Річард Сент-Джон «8 рис характеру, які мають успішні люди» .

Попередня сторінка

Звичайно, долати сумніви в своїх силах дуже важливо. Вони не повинні заважати вам рухатися вперед. Але не втрачайте здатність сумніватися зовсім: вона може вам допомогти в досягненні успіху. Для сумнівів завжди є причини. Іноді голос у вашій голові, що говорить вам: «Це у мене не виходить», – правий. Так, зараз у вас щось не виходить і треба над цим працювати. Режисер анімаційного кіно Роберт Бадд каже: «Я бачу, що більшість дійсно талановитих людей не впевнені в собі. Вони завжди думають, що недостатньо талановиті. Щось постійно їх мучить. Але це щось одночасно стає і тим мотивуючим фактором, який штовхає їх вперед».

Кіноактриса Ніколь Кідман – володарка «Оскара», але вона стверджує: «Кожен раз, коли я виступаю в головній ролі, мені здається, що я зовсім не вмію грати. Я накидаю список актрис, які грають краще за мене, і іноді намагаюся переконати режисера взяти на роль їх». Але коли Ніколь береться за роль, сумніви підштовхують її до видатної роботі. Відомий архітектор Френк Гері говорить: «Кожен проект я починаю з почуттям невпевненості, як ніби працюю в перший раз. Це завжди вганяє мене в піт». Але Френк називає це «здоровою невпевненістю», яка допомогла йому стати одним з провідних архітекторів світу. Виходить, що невпевненість більше, ніж впевненість, змушує успішних людей не розслаблятися і не спочивати на лаврах.

Стефан Загмайстер, знаменитий дизайнер-графік, який робив обкладинки для пластинок кращих світових груп, включаючи Rolling Stones, говорив: «Я часто сумніваюся в собі і, зустрічаючись з відомими рок-музикантами, бачу, що і вони теж нерідко коливаються. Раніше я думав, що успіх лікує це, але виявив, що і у найуспішніших сумніви залишаються».  А я згадав, як кілька років тому слухав Rolling Stones в невеликому клубі перед їх великим турне по країні. Я був в декількох метрах від сцени, коли на неї вийшли Мік Джаггер і учасники групи. І на їхніх обличчях я побачив сумніви! Я не вірив своїм очам! Одна з найбільших в світі рок-груп, а на обличчях музикантів читається невпевненість в тому, чи сподобається їх виступ шанувальникам. Тільки, коли вони заграли, а слухачі заходилися в захваті, сумніви буквально на очах зникли з осіб групи і вони почали усміхатися. Але мені здається, що саме сумніви в своїй величі змушують цю групу так напружено працювати ось уже багато років, тоді як більш впевнені в собі колективи давно зійшли зі сцени.

Тому долайте сумніви, але не втрачайте їх зовсім, навіть якщо вони доставляють вам неприємні хвилини. А ці хвилини можуть бути жахливими. Знаменитий кіноактор Дональд Сазерленд, який знявся більш ніж в 100 фільмах, каже: «У перший день роботи над новим фільмом я в паніці». Ось так! Парадокс в тому, що приносять вам часом страждання сумніви одночасно змушують вас збиратися і робити все можливе для досягнення успіху. Тільки не треба панікувати.

«У кожного повинні бути сумніву, інакше він не буде рости як особистість. Вони змушують шукати істину. А ви завжди повинні докопуватися до істини і в собі, і в навколишньому вас світі», – Дарлін Лім, науковий співробітник НАСА.

«У кожного повинні бути сумніви в собі. Саме це допомагає критично оцінити свою роботу і намагатися робити її краще», – Сет Годін, автор популярних ділових бестселерів і ілюстратор.

Поставте собі мету, яка допоможе вам долати себе

Ми розглянули деякі внутрішні бар’єри, які необхідно долати, щоб досягти успіху: сором’язливість і сумніви в собі. Познайомимося з деякими прийомами, які успішні люди використовують для боротьби з ними.

Поставити перед собою мету – перший прийом. Норберт Фрішкорн, президент великої торговельної компанії Frishkorn Audiovisual, говорив, що діє, ставлячи перед собою мети одну за одною. «Щоб рухатися вперед, мені потрібна мета. Я досягаю її і оглядаюся в пошуках нової». Офтальмолог Джеррі Хейз використовує цю тактику для розширення свого бізнесу. «Коли я створив свою компанію, то не бачив в ній великих перспектив. Однак, як тільки я почав ставити перед собою чіткі і ясні цілі по досягненню чогось у відведений проміжок часу, мої справи пішли значно краще!».

Головна перевага постановки цілей – вони змушують вас робити навіть те, що вам не подобається, але необхідно для справи. Актор і комік Рік Мерсер говорив: «Я погано запам’ятовував тексти в школі. Але коли поставив перед собою завдання потрапити на сцену, я почав примушувати себе тренувати свою пам’ять. У підсумку я дійшов до того, що міг вивчити напам’ять півторагодинний монолог».  Наявність мети дозволила Рендаллу Ларсену краще вчитися в коледжі. «Я пристрасно хотів стати військовим льотчиком. Але для цього потрібно було здобути вищу освіту. Тому, хоча в старшій школі я вчився не дуже добре, коледж я закінчив всього за три роки. При цьому ще й працював 40 годин на тиждень. Я не стільки гнався за вищою освітою, скільки переслідував свою мету. Мені дуже хотілося бути військовим льотчиком». Завдяки вмінню долати себе Рендалл став відмінним пілотом, володарем багатьох нагород, включаючи «Хрест за видатні заслуги у військовій авіації» і 17 медалей.

Єва Вертес була підлітком, коли поставила перед собою мету винайти ліки від хвороби Альцгеймера. Вона рухалася вперед і її завзятість було винагороджена: Єва відкрила речовину, яка запобігає загибелі клітин мозку, що стало величезним кроком вперед по шляху до пошуку методів лікування пацієнтів від цієї страшної хвороби. За це своє досягнення Вертес отримала 30 тисяч доларів на міжнародній виставці науки та технологій Intel. Не погано для учениці десятого класу старшої школи! Єва каже: «Я постійно долаю себе і ставлю перед собою важкодоступні цілі. І це змушує мене працювати ще наполегливіше. Мені здається, для людини дуже важливо підтримувати в собі таку націленість на самовизначення. Адже ти сам поставив перед собою цю мету. Тобі її і досягати. Ніхто інший не зможе змусити тебе зробити це краще, ніж ти сам». Наступна сторінка

Оцініть статтю
Додати коментар