Робота вночі призводить до пошкодження ДНК

Робота вночі призводить до пошкодження ДНК
Ми вже багато разів писали про негативний вплив недосипання на здоров’я людини. Але недавній експеримент фахівців показав, що часта робота ночами може провокувати ще й до пошкоджень ДНК. Подробиці повідомляє журнал Anaesthesia.

Китайські фахівці довели, що недостатня кількість сну може приводити до зростання числа окисних пошкоджень ДНК і зниження їх репарації (здатність виправляти пошкодження і розриви в ланцюжку). А це може призводити до розвитку тих чи інших хронічних хвороб.

Всього одна ніч без сну здатна збільшити в мозку концентрацію бета-амілоїдів, які і називають головною причиною деменції та інших нейродегенеративних захворювань,-розповідає куратор дослідження Сю-Вай Чоя.

Причому недосипання може впливати на здоров’я як безпосередньо, так і через сторонні фактори (наприклад, збільшення тяги до нездорової їжі). Одним з механізмів також може виступати і пошкодження і зниження репарації ДНК. Як раз його і вивчили фахівці з університету.

У рамках їх експерименту 49 лікарів здали кров після трьох ночей нормального сну, 24 з них додатково здавали кров після нічної зміни. З’ясувалося, що у людей, які постійно працювали ночами, на початку наукової роботи рівень пошкоджень ДНК був набагато вище, а після безсонної ночі в рамках експерименту їх кількість знову зросла.

Таким чином дослідники довели, що порушення нормального режиму сну і робота в нічну зміну вкрай небезпечні для ДНК. І саме пошкодження генів може провокувати виникнення хронічних хвороб, наприклад, діабету або серцево-судинних патологій. У подальших планах вчених повторити експеримент вже з великим числом учасників.

Оцініть статтю
Додати коментар