Річард Сент-Джон «8 рис характеру, які мають успішні люди» .

Попередня сторінка

Люди, яких ми бачимо на телеекранах, що не здаються сором’язливими, але, як каже актор Ріп Торн, багато відомих діячів шоу-бізнесу страждають цим. «Думаю, більшість акторів в душі досить сором’язливі. Наприклад я. Сором’язливими бувають найбільші виконавці». Топ-модель Ерін O’Коннор соромлива. «Я була дуже високою і сором’язливою дівчинкою в шкільні роки. І до сих пір я болісно соромлива». І ви ніколи не повірите, що володарка титулу «Міс світу» Наталі Глєбова колись була сором’язливою. Але це правда. «У старшій школі я була дуже сором’язливою через моє російське походження і акцент. Інші дівчата не любили мене за це, мене не приймав колектив. У мене було мало друзів».

В одних ситуаціях люди можуть проявляти сором’язливість, а в інших – ні. Генеральний директор компанії Brookland Executives Девід Йенсен говорить: «Я не був сором’язливим, навпаки, я відкрита людина. Але я погано вмію розмовляти з натовпом і спілкуватися з чужинцями. У цьому сенсі я сором’язливий. Адже людина завжди сумнівається в собі і боїться чужих оцінок. Я не люблю бути нав’язливим».

Але лякатися тут нічого. Навколо багато успішних соромливих людей. Ця риса не повинна зупиняти вас. Як доказ наведу приклад двох сором’язливих людей, які досягли успіху. Більш того – Нобелівської преміі. Джеймс Уотсон отримав її за дослідження структури ДНК. Але в житті він був настільки сором’язливий, що не міг познайомитися з дівчиною. Він розповідав: «Якось, будучи в коледжі, я призначив побачення. Але воно не відбулося. Я був дуже сором’язливий з дівчатами». Таким же був і лауреат Нобелівської премії з фізики Річард Фейнман: «Мені завжди було складно спілкуватися з людьми. Я був настільки сором’язливий, що, отримавши пошту і проходячи повз старшокурсників, які сиділи на сходинках поштового відділення з дівчатами, я буквально захворів від збентеження». Як я його розумію!

А тепер головне «але». Так, ці нобелівські лауреати спочатку були дуже сором’язливими. Але з часом подолали себе. Річард Фейнман став відомий чудовими публічними лекціями, які залучали безліч людей. А Джеймс Уотсон говорив: «Можна бути сором’язливим, але не з усіма. Якщо ти не спілкуєшся з людьми, то це – твоя слабкість».

Висновок такий: навіть будучи сором’язливим від природи, ви можете добитися успіху. Так буває з багатьма. Але іноді потрібно долати сором’язливість. І в підсумку ваші зусилля окупляться сторицею. Як Джеймс і Ричард, коли-небудь ви зможете отримати дійсно велику нагороду.

«Я захоплююся людьми, які легко спілкуються і розчиняються в натовпі. Я не такий. Я люблю людей, але я сором’язливий», – Ральф Фамільетта, режисер, лауреат премії Emmy.

«Я заробляю гроші, розмовляючи з людьми. Я говорив з аудиторіями в 1000 чоловік. Мені це подобається. Але коли я на вечірці в залі, повному незнайомих мені людей, я в жаху. Я не можу ні з ким перекинутися навіть парою слів», – Стівен Шварц, автор книги« Як розмовляти по телефону» (How To Make Hot Cold Calls).

Долайте свою сором’язливість, але зберігайте хороші якості, притаманні сором’язливим людям

Мені в голову прийшла одна думка. Якщо сором’язливі люди все ж досягають успіху в житті, значить, ця якість не така вже й погана? Може бути, сором’язливість в чомусь навіть допомагає? І виявив, що відповідь скоріше позитивна. Сором’язливі люди проводять більше часу наодинці з собою. Вони багато читають, навчаються, зосереджуються на якихось заняттях, фантазують і легше набувають необхідні навички. Все це допомагає в досягненні успіху. Наступна сторінка

Оцініть статтю
Додати коментар