Річард Сент-Джон «8 рис характеру, які мають успішні люди» .

Попередня сторінка

«Зараз я менш сором’язливий, ніж раніше, тому що мені доводиться спілкуватися з людьми набагато більше, ніж я міг собі уявити… Напевно, стільки ж, скільки Стівену Спілбергу і Джорджу Лукасу. Досвід приходить швидко. Якщо ви не хочете втратити можливості, що з’являються, ви не повинні бути сором’язливим», – Роберт Уорд, старший віце-президент кіностудії Universal Pictures.

«Багато років я виступав з доповідями і презентаціями перед групами від 5 до 10 осіб. А потім я спеціально створив ситуацію, в якій мені довелося виступити перед аудиторією в 300 чоловік. І я сказав собі: “Ну і що в цьому такого жахливого?”», – Рассел Кемпбелл, президент ABN AMRO Canada.

Долайте невпевненість в собі

Інший наш внутрішній бар’єр, який потрібно подолати, – сумніви в своїх силах. Дуже багато успішних людей часто сумніваються в собі і відчувають себе невпевнено. Але вони борються з цим. Відома кіноактриса Голді Хоун говорила: «Мене завжди мучать сумніви. Тут я погано зіграла. Там я погано виглядала. Мені здається, з цим я не впораюся, і так далі». Але Голді навчилася боротися зі своїми сумнівами і стала володаркою «Оскара» за акторську роботу і відомим продюсером.

Дрю Ніпорент каже: «Я постійно задаю собі питання і завжди сумніваюся в собі». Але він долає сумніви та створив один з кращих ресторанів в світі. А згадайте Майка Майерса. Так, в якості коміка та актора він отримав нагороду Emmy, але тим не менше стверджує: «Я завжди думаю, що в будь-який момент мене може заарештувати поліція, яка стежить за тим, щоб безталанні люди не виступали перед публікою». Автор багатьох бестселерів Джейн Уркхарт говорила: «Думаю, жоден письменник ні на секунду не може бути впевненим у своїй роботі. Ми дуже невпевнені в собі люди». Можна продовжувати, але, думаю, ви вловили думку. Якщо вас охоплюють сумніви в собі, ви не впевнені в своїх силах, – не хвилюйтеся, ви не самотні. Долайте ці настрої і не дозволяйте їм зупинити вас на шляху до успіху.

Нижче я приведу чотири тактичних прийома, які зазвичай використовують успішні люди та які можуть вам допомогти.

1. Прийом «Я це вже проходив»

Коли вас охоплюють сумніви у власних силах, озирніться назад і згадайте свої успіхи і досягнення. Не копайтеся в минулому, а відновіть в пам’яті ситуації, з яких ви вийшли переможцем. Скажіть собі: «Адже я це вже робив. Чи зможу і на цей раз». Такий прийом спрацьовує, наприклад, у легенди гольфу Тайгера Вудса. Він каже, що коли виробляє останній вирішальний удар, заганяючи м’яч в лунку, то думає про себе: «Ти ж робив це тисячі разів. Розслабся, підійди і загони м’яч». Дайана Бін, старший віце-президент канадського фінансово-страхового холдингу Manulife, говорила мені: «Вся справа в досвіді. Спочатку ти думаєш: “Я нічого не знаю про це і провалю справа”. А потім розбираєшся, робиш і переходиш до наступної проблеми. Знову розумієш, що нічого про неї не знаєш, але запевняєш себе, що розберешся і впораєшся з нею».

2. Прийом «Обігнати свої сумніви»

Ви забуваєте про сумніви,  що мучать вас, і рухаєтеся вперед з такою швидкістю, щоб вони вас не наздогнали. Цей прийом часто використовує відомий письменник Стівен Кінг. Він каже: «Можливостей для сумніву в собі мільйон. Якщо я пишу швидко, записуючи сюжет, як він приходить на розум, тільки перевіряючи імена і суттєві моменти біографії персонажів, мені вдається зберегти первісний ентузіазм і в той же час втекти від сумнівів в собі, які тільки і чекають моменту».

3. Прийом «Балансуючи між упевненістю і сумнівами»

З його допомогою ви пригнічуєте в собі сумніви тим, що впевнені у своїй справі. Відомий музикант і композитор Гері Бертон, володар премії Grammy, описує це так: «Думаю, кожен художник балансує в оцінці своєї творчості від того, що воно по-справжньому видатне, до того, що воно нікуди не годиться. Іноді я кажу собі: “Ну, ти й дав маху”. А потім переключаюсь на щось, роблю те, що мені подобається, і думаю: “А це дійсно здорово!”». Сет Годін, популярний американський автор ділових бестселерів і ілюстрацій до них, теж використовує цей прийом:« Я постійно кидаюсь між думками про те, що пишу хорошу книгу, і про те, що кожна сторінка, яку я створюю, показує, наскільки я тупий і похмурий ідіот». Нюанс в застосуванні цього прийому в тому, щоб постійно балансувати між упевненістю і сумнівами. Не можна залишатися на одному боці занадто довго.

4. Прийом «заспані свої сумніви»

Генеральний директор відомої канадської студії з виробництва анімаційних фільмів Amberwood Productions Шелдон Уайзмен каже: «Звичайно, у мене іноді виникають сумніви у власних силах. Іноді дуже важкі, залишається тільки дивуватися, як я з ними справляюся. Я просто не даю їм розчавити себе і намагаюся швидше впоратися з ними. Часто допомагає хороший сон. Вранці встаєш свіженький і готовий зробити що завгодно». Наступна сторінка

Оцініть статтю
Додати коментар