Рішення, які ви повинні прийняти в Новому Році.

rishennya-yaki-vy-povynni-pryjnyatyНедавно прочитав на «Лайфхакері» таку цитату:

Хворі на рак, які пережили інфаркт та інсульт, діабетики і гіпертоніки, люди з хворими суглобами і хронічними болями, всі вони говорять одне і те ж: «Якби я міг повернутися назад і почати все спочатку, я б почав харчуватися здоровою їжею і займатися спортом без зупинки. Тоді я знаходив собі виправдання, але не уявляв наслідки».

Слава Богу, я здоровий і повний сил, але хто знає, що зі мною буде через п’ять-десять років? А що буде з вами, якщо вам зараз 25? 30? 40? Або навіть більше?

Та хто ж його знає, що може трапитися. Життя непередбачуване, а організм настільки складний, що складно передбачити всі проблеми. А ось займатися профілактикою чи ні – вирішувати тільки вам.

У будь-якої нормальної людини бувають підйоми і спади по відношенню до свого здоров’я. Приміром, ви вирішуєте почати робити зарядку вранці або дотримуватися правил здорового харчування, але ентузіазму вистачає на кілька днів, а потім ви повертаєтеся до звичного життя.

Ви знаєте про те, як важливо стежити за своїм здоров’ям, але всі ці маленькі спроби в результаті ні на що не впливають. Намагаєтеся «почати з понеділка», але це швидко набридає. Якщо це про вас, то я знаю, що вам потрібно.

Вам потрібно прийняти кілька глобальних рішень, що стосуються вашого здоров’я, які ви повинні прийняти в наступаючому році. Але найкраще, якщо ви почнете прямо сьогодні.

Звести до мінімуму солодощі та закуски з вмістом цукру

Я спробував якось жити без цукру – і це просто пекельно складно за умови, якщо хоча б один із прийомів їжі відбувається поза домом. Якщо ви купуєте собі в магазині що-небудь перекусити – булочку, пиріжки, печиво, всякі батончики, то в будь-якому випадку ви їсте більше цукру, ніж вам рекомендовано. Навіть їжа, яку виробники позиціонують як «здорову» – мюслі, фруктові батончики і тому подібні штуки – містять в собі цукор або його замінники.
Шкода цукру доведена неодноразово.

Він сприяє накопиченню надлишкового жиру, дисбалансу інсуліну в крові, гіпертонії і розвитку серйозних захворювань серця.

Але це не означає, що від цукру потрібно відмовитися у всіх його формах. Фруктоза – цукор, що міститься у фруктах, не провокує викиду інсуліну і в помірних кількостях не шкодить. А от від рафінованого цукру, що міститься в солодких продуктах і напоях, краще всього відмовитися або звести його до мінімуму.

Вживати вітаміни

Чи корисні штучні вітаміни – питання відкрите. Прихильники натурального харчування і радикальних дієт начебто сироїдіння або палеодіети заперечують вітамінні добавки, як і все неприродне. Вітаміни з таблетки засвоюються організмом набагато гірше, ніж ті ж вітаміни, що містяться у фруктах і овочах.

Але є як мінімум один аргумент на користь прийому вітамінів. Ми їмо зараз стільки неприродної  і нездорової їжі, що шкоди від невеликої вітамінної добавки точно не додасться. А ось користь буде, тому в більшості випадків отримати вітаміни більше буде нізвідки.

Якщо у вас не виходить налагодити здорове харчування, то хоча б приймайте вітаміни!

Одна порада – при виборі вітамінів дивіться на склад. Часто вітаміни фарбують останніми досягненнями хімпрому, забороненими в розвинених країнах. Якщо ви бачите в складі вітамінів барвник з дивною назвою (наприклад, «червоний чарівний» або «жовтий сонячний захід»), то краще не беріть їх.

 Перестати вживати алкоголь

Давайте називати речі своїми іменами: з точки зору фізіології нашого організму алкоголь – отрута. Так, це не кураре і не стрихнін, які вб’ють вас швидко і в муках, але навіть малі дози алкоголю, що вживаються періодично, викликають незворотні зміни в організмі.

Любов людей до алкоголю не підкоряється логіці. Уявіть, що ви щоп’ятниці наносите собі кілька неглибоких ударів ножем – у що врешті перетвориться ваше тіло? Так, алкоголь доставляє певне задоволення, але це всього лише один із способів його отримати.

Тому, відмовившись від спиртного або звівши його споживання до мінімуму, ви надасте організму неоціненну допомогу.

Дозволяти собі мінімум сім годин сну на добу

Сон, милий приємний сон. Для одних це довгоочікуваний відпочинок, для інших – неприємна особливість організму, що віднімає кілька дорогоцінних годин. І майже всі люди, яких я зустрічав, ставилися до сну як до паузи, перерви, але не більше того. У сну низький пріоритет – ми його відкладаємо через роботу, через бажання розважитися, погуляти, поїсти, посидіти в соцмережах, пограти в комп’ютерні ігри.

Тим часом, сон відіграє вкрай важливу роль для вашого здоров’я. Під час сну відбувається очищення та оновлення організму і чим менше часу ви витрачаєте на сон, тим гірше себе почуваєте надалі. Недолік сну призводить до зниження імунітету, погіршення пам’яті та концентрації, підвищення тиску, викликає дратівливість або апатію. Багато проблем із самопочуттям лікуються повноцінним сном.

У кожної людини свої життєві ритми і комусь достатньо шести годин, щоб виспатися, а комусь не вистачає і десяти. Але, в середньому, 7-8 годин сну вважається оптимальною величиною.

Переглянете своє ставлення до сну і почніть розподіляти свої справи так, щоб на сон завжди вистачало часу.

Кожен день рухатися

Наші предки пару десятків тисяч років тому велику частину дня проводили в русі. У «Правилах мозку» Джон Медіна наводить оцінки вчених, що вказують на те, що первісна людина проходила за день в середньому 19 км. Часи змінилися, і тепер ми більше сидимо, ніж ходимо, але організм, заточений під рух, відмовляється приймати такі умови. Наслідки сидячого способу життя всім знайомі: ожиріння, погіршення обміну речовин, кольору шкіри, падіння імунітету і захворювання опорно-рухового апарату.

На щастя, вам не потрібно ставати одним з екстремалів, які спускаються на сноубордах з стрімких скель або літають на маунтін-байках по полях і горбах. Всього лише дві години тренувань на тиждень плюс пошук можливостей більше рухатися в повсякденному житті позбавлять вас від цілого спектру ризиків, повернуть в норму вагу і зроблять ваше життя більш приємним і позитивним.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар