Риси успішної людини.

rysy-uspishnoyi-lyudynyУ житті зустрічаються дивовижні приклади людей, яким все дивно легко дається. Їх дивним чином оминають стреси і неприємності, вони не стають метушливими і не панікують в складних обставинах, кар’єра ніби сама вибудовується дуже легко і просто.

Часто їх називають «улюбленцями долі», але кожна людина розуміє, що, крім везіння і природних здібностей, такі люди мають моделі поведінки і звички, що допомагають їм багато чого досягти в житті.

Ось кілька загальних звичок, котрими володіють успішні люди, які вважають, що добилися або майже домоглися в житті того, про що мріяли. Отже, успішні люди:

Орієнтовані не на кількість, а на якість

Вони чітко розставляють пріоритети і не схильні до дрібних слабостей, що можуть відволікати від головного. Вони не втрачають час і сили на дрібниці і не зволікають з рішенням головного.

Найважливіші проблеми вирішуються ними в першу чергу, а час, що залишився йде на другорядні дрібниці (див. Матриця пріоритетів Ейзенхауера). Це дозволяє позбутися від напруги, що часто супроводжує людину, яка, перебуваючи в цейтноті, не виконала своєї головної задачі. Отже, перша якість успішних людей – вирішувати найважливіше невідкладно.

Головним вважають власне здоров’я і благополуччя

Людина, яка прагне досягти в житті багато чого, розуміє, що не доб’ється нічого, якщо не буде стежити за власним здоров’ям. Фізичне і душевне здоров’я у таких людей – об’єкт постійної пильної уваги і турботи.

Вони регулярно займаються спортом або оздоровчою гімнастикою, їдять тільки здорову свіжу їжу, обов’язково знаходять час для занять, які допомагають добре відпочити і розслабитися.

Добре знають свої слабкі і сильні якості

Людей ідеальних не буває, і кожна людина має свої сильні і слабкі сторони. Успішні цілеспрямовані люди вміють чесно охарактеризувати себе, виділяючи якості, які потрібно серйозно коригувати.

Відома аксіома: чим довше не звертати уваги на недоліки, тим більшими вони стають. Тренінг по боротьбі з власними недоліками приносить велику користь – він підтримує почуття власної гідності, підвищує самооцінку і виховує критичне ставлення до рис власного характеру.

Довіряють власним інстинктам

Цілеспрямовані успішні люди довіряють тільки собі. Вони беруть до відома думки інших людей, але слухають тільки себе і все практичні дії роблять тільки на основі власних рішень. Успішній людині неважливо, чого очікують від неї інші, вона знає точно, чого сама очікує від себе і діє відповідно до власних переконань.

Встановлюють найвищі стандарти

Успішні люди встановлюють собі найвищі життєві стандарти і не дозволяють цим стандартам лякати себе. Вони розуміють, що в цьому світі немає нічого досконалого, але намагаються знайти задоволення в тому, щоб вести свою діяльність настільки добре, наскільки це можна собі дозволити. Вони ніколи не дозволяють собі робити помилки хоча б тому, щоб потім не довелося виправляти їх.

Ретельно планують свою діяльність

Життя успішної людини впорядковано і ретельно планується. Вона точно уявляє собі кінцеву мету, твердо знає, як до неї треба рухатися. Вона віддає собі звіт, як буде змінюватися її життя в міру руху до мети. Успішні люди ніколи не знижують планку, погоджуючись на менше, а завжди реалізують саме задумане.

Ніколи не жертвують творчістю

Люди часто працюють за хліб, свідомо позбавляючи себе перспективи розвитку. Страх втратити джерела існування змушує їх жертвувати можливістю реалізувати свій особистий потенціал.

Незалежно від розміру гонорарів, одержуваних за рутинну роботу, успішні люди не жертвують заради неї можливістю творчості. Перспектива матеріальних нестатків служить для них мотивацією для того, щоб швидко і повно реалізувати свої власні плани.

Ставлять перед собою реалістичні цілі

Цілі успішних людей реалістичні. Вони не ставлять собі нереальних завдань, непосильних навіть для робота. Розпорядок їх робочого дня обов’язково включає достатній час для їжі та повноцінного відпочинку. Успішні ділові люди дуже уважно ставляться до свого здоров’я і не дозволяють перевантажувати себе або нескінченно відкладати поточні справи.

Відрізняються послідовністю у виконанні справ

Велике число одночасно виконуваних завдань, як мінімум, не дозволяє продуктивно вирішити жодне з них. Послідовність – незмінний принцип в справах, якого вони дотримуються.

Постійно коректують курс

Дорога до успіху не може бути прямою. Це складний шлях, на якому доведеться лавірувати, повертати, змінювати швидкість і тактику дій. Стратегія ж завжди залишається незмінною. Успішна людина аналізує виконання тактичних завдань, поправляє і змінює курс, знаходячи нові методи досягнення результату.

Автоматично роблять рутинне і одноманітне, але необхідне

Є маса справ, від яких неможливо відмовитися, але які не приносять задоволення. Успішна людина автоматично перевіряє електронну пошту, готує сніданок, прибирає житло, витрачаючи на це мінімум часу і енергії.

Зайняті тільки тим, чим захоплені

Здається, з цим пунктом ясно все і додати тут більше нічого.

Правильно організовують робочий день

Як правило, працюють від півгодини до години, після чого роблять коротку паузу перед наступним «штурмом». Це не непорушне правило. Можуть працювати 4 і навіть 8 годин безперервно – це залежить від роботи, яку потрібно виконати сьогодні. Роблять все необхідне для виконання своїх завдань, але не готові для цього «згоріти на роботі».

Довіряють своїм здібностям

Які б серйозні аргументи не були проти, успішні люди вперто роблю те, що вважають за потрібне. Вони безмежно довіряють своєму таланту і не мають наміру відступати від задуманого, вислухавши думку інших. Це не впертість, а впевненість, заснована на знаннях і вірі у власні можливості.

Звичайно, кожна людина унікальна, а риси успішної людини не можуть бути універсальними. Перераховані вище якості, безумовно, будуть корисними для тих, хто поставив собі за мету домогтися успіху в житті. Ці якості цілком можуть бути доповнені – адже число доданків успіху не може бути обмежено.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар