти хотів би, щоб ставилися до тебе) можна застосувати і до онлайн-ігор.

Скарги на гравців

Але навіть якщо ваші діти поводяться в рамках пристойності онлайн, ніхто не може контролювати поведінку інших гравців. Коли ваша дитина стикається з розладною або неналежною поведінкою (наприклад, грубими виразами, знущаннями, погрозами, запитами особистої інформації), важливо, щоб вона знала про інструменти, доступні для блокування, відключення звуку або скарг на гравців, які доставляють їй дискомфорт.

У більшості онлайн-ігор є інструмент «Поскаржитися на гравця», який дозволяє вашим дітям відносно легко заблокувати або вимкнути звук іншого гравця, а також попередити розробника гри про поганого гравця у спільноті.

Ваша дитина також може повідомити про гравця платформу, на якій розміщений онлайн-ігровий процес, такий як Xbox, PlayStation і Nintendo, або сторонній програмі для чату, на якому здійснюється спілкування, наприклад Discord .

Компанії інвестують ресурси в технології, які виявлятимуть найгірші взаємодії ще до того, як гравець їх побачить.

Повідомлення про гравця з особливо агресивними комунікативними звичками часто є першою лінією захисту у боротьбі з неналежною поведінкою в онлайн-просторі.

У деяких випадках має сенс вжити додаткових дій. Хоча не завжди є чіткі межі, коли слід залучати владу, іноді краще перестрахуватись.

Заохочення за хорошу поведінку

Може здатися, що в онлайн-іграх панує територія беззаконня, але ігрова індустрія (до якої входять розробники, видавці і платформи) продовжує досягати величезних успіхів у боротьбі з неналежною поведінкою в онлайн-іграх. Дії розробників ігор виходять за рамки просто вживання каральних заходів або надання гравцям інструментів для блокування, повідомлення або вимкнення звуку порушників.

Компанії також вкладають ресурси в розробку технологій та програмного забезпечення для фільтрації або модерації, яке виявить найгірші взаємодії ще до того, як гравець їх виявить. Тим часом деякі видавці ігор вбудовують у свої ігри стимули або винагороди з нуля, щоб заохочувати хорошу, спортивну поведінку, а не просто карати погану поведінку.

Відмінний приклад цього можна знайти у грі Final Fantasy XIV (для підлітків 13+) та її системі заохочень, яка дозволяє гравцям винагороджувати своїх товаришів за командою за позитивний внесок у їхній ігровий досвід. Є також League of Legends (для підлітків 13+), яка нагороджує «почесних» гравців (тих, хто демонструє послідовну, хорошу поведінку та спортивну майстерність) унікальними косметичними предметами, які високо цінуються серед звичайних гравців League of Legends.

Розробники ігор, видавці та виробники ігрових приставок постійно працюють зі своїми спільнотами, щоб знайти найкращий підхід до створення різноманітних, гостинних та інклюзивних просторів у своїх іграх.

Залишайтеся залученими до життя дітей

Залишатися залученими — найкращий спосіб дізнатися, як діти взаємодіють з іншими людьми в Інтернеті.

Пам’ятайте, що найкращий спосіб залишатися на зв’язку зі своїми дітьми під час онлайн-ігри – це взяти в руки контролер (або клавіатуру та мишу, або смартфон) та грати разом із ними.

Неважливо, чи ти гарна ви граєте. Набагато важливіше просто бути присутнім, брати участь у улюбленому занятті ваших дітей та перетворювати відеоігри на сімейне заняття, яке об’єднує всіх.

Якби вам потрібно було звести найкращу пораду до однієї простої фрази, це було б: «залишатися залученим і давати своїм дітям можливість приймати розумні рішення, граючи в онлайн-ігри». Це буде мати велике значення для забезпечення того, щоб їхні онлайн-світи були безпечними та гостинними місцями, де можна було розважатися, заводити друзів та навчатися.

Оцініть статтю
Додати коментар