Річард Сент-Джон «8 рис характеру, які мають успішні люди» .

Попередня сторінка

Висновок такий: використовуйте інструмент самодисципліни, щоб долати себе на шляху до успіху. А якщо вашому «саме» не вдається впоратися з вами, шукайте великого страшного дядька з батогом, щоб він вам допоміг.
«Батько не вчив мене гольфу. Він вчив мене дисципліни», – Арнольд Палмер, легенда американського гольфу.
«Художники – дуже дисциплінований народ. Натхнення чекати ніколи. Потрібно працювати», – Кен Денбі, знаменитий художник, представник реалістичної школи.

Попросіть маму, щоб вона допомогла вам долати себе або інших людей

П’ятий прийом – отримати допомогу в подоланні себе від інших людей. Дійсно, весь час змушувати себе діяти самому досить важко. Саме тому були винайдені МАМИ. Джазова піаністка Лінда Мартінес говорила: «Мама змушувала мене долати себе. Я займалася фортепіано по сім годин на день тільки тому, що вона від мене цього вимагала». Сьогодні, коли Лінда стала лауреатом різноманітних премій і виступає перед величезними аудиторіями, вона вдячна мамі за це. Великого винахідника Томаса Едісона теж підштовхувала до роботи мати. «Саме моя мама допомогла мені стати самим собою. Вона була так впевнена в мені, що мені залишалося жити для неї і не розчаровувати».
Легендарний музикант Рей Чарльз осліп у віці шести років. І саме його мати допомогла йому стати самодостатнім. Рей говорив: «Всім, чого я домігся, я зобов’язаний їй… Удома вона вчила мене готувати їжу, одягатися, носити воду і навіть колоти дрова… Вона часто говорила мені:” Можливо, я не доживу до того моменту, коли ти станеш самостійним. Але я знаю, чого ти ніколи не зробиш. Ти ніколи не візьмеш в руки кухоль і не станеш просити милостиню “».
Коли я запитав Френка Гері, одного з видатних архітекторів, що привело його до успіху, він відповів: «Я змушував себе йти до нього сам». Потім він кілька секунд подумав і додав: «І мені допомагала моя мати. І один з моїх клієнтів, Джей Чіат, який змушував мене працювати все наполегливіше. Так що для успіху обов’язково потрібно знайти кого-то, хто б вам допоміг долати себе». Дійсно, допомогти нам у самовизначенні можуть не тільки мами. У найскладніший початковий момент вашої кар’єри це можуть бути і сторонні люди. Ми часто потребуємо того, хто може підштовхнути нас вперед: керівництво, колеги, клієнти, тренери або вчителя.
Ніколь Кідман часто потребує допомоги режисерів, які забезпечують їй підтримку при роботі над фільмом. Коли вона вже почала працювати над головною роллю у фільмі «Мулен Руж», то раптом засумнівалася і зателефонувала режисеру: «Я думаю, потрібно запросити на цю роль іншу актрису. У мене недостатньо вокальних даних, щоб заспівати свою партію. Грати я не зможу, ви зробили велику помилку, запросивши мене». На щастя, режисер не повірив Кідман і наполіг на тому, щоб вона продовжувала зніматися. І вона заробила нагороду Кіноакадемії за кращу жіночу роль. У світі спорту таку допомогу може надати тренер. Коли професійний американський баскетболіст Джамал Машберн тільки починав свою кар’єру, він сказав відомому баскетбольному тренеру Ріку Пітіно: «Я хочу потрапити в професійний баскетбол. Я розумію, що для цього потрібно наполегливо працювати. І впевнений, що ви в цьому мені допоможете». Рік почав працювати з Джамалом і вивів його у великий спорт.
Тому, якщо ви відчуваєте, що вам важко самому подолати себе, то пам’ятайте: завжди можна знайти того, хто вам в цьому допоможе. Але хто виштовхне вас за двері, щоб ви почали пошуки цих людей? Так, шлях до успіху так складний.
«Моя мати казала мені:« Якщо ти підеш в солдати, то станеш генералом. Якщо підеш в ченці, то станеш Папою». Замість цього я став художником Пікассо», – Пабло Пікассо, один з найзнаменитіших художників XX століття.
«Мені потрібна ціла система, яка підтримувала б мене. Мій чоловік робить все сам: раз, два, три… А мені потрібні люди, які телефонують мені і питають: «Ти зробила те? Ти зробила це?». Мені необхідна така підтримка», – Лакшмі Пратурі, директор Індійського фонду Америки.

Нехай в самовизначенні вам допоможе конкуренція

Шостий засіб, який допоможе нам в самовизначенні, – конкуренція. Суперники, буквально наступали знаменитому бігунові Роджеру Банністеру на п’яти, допомогли йому стати першим легкоатлетом, який пробіг одну милю (1,6 км) швидше ніж за чотири хвилини. Після забігу чемпіон сказав: «Якби поруч не було таких спортсменів, як Джон Ленд і Вага Санті, я сумніваюся, що зміг би змусити себе бігти з таким завзяттям. Але я знав, що якщо не я, то Ленд або Санті зроблять це».
Навіть знаменита телеведуча Опра бігала швидше, якщо поруч був суперник. Вона розповідає, що, коли тренувала марафонську дистанцію, її особистий тренер Боб Грін знав, як змусити її прискорюватися: «Коли Боб хотів, щоб я додала ходу, він зазвичай говорив мені:” Бачиш ту жінку в рожевій формі? Ти можеш обігнати її “. І я робила все можливе, щоб обійти цю спортсменку. Я ніколи не думала, що я так налаштована на змагання. Але виявилося, що це так».
Дійсно, більшість спортсменів повинні бути налаштовані на змагання. А як щодо вчених? Саме міркування конкуренції з іншими дослідниками дозволили Джеймсу Уотсону і Френсісу Крику розкрити секрет будови ДНК. Джеймс розповідав: «У Лондоні всі тоді говорили про те, що американець Лайнус Полінг був близький до відкриття ДНК. Якщо це так, то Лайнус зробить її модель і обійде нас. І нам стало страшно». Під тиском цієї конкуренції Джеймс і Френсіс першими відкрили структуру ДНК.
Якщо ви кінорежисер, то бачите ім’я свого конкурента в титрах на екрані кожен раз, коли дивитеся чийсь новий фільм. Для Джеймса Кемерона перегляд фільму «Зоряні війни» став одкровенням. Він побачив приголомшливі спецефекти, створені Джорджем Лукасом, і сказав собі: «Мені теж потрібно підняти свою дупу, коли хтось робить таке… вони просто розтоптали мене». Цей дух змагальності дозволив Камерону подолати себе і стати лауреатом «Оскара». Конкуренція допомагає вам підтягуватися і домагатися більш високих результатів. Замість того щоб недолюблювати конкурентів, розглядайте їх як силу, яка підштовхує вас до прояву кращого, на що ви здатні. Так що знайдіть конкурентів і подякуйте їм за допомогу. А потім просуньтеся вперед до успіху так швидко, щоб вони залишилися далеко позаду.
«У кінцевому рахунку вас рухає вперед конкуренція, коли хтось наздоганяє вас, а ви відповідаєте», – Крейг Маккоя, піонер в області мобільного стільникового зв’язку.
«Я люблю змагання. Я люблю вичавлювати з себе все, на що здатна », – Ембер Троттер, якнайшвидша бігунка в історії американського шкільного спорту.
«Ваш конкурент – подарунок для вас. Він дає вам можливість показати все, на що ви здатні», – Джеррі Лінч, спортивний психолог.
«У дитинстві я завжди намагалася бути нарівні з хлопцями і перемагати в їхніх іграх. Я і сьогодні намагаюся перемагати хлопців в конкурентній боротьбі. Я дуже налаштована на змагання», – Рут Фертел, засновник мережі ресторанів Ruth’s Chris Steak House. Наступна сторінка

Оцініть статтю
Додати коментар