Розумові звички, які роблять нас розумнішими

Розумові звички, які роблять нас розумнішимиЧи є розумові звички, які роблять нас розумнішими? Зрештою, є ж грошові звички, які роблять нас багатшими, харчові звички, які роблять нас здоровішими, робочі звички, які роблять нас продуктивніше.

Так чому б не існувати розумовим звичкам,  котрі здатні зробити нас розумнішими? Ми вирішили визначити звички мислення, які роблять нас розумнішими.

1. Наполегливість

У наполегливих людей краще спрацьовує стратегія для вирішення проблем. Вони систематично використовують різні підходи, збирають відгуки та аналізують, що працює, а що ні, і відповідно змінюють свій підхід.

Наполегливість прямо-таки вимагає, щоб ви почували себе комфортно в невизначеності. Якщо ви займаєтеся творчою діяльністю, то найчастіше не уявляєте кінцевого результату і те, скільки будете до нього йти. Але наполеглива людина не дратується цим, їй цікавий сам процес.

Люди, які опираються, продовжують шукати способи досягнення своїх цілей, навіть коли відчувають, що застрягли.

2. Управління імпульсивністю

Управління імпульсивністю — це здатність стримувати імпульси на користь досягнення важливої мети. Такі люди думають, перш ніж діяти. Замість того щоб просто реагувати на зовнішні стимули, вони розмірковують про різноманітні варіанти і вибирають той, який вважають найбільш важливим. А потім отримують те, чого хочуть.

Управління імпульсивністю тісно пов’язане з самодисципліною. Мова йде про те, щоб не поспішати і залишатися спокійним і вдумливим і усвідомленим.

3. Слухання з розумінням і емпатією

Слухати інших людей з розумінням і емпатією — це означає приділяти увагу не словам, а тому, що стоїть за ними.

Мова йде про витрачення душевної енергії думкам та ідеям інших людей, повагу до їх точки зору і спроби зрозуміти, з чим вона пов’язана, а також про вміння поставити себе на їх місце.

4. Гнучкість мислення

Гнучке мислення — це здатність дивитися на проблему з кількох ракурсів і перспектив. Розумово гнучкі люди мають можливість розглядати кілька точок зору. Крім того, вони можуть передумати, коли отримують додаткові дані або інформацію, яка суперечить їх первинному висновку.

5. Думати про мислення (метапізнання)

Думати про своє мислення — це здатність зробити крок в сторону від себе і спостерігати за своїми думками. Це можливість побачити те, про що і як ви думаєте, впливає на те, що ви робите, і на результати, які ви отримуєте.

Інтелектуальні люди оцінюють якість своїх навичок мислення. Якщо вони прийдуть до висновку, що роблять помилки в мисленні, то будуть шукати стратегії для усунення цих помилок.

6. Прагнення до точності

Прагнення до точності означає сім разів подумати, після чого один раз відрізати. Таким чином, ви зводите до мінімуму ймовірність зробити помилку. Ви вивчаєте правила, перевіряєте помилки і звертаєте увагу на деталі. Крім того, пишаєтеся своєю роботою і прагнете до досконалості.

Люди, які прагнуть до точності, встановлюють високі стандарти і завжди шукають способи оволодіти своїм ремеслом в повній мірі.

7. Постановка проблеми та вміння задавати питання

Це значить постійно оспорювати свою думку і висновки. Наприклад:

  • Які у мене є докази, що це правда?
  • Які мої припущення?
  • Що, якщо…?
  • Якби я міг…?
  • Які у мене є альтернативи?

8. Збір даних за допомогою всіх органів почуттів

Інформацію можна збирати за допомогою всіх органів почуттів. Чим більш загострені ваші почуття, тим вище якість рішень, які ви приймаєте.

Крім того, коли ви намагаєтеся дізнатися щось нове, спробуйте використовувати якомога більше своїх почуттів. Наприклад, якщо ви вчитеся музиці, вслухуйтеся в пісню, спостерігайте за музикантом, що грає її, спробуйте доторкнутися до музичного інструменту і відчуйте вібрації, які виробляє музика.

9. Творення, уява, інновації

У кожного є здатність бути творчим, але багато людей пригнічують своє творче мислення. У розумних людей є здатність генерувати ідеї, відходити від норми і бути оригінальними.

Бути творчим — це значить помічати нові зв’язки, бути готовими пробувати нові речі, шукати нові рішення проблем і розширювати межі того, що вважалося раніше неможливим.

Бажаємо вам удачі!

ГАРМОНІЯ
Додати коментар