Роджер Сайп «Розвиток мозку».

rodzher-seip-rozvytok-mozkuЧому одні люди досягають багато чого в цьому житті, а інші – ні?

Хтось досягає колосальних успіхів в будь-яких областях, будь то фінанси, кар’єра чи відносини, і має всі принади щасливого, насиченого подіями життя. А хтось живе так,  як всі навколо, і все його життя являє собою один тривалий день бабака. Роджер Сайп, ментор і наставник сотень успішних людей, автор книги «Розвиток мозку», поділився своїми міркуваннями в цьому питанні і запропонував спосіб переходу з другої категорії в першу.

 Що потрібно для успішного і щасливого життя?

 Я завжди замислювався про те, де заритий цей ключик до успіху і як його знайти. Спочатку, ще в шкільні роки, у кінці вісімдесятих, я думав, що тільки багаті можуть бути успішними. Коли знайомі люди починали займатися комерцією і їздити «човниками», про них ходили найнеймовірніші чутки: то вони купують величезний будинок, то шикарну машину, то збираються на відпочинок в Америку … Я слухав все це і тихо заздрив: треба ж, вони вміють крутитися , вони нікого не бояться і знають що робити, якщо виникнуть проблеми. Нахабні, жадібні, без моралі і совісті – ось якими для мене були критерії успіху і я розумів, що з моїм характером успіх мені не світить.

 Потім, в університеті, ці погляди змінилися. Живучи у великому місті і обертаючись у різних колах, я став зустрічати все більше людей, які не володіли величезними грошима і владою, але з іскрою в очах. Вони займалися своєю улюбленою справою, ділилися з людьми своєю енергією і своїми ідеями і, схоже, були дійсно щасливими.

 Я за звичкою намагався валити все на гроші, потім на якісь унікальні їх таланти, але поступово розумів, що фізично вони нічим від мене і моїх друзів не відрізняються.

 Нарешті я зрозумів, що цих людей від інших відрізняли дві речі: вони ставили цілі, тобто їх життя було більш осмисленим, і вони завжди, навіть у найскладніших ситуаціях, були на позитиві, володіючи якоюсь своєю життєвою мудрістю і ставлячись до життя набагато простіше.

І, так, у фінансовому плані у цих людей проблем не було, але гроші були не причиною, а наслідком.

 Ще раз: цілі + ставлення до життя = успіх.

 Пам’ятаєте фільм «Області темряви», головний герой якого брав чарівну таблетку і його інтелектуальні здібності різко зростали?

Хоча це фантастика, на полицях магазинах можна знайти десятки книг, які обіцяють навчити вас як реалізувати приховані можливості свого мозку і тим самим пробити собі дорогу в краще життя, в якій ви будете більше всіх знати, приймати абсолютно правильні рішення і на десять кроків вперед передбачати дії суперників.

 Починаючи читати книгу «Розвиток мозку», я думав, що це чергова праця з цієї серії. Знаєте, всякі вправи на тренування пам’яті, логічні задачки, головоломки, «мозок як м’яз, його треба постійно тренувати», «закриваємо чакри, відкриваємо третє око» і таке інше.

І назва, і підзаголовок книжки – «Як читати швидше, запам’ятовувати краще і домагатися великих цілей» – прямо говорили про це. Стоп, а причому тут цілі і розвиток мозку? Гаразд, подивимося, подивимося.

 Я пройшов першу частину про пам’ять, запам’ятавши «список Єдинорога», навчившись складати думки в сховища на своєму тілі і потренувавшись в швидкочитанні і, не чекаючи нічого надприродного, перейшов до другої. (Як з’ясувалося потім, перша частина була названа підготовчою, я це пропустив, що і послужило причиною мого омани).

 І тут почалося найкрутіше! Я прочитав другу частину «Розвитку мозку» запоєм, відриваючись тільки на те, щоб виписати цікаві думки з тексту. Роджер Сайп, автор книги, описав таку методику самовдосконалення, з якою я ніде раніше не зустрічався, хоча окремі її елементи вже спливали то в одній, то іншій книзі з саморозвитку.

 До речі, пару слів про автора. Роджер – тренер і консультант в області самовдосконалення, засновник консалтингової компанії особистого розвитку і автор власної методики «Тренуйте мозок», описуваної в однойменній книзі (назву переклали як «Розвиток мозку»). Не ставши придумувати велосипед, Роджер з’єднав рекомендації таких популярних авторів, як Стівен Кові, Наполеон Хілл та інших зі своїми напрацюваннями і на виході отримав вельми практичну методику по переключенню свого мислення на хвилю, якою слідують успішні люди.

 По суті, його методика складається з трьох компонентів: правильної постановки цілей, управління життєвою енергією і побудови свого життя відповідно до свого покликання. І якщо з цілями все більш-менш звично, то з приводу пошуків покликання і прокачування енергетики – особливий інтерес.

 Покликання, цінності і сильна енергетика 

Роджер Сайп дав просту покрокову інструкцію, що включає в себе величезну добірку почуттів і якостей, на які варто спиратися в пошуках свого покликання і своїх життєвих цінностей, а так само запропонував способи приймати рішення в гармонії з ними. Я вже почав працювати за його методикою і можу сказати, що це набагато цікавіше того, що пропонували інші автори.

 Остання чверть книги присвячується життєвій енергії – ще одній важливій складовій в житті кожної людини. Протягом всієї книги Роджер раз у раз згадує про супервправу під назвою «Силова година», виконуючи яку, він, за власними словами, здійснив просто величезний якісний стрибок у всіх життєвих областях. І, нарешті, в останньому розділі він відкриває завісу таємниці …

 «Силова година», яка може тривати всього двадцять хвилин і починається ще з вечора, дійсно дуже добре тонізує і налаштовує на правильний лад. Щось подібне я вже зустрічав в «Мегажитті» Робіна Шарми, але у Сайпа все це виглядає трохи складніше, але цікавіше. 

Вердикт: для тих, хто хоче поліпшити свої розумові здібності і зробити своє життя більш цільним, осмисленимі щасливим, книга до прочитання обов’язкова.

Оцініть статтю
Додати коментар