Розвиток мозку.

rozvytok-mozkuМожливості людського мозку безмежні. Ми, в більшості своїй, використовуємо лише малу частину величезного потенціалу. Але не все так погано, наш мозок можна натренувати, як м’язи, що, безсумнівно, відкриє перед нами нові можливості.

Люди часто помічають, що засвоювати отримувану інформацію з часом стає складніше. А адже ситуацій, коли це необхідно, дуже багато. Наприклад, обов’язки на роботі або нова посада, спеціальність, переїзд в іншу країну, що вимагає обов’язкового знання місцевої мови, та інше. Всі ці зміни іноді вимагають включити мозок на повну. Однак нерідко людина помічає, що окрім ступору і втоми її спроби ні до чого не приводять.

Що робити в подібній ситуації? Як розвинути мозок, а точніше, підвищити його потенціал? Які вправи найбільш ефективні?

Відповіді на ці питання ви й довідаєтеся в статті.

Основа розвитку мозку – навчання. Не природні здібності, а саме робота над собою зробить ваш мозок потужним інструментом. Тому, якщо хочете розширити можливості вашого мозку – вчіться. Під час навчання в певній частині мозку формуються нові зв’язки і сховища знань, які називаються синапси. При спробі згадати що-небудь, мозок посилає імпульси, які, у пошуках спогадів, обходять синапси.

Коли одну й ту ж інформацію ми шукаємо часто, то вона знаходиться швидше, а якщо знання використати рідко, то і імпульси їх шукати будуть довго. Знання не забуваються, просто треба частіше ними користуватися, тоді і мозок буде працювати швидше.

Підготовчі поради

1.Перестаньте сумніватися.

Навіть маленька невпевненість у своїй пам’яті погіршить її в рази. Вчені провели дослідження, в якому тестовані показали набагато гірші результати після того, як їм сказали, що з віком у людини зростає забудькуватість. Так що відганяйте погані думки і думайте позитивно.

2.Визвольте простір для розумової роботи.

Захаращеність і безлад заважають розумовій роботі. Облаштуйте зручно робоче місце і тоді від вас підуть швидка стомлюваність, стреси і пригніченість.

Починати треба з найпростішого і поступово ускладнювати. Це правило слід дотримуватися у всьому і завжди і тоді вас не спіткає розчарування від невдач.

4. Уникайте нудьги.

Нудне ви повинні перетворити на веселе. Мозок запам’ятовує тільки те, до чого ви проявляєте інтерес. Знаходьте способи зробити нудне веселим, підключайте фантазію і уяву.

5. Глибоке рівне дихання.

При глибокому диханні організм в цілому, і мозок зокрема, отримують більше кисню, що сприяє ясності мислення.

6. Позбавтеся від стороннього шуму.

Не варто робити кілька справ в один час. Беручись за кілька справ відразу, ми наш мозок дезорієнтуємо, він не зможе відокремити потрібну інформацію від непотрібної. Треба зосереджуватися тільки на тому, що ви хочете запам’ятати.

Як же розвинути мозок, а точніше, підвищити його потенціал?

Читання

Як відомо, у кожної людини існує дві півкулі – ліва і права. Є загальні методики для розвитку, а також спеціальні вправи, спрямовані на тренування певної його частки. Як розвинути ліву півкулю мозку? Найпростішим і доступним способом є читання. Завдяки книзі розвивається зорова пам’ять, поповнюється словниковий запас, заспокоюється нервова система, підвищується здатність до концентрації. Крім того, розширюється кругозір і якісно поліпшується грамотність. Так як за здатність читання відповідає ліва півкуля, то це можна вважати прекрасною вправою для її тренування.

Вивчення мов

Можна зайнятися вивченням іноземної мови. Ці знання не тільки активізують “головний комп’ютер” організму, але і сприяють розширенню особистісних здібностей. Наприклад, хоч трохи знаючи мову, можна відвідати відповідну країну, познайомитися з її культурою, завести цікаві знайомства. До речі, у людей, які здатні говорити навіть на різних діалектах, відзначається менша ймовірність появи таких захворювань, як розсіяний склероз, хвороба Альцгеймера та інші.

Незвичні способи виконання звичайних занять

Корисним для організму в цілому є пророблення звичайних речей незвичним способом. Наприклад, читання тексту в перевернутому вигляді. Спочатку це спантеличить головний мозок, проте через деякий час це здасться не таким вже складним заняттям. Також корисно вносити різноманітність абсолютно у все, що оточує людину. Слід частіше міняти маршрут з дому на роботу, здійснювати перестановку в доме. Освоювати нові місця.

Малюємо обома руками

Зараз розглянемо, як розвинути головний мозок, причому відразу обидві півкулі. Для нього знадобиться аркуш паперу й олівець. Якщо людина – правша, то малювати слід починати саме провідною рукою. Можна писати букви, виводити візерунки і все що завгодно. Друга рука практично одночасно повинна повторювати малюнок в симетричному відображенні. Краще починати з варіантів більш простих і поступово ускладнювати завдання.

Ігри

Як розвивати півкулі мозку за допомогою ігор, спрямованих на координацію? Проста вправа багатьом знайоме з дитинства і називається «колечко». Для цього необхідно з’єднати великий палець однієї руки з вказівним іншої. І навпаки. Перебираючи таким чином пальці, швидкість слід поступово збільшувати. Це більш простий варіант вправи. Якщо він здасться легким, можна спробувати ускладнити його. Для цього до великого пальця однієї руки необхідно по черзі приставляти вказівний, середній, безіменний і мізинець, утворюючи при цьому колечко.

Ігри, що розвивають мозок, не тільки сприяють активізації розумового процесу, але і служать різноманітністю під час дозвілля. Адже немає нічого важкого в виконанні таких вправ.

Також веселою розвагою, а заодно і ефективнимприйомом розвитку мозку, є знайоме багатьом з дитинства одночасне погладжування живота однією рукою і постукування по голові іншою. Це ще один спосіб розвитку мозку, розрахований і на дитину. Можна виконувати цю вправу на швидкість, влаштувавши веселі змагання. До речі, сміх і гумор є прекрасним і ефективним способом поліпшити діяльність головного мозку, а також загальний стан організму. Виявляється, що корисне є також і простим, і приємним.

Існують і інші ігри, що розвивають мозок. Причому багато які з них можна взяти з ряду звичних. Така методика чудово підійде для шульги, бо буде більш ефективною через незвичне становище. Наприклад, прекрасна гра – бадмінтон. Ракетку слід взяти в праву руку і працювати тільки нею. Спочатку це може здатися складним, але через деякий час мозок звикне і стане виконувати команди. Рухи при цьому виявляться більш скоординованими.

Відповідними іграми також стануть настільний теніс, боулінг та інші. Відмінною грою, яка до того ж пречудово розвиває мозкову діяльність, особливо лівої півкулі, є шахи. Продумування стратегії, прораховування ймовірних ходів ефективно активізують роботу “головного комп’ютера”.

Існує ще кілька методів, виконання яких сприяє розвитку мозку. До них відносяться:

Регулярне фізичне навантаження

Завдяки цьому поліпшується кровообіг, тренується серцево-судинна система, яка напряму пов’язана з діяльністю головного мозку. Також в процесі виконання фізичних вправ розвивається координація всіх кінцівок і тіла в цілому. Ще одна перевага – активне постачання клітин головного мозку киснем, що покращує його діяльність.

Прослуховування музики

Бажано проводити подібні сеанси після робочого дня, даючи організму максимально розслабитися. Необхідно під звуки музики поспостерігати за своїм диханням, далі, коли це стане звичним, слід закрити очі і включити уяву. Подумки потрібно спробувати намалювати образи, відповідні музичному мотиву. Ця вправа чудово заспокоює нервову систему, знімає напругу.

Малювання

Ви можете намалювати власний твір мистецтва. І нехай немає відповідних навичок, головне – бажання. Якщо людина, відчуваючи стрес або тугу, щоразу замість морального самопоїдання або виношування плану помсти кривдникам буде сідати за мольберт або просто візьме аркуш паперу, то її життя наповниться фарбами. Слід малювання ввести в звичку. Це відмінно розвиває уяву, розширює кругозір і підвищує самооцінку. Таке заняття здатне відвернути мозок від теперішніх проблем, даючи при цьому йому завдання, які сприяють ефективному розвитку. Найбільш складний варіант – малювання тією рукою, яка до цього не привчена.

Щоб мозок добре працював, не варто забувати про повноцінне харчування і правильний питний режим. Також для продуктивної діяльності важливий якісний відпочинок, 7-8-годинний сон.

Як бачите, складного і важкого нічого тут немає. Важливо ваше бажання розвиватися і систематичність вправ. Почавши працювати над собою, не припиняйте і не відкладайте на завтра, посилаючись на якісь вигадані причини. Думаюча людина має набагато більше шансів досягти успіху в житті, ніж та, яка пустила своє життя на самоплив і не бажає хоч трохи напружитися, щоб зробити себе краще. Незабаром ви приємно здивуєтеся тому, як покращиться мислення, пам’ять, інтуїція. Ви відчуєте, що здатні на більше і зможете реалізувати себе в тому, що вам ближче всього.

Оцініть статтю
Додати коментар