Розрахунок ІМТ

Розрахунок ІМТ
Індекс маси тіла (ІМТ, Body Mass Index, BMI) – швидкий і простий спосіб зіставити твою вагу з ростом.

За допомогою ІМТ можна визначити рівень ожиріння людини. ІМТ вимірює зв’язок між зростом і вагою, але не розрізняє взаємозв’язок між жиром (який важить не багато) і м’язами (які важать багато), і не відображає реального стану здоров’я.

Худа, але малорухлива людина може мати здоровий ІМТ, але відчувати себе неважливо і мляво, наприклад. І, нарешті, ІМТ розраховується вірно далеко не для всіх. Для дітей до 14 років, вагітних і бодібілдерів, наприклад, ІМТ буде невірним.

Середньостатистичній дорослій людині, яка веде середньоактивний спосіб життя, ІМТ допоможе визначити, наскільки близько або далеко її вага знаходиться від норми.

Розрахунок та інтерпретація ІМТ

Розрахувати свій ІМТ можна наступним шляхом:

ІМТ = вагу поділити на зріст в метрах в квадраті.

Приклад:

82 кілограми / (1,7 метра x 1,7 метра) = 28,4.

Згідно з актуальними нормами ВООЗ:

Менше 16 – дефіцит ваги (виражений);
16-18,5 – недостатня маса тіла (дефіцит ваги);
18,5-25-здорова вага (норма);
25-30 – надмірна вага;
30-35 – ожиріння I ступеня;
35-40 – ожиріння II ступеня;
Вище 40 – ожиріння III ступеня.

Рекомендації відповідно до ІМТ

Недостатня вага може привести до критичних наслідків, особливо якщо вона була викликана хворобами або розладами харчової поведінки. Необхідно налагодити раціон харчування і звернутися до фахівця – терапевта, дієтолога або психотерапевта в залежності від ситуації.

Людям з нормальним рівнем ІМТ рекомендується прагнути до середини діапазону, якщо вони хочуть поліпшити свою фігуру. Тут слід більше уваги приділити правилам спалювання жиру і складу БЖВ свого раціону.

Людям з надмірною вагою слід прагнути до норми – знизити калорійність і змінити раціон харчування таким чином, щоб у ньому переважала цілісна їжа, що пройшла мінімальну обробку – м’ясо, птиця і риба замість ковбас і напівфабрикатів, крупи замість білого хліба і макаронів, свіжі овочі і фрукти замість соків і солодощів. Особливу увагу слід приділити силовим і кардіотренуванням.

Ожиріння підвищує ризик розвитку низки захворювань, тому необхідно вже зараз вжити заходів – прибрати з раціону прості вуглеводи і продукти, що містять трансжири, поступово переходити до правильного харчування і ввести посильне фізичне навантаження. Лікування ожиріння II і III ступеня повинно проводитися під контролем лікаря.

ІМТ і відсоток жиру

Багато хто плутає індекс маси тіла і відсоток жиру, але це абсолютно різні поняття. Як говорилося вище, ІМТ не враховує композицію тіла, тому відсоток жиру і м’язів доцільно вимірювати самостійно або на спеціальному обладнанні.

 

ГАРМОНІЯ
Додати коментар